Mineralizator do RO

Jak przygotować wodę dla różnych gatunków ryb

Autor
lilek
Imię: Arek
Pochwalił: 3 razy
Został pochwalony: 17 razy

11 lut 2020, 21:28

U koleżanki w wątku padło pytanie o mineralizator do wody RO, wydaje mi się że to bardzo ciekawe zagadnienie, a żeby nie zaśmiecać wątku koleżanki opiszcie proszę wasze doświadczenia. Bardzo proszę opiszcie jakiego mineralizatora/ów używacie/używaliście, i jakie macie z nimi doświadczenia. Fajnie jak byście opisali czy mineralizujecie wodę przed wlaniem do akwarium, i na jakim podłożu jest akwarium.
Awatar użytkownika

radmac
Imię: Jarek
Pochwalił: 10 razy
Został pochwalony: 42 razy

11 lut 2020, 21:59

Kiedyś - 100% RO, preis discus Mineralen, ziemia pod piachem i żwirem. Było ok ale miałem rybkinkopiące i był wysyp krasnych.
Teraz - 100% RO, mineralizator gh+ z akwanawozy, piach ze żwirem. Jest spoko, dalej sypie krasymi ale nie tak bardzo. No i zielenice, ale to pchyba przypadłość przedawkowania lumenów. Innych glonów brak, a roślinki to niech powiedzą Ci co ode mnie dostają :)

:smor: :smor: :smor:

Edyta: a, no i leje minerały do baniaka przy podmianie. Znaczy zaczynam lać wodę RO i zapodaję całą odpowiednią dawkę minerałów do akwa. Do tego inne potrze ne nawozy.

Roma locuta, causa finita

Autor
lilek
Imię: Arek
Pochwalił: 3 razy
Został pochwalony: 17 razy

12 lut 2020, 07:49

Preis discus minerał podłoże Amazonia new, całkiem fajnie to funkcjonowało. Niestety nie mogłem wybarwić roślin czerwonych tak jak chciałem, może nie dogadałem się z nawozami. Niskie Ca, którego wartości nie mogłem podnieść pomimo dozowania CO2.
Preis discus mineral, podłoże piach sporo glonów Spirogyra, ale to z powodu niedostatecznej filtracji.
Seachem equilibrium, podłoże help, akwarium roślinne, zero glonów, rośliny czerwone pięknie wybarwione.
Kiedyś zrobiłem eksperyment i wodę mineralizowałem nawozami i muszę przyznać że jakoś to funkcjonowało, podłoże piasek.

Minerały wsypuję do baniaka lub czasem jak mam za dużo czasu ;) rozpuszczam w 1 litrze wody.

Adams2121
Imię: Tomasz
Pochwalił: 73 razy
Został pochwalony: 30 razy

12 lut 2020, 07:57

Leje czyste Ro od dłuższego czasu. W ilościach dużych.
Bez mineralizacji szczególnej. Bo i po co. Ryby minerały pobierają w pokarmie.
Rośliny są , bo dają sobie radę.

Z rzeczy wyczytanych - mineralizator z zestawu ro - podnosi o kilka ppm. Robione testy zwłaszcza pod kątem ludzi. Chemikalii do wody nie dodaje

Radmac - sprawdź azot - przy niskim bądź nikłym, zielone będą na pewno .
Kiedyś diagnoza w moim .
Awatar użytkownika

radmac
Imię: Jarek
Pochwalił: 10 razy
Został pochwalony: 42 razy

12 lut 2020, 08:17

Adams2121 pisze:
12 lut 2020, 07:57
sprawdź azot
taa, muszę się zebrać i sobie testy kupić... już jakiś rok nie robiłem żadnych.
Roma locuta, causa finita
Awatar użytkownika

boro1
Imię: Piotr
Pochwalił: 24 razy
Został pochwalony: 34 razy

12 lut 2020, 10:35

ja mineralizuję RO wodą kranową (pół na pół) - podłoże aktywne
Z podwodnej krainy,
Boro1
ODPOWIEDZ