NorthFin - Premium Fish Food - recenzje

Jak racjonalnie żywić naszych pupili. Pokarmy, przepisy
Awatar użytkownika

Autor
duch amazonski
Imię: DAREK
Pochwalił: 177 razy
Został pochwalony: 62 razy
Kontakt:

25 lis 2019, 22:10

Kiryski to będą wszystkie te pokarmy szamać jak opadną na dno i nie wypadną między kamienie
;)

Mam pokarm community 0,5mm.
Pobierany przez fantomy czarne bardzo szybko , neony czarne przez kilka sekund potrafią z pokarmem pływać w pyszczku, pewnie im sie nie mieści i go obgryzają.
Pokarm ma charakterystyczny zapaszek, jest w kształcie drobnych twardych"kuleczek", podczas karmienia trzymam pokarm chwilkę pod woda i wypuszczam, nie za dużo bo szybko opada i nie wszystko rybki wyłapią.
Oryginalne opakowanie/torebka ma zamknięcie.
„Życia nie mierzy się sumą oddechów, a ilością chwil, które zapierają dech..”
------------------------------
KSU- Wygnany z raju.
Awatar użytkownika

inerkoma
Imię: Konrad
Pochwalił: 63 razy
Został pochwalony: 140 razy
Kontakt:

26 lis 2019, 10:16

Tutaj będziemy zamieszczać swoje recenzje/uwagi do pokarmów marki NorthFin. Zasady, zapisy i lista znajdują się w tym wątku: viewtopic.php?f=6&t=3482
A bleak garden to cry when my inamorato died...
Awatar użytkownika

inerkoma
Imię: Konrad
Pochwalił: 63 razy
Został pochwalony: 140 razy
Kontakt:

10 sty 2020, 23:02

Zacznę :)

NortFin Kelp Wafers - pokarm dostałem od rhino, po Nałęczowskich Dniach Akwarystki 2019. Do testów nie przystąpiłem od razu z racji, że miałem masę innych pootwieranych pokarmów i kilka innych recenzji do napisania. Do rzeczy - jak już pewnie kojarzycie podstawowymi "królikami doświadczalnymi" w moich 300l były oczywiście Sturisomy Złociste. Sama pastylka ma taki lekki według mnie czosnkowy zapach. Ciężko stwierdzić czy ryby jakoś inaczej zareagowały na tę paszę. Podjęły "nowe danie" z zainteresowaniem i zazwyczaj nad ranem nie było po nim resztek. Jeśli wierzyć opisowi producenta przyjęły przy tym sporą dawkę przydatnych mikroelementów. Dużym plusem jest tutaj to, że po dłuższym kontakcie z wodą nie rozpadają się one w pył jak to czasem bywa z pastylkami innych producentów. Ulegaja oczywiście lekkiemu rozwarstwieniu nie mniej jednak w dalszym ciągu pokarm ten jest możliwy do spożycia i ryba nie musi go jakoś wybitnie szukać. Przy "wspólnym obiedzie" korzystają także moje Fantomy Czerwone i Kirysy Pstre. Te drugie w przeciwieństwie do spokojnej Sturisomy urządzają sobie coś w rodzaju "gotowi, do biegu, kto pierwszy wciągnie paszę NorthFina" :)

Polecam jako pokarm dodatkowy. A dlaczego tak? Niestety cena nie należy do najniższych, jeśli by chcieć uczynić go jako jadło do codziennego podawania to rychło by się okazało, że to spory miesięczny wydatek. Podsumowując: uważam, że to bardzo dobry pokarm i z pewnością będę do niego cyklicznie wracał. Jeszcze na koniec taka ciekawostka. Rozważając pokarmy na mniejsze porcje okazało się, że w każdej torebce było więcej niż deklarowana ilość na opakowaniu - według mnie to taki miły akcent i ukłon NorthFina w stronę akwarystów :)
IMG_20200110_225512.jpg
IMG_20200110_225512.jpg (114.37 KiB) Przejrzano 164 razy
A bleak garden to cry when my inamorato died...
Awatar użytkownika

fruttidimare
Imię: Przemek
Pochwalił: 31 razy
Został pochwalony: 33 razy

12 lut 2020, 04:42

UWAGA!!! TESTOWANE NA ZWIERZĘTACH

KRILL GOLDpokarm w formie małych czarnych granulek klepiących jak u kowala spod pachyo nieprzyjemnym zapachu.Długo unosi się na powierzchni co jest plusem jeśli mamy ryby żerujące w górnych strefach akwarium.Wziąłem go z myślą o tetrach diamentowych i neonach czerwonych przyzwyczajonych do karmienia mrożonym i żywym pokarmem z nadzieją że jego specyficzny aromat oszuka je i skłoni do jego pobrania.Nic bardziej mylnego :| Po opadnięciu na dno na krótko zainteresowały się nim kirysy znikł z dna prawdopodobnie zjedzony przez ślimaki :???: Z dalszymi testami przeniosłem się do krewetek, gdzie długie unoszenie się na wodzie okazało się wadą niestety.Poradziłem sobie z tym mocząc pokarm w kieliszku i podając po zatonięciu. Granulki są dosyć twarde i trochę maluchom zajęło zanim się z nim rozprawiły ale było widać że im smakuje i na każdą nową porcję rzucały się jak madki na pluszaki z Biedronki

Kelp Wafers Ciemnozielone pastylki o średnicy około 15mm szybko tonące i jeszcze szybciej znikające :-P
Po opadnięciu na dno szybko się rozwarstwiły co ułatwia rybą przyjmowanie tego pokarmu ,zarówno duże jak i małe mogą go szamać.Podawany był kirysom pstrym i próbowałem nakarmić nim otoski jednak te przegrały walke z krewetkami.
Tak jak napisał Inerkoma do najtańszych nie należy jednak stosunek cena/jakość oceniam jako bardzo dobry i w najbliższym czasie mam zamiar nabyć nowe opakowanie by urozmaicić moim rybą dietę
ODPOWIEDZ