Aklimatyzacja krewetek do miększej wody

Doświadczenia i pytania dotyczące ślimaków, krewetek, raków oraz krabów.
eva
Posty: 2178
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 09:51
3
Lokalizacja: Ochota
Imię: Ewa
Has thanked: 483 times
Been thanked: 166 times

Chcę przenieść krewetki neocaridina blue velvet z akwarium z kranówką, do akwarium z wodą pół kranówka/pół demineralizowana. Czy mogę to zrobić jednorazowo, przez 2 godzinna powolną aklimatyzację (typu kropelkową, ale robię to łyżeczką). Jak to zrobić bezpiecznie dla krewetek?
Awatar użytkownika
EyeQueue
Posty: 434
Rejestracja: środa 03 lis 2021, 20:14
2
Lokalizacja: Rembertów(-Ursynów)
Imię: Andrzej
Has thanked: 12 times
Been thanked: 101 times
Wiek: 52

W czym będziesz robić aklimatyzację? W zbiorniku pierwotnym, docelowym, czy osobnym? W tym trzecim przypadku problemem może być temperatura. A łyżeczka sugeruje raczej osobne, małe naczynie bez grzałki i filtra. Ja bym robił w akwarium. A dolewka z kanistra z kranem lub wężykiem, też z kranem. Oba mogę pożyczyć.
Si possides amicum, in tentatione posside eum et non facile credas illi. (Sir 6:7)
Ceterum censeo Unionem Europaeam esse delendam. (EyeQueue)

ʎuмızp ozpɹɐq ʇsǝ! ʇɐıмş
Awatar użytkownika
ahr
Posty: 546
Rejestracja: niedziela 14 mar 2021, 20:36
3
Lokalizacja: Słodowiec
Imię: Piotr
Has thanked: 41 times
Been thanked: 89 times

Serio?
Łapiesz siatką w jedym i wrzucasz do drugiego.
Może bym się zastanawiał jakbyś chciała caridinę z aktywnego na ro przenieść do kranówki, ale neo? Chociaż znając Twoje szczęscie to będziesz pierwszą akwarystką która wywoła ospę na krewetkach...
"I may be an idiot, but I'm not stupid"
eva
Posty: 2178
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 09:51
3
Lokalizacja: Ochota
Imię: Ewa
Has thanked: 483 times
Been thanked: 166 times

@EyeQueue dziękuję za dobre chęci :) mam torebki dla ryb więc mogę robić w akwarium docelowym. Dolewam malutkie porcje co 5-10 minut. Tak na oko trochę to robię. Przez dwie godziny.
@ahr nie wiedziałam, że one są aż takie wytrzymałe, więc mnie pocieszyłeś ;) Zdarzało mi się, że krewetki neocaridina kupione w sklepie, mimo aklimatyzacji, jednak padały. A tutaj to jednak inne pH będzie, dużo miększą woda. Nie chcę ich pozabijać, dlatego na pewno zrobię aklimatyzację. Cieszę się, że wystarczy standardowa, myślałam że to wymaga więcej kombinacji.
Awatar użytkownika
radmac
Posty: 635
Rejestracja: niedziela 14 mar 2021, 22:29
3
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 19 times
Been thanked: 84 times
Wiek: 3

Przerzucałem raz RC z kranówki, 2 letniego akwarium do 300 na RO plus minerały, nufka sztuka. Jedyne co to hamburga wyżymnąłem ze starego do nowego. Krewetek w setkach. I pykło.

Wysłane z mojego CPH2449 przy użyciu Tapatalka

Wawariat
ODPOWIEDZ