[525] Jaskiniowe nieBW 150x50x70

Nasze aranżacje oraz ich mieszkańcy.
Awatar użytkownika
AquaDreams
Posty: 206
Rejestracja: czwartek 18 mar 2021, 07:52
3
Lokalizacja: Tarchomin
Has thanked: 18 times
Been thanked: 21 times

Cześć,
baniaczek nie przetrwał BlackWater, tzn. ja jednak nie wtrwałem przy tym syfku w baniaku, to nie moja bajka w tak dużym baniaku, BW może jeszcze kiedyś w jakimś tam 100-120l.
Zachciało mi się bardziej porzejrzystej wody, kolejnych bąbelków z chwastów :)
Obecnie w baniaczku żyją żaglowce peru, kirysy Schwartza, kilka kosiarek. Z początku było też kilka krewetek red cherry, ale ... altumiki nie dały im szans.

Fotki na szybko z tel. Może za jakiś czas jak chwasty trochę podrosną to zrobię sesję foto z lepszym sprzętem.
IMG_20231009_131456.jpg
IMG_20231009_131920.jpg
--------
Arek
boro1
Posty: 820
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 12:22
3
Lokalizacja: Błonie
Has thanked: 37 times
Been thanked: 42 times
Wiek: 48

Porządek w akwarium musi być, a nie jakaś tam brudna woda :).
Podoba się dla mnie ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
ahr
Posty: 546
Rejestracja: niedziela 14 mar 2021, 20:36
3
Lokalizacja: Słodowiec
Imię: Piotr
Has thanked: 41 times
Been thanked: 89 times

Tam u Ciebie to chyba miało ubywać a nie przybywać szkieł? ;)
"I may be an idiot, but I'm not stupid"
Awatar użytkownika
AquaDreams
Posty: 206
Rejestracja: czwartek 18 mar 2021, 07:52
3
Lokalizacja: Tarchomin
Has thanked: 18 times
Been thanked: 21 times

@boro1 w rzeczy samej ;) Miarka syfowi się przebrała jak przyszło mi kolejny raz czyścić filtry, kubły i węże z tego syfu, śluzu etc.

@ahr nooo jakby to powiedzieć, takie jedno 80x40x30 wybyło. Szkiełko 80x35x50 też miało już szukać nowego domu, ale pewnego dnia obudziłem się z wizją ... [może jutro wrzucę z niego jakąś fotkę] Zwykle od połowy paźdzernika bierze mnie coroczna akwa-obsesja. W tym roku jakiś wcześniak się trafił :P

Ale ale .. w baniaczku tym są chwasty mało mi znane, chciałem ponownie zabawić się w podwodnego badylarza :) Przy tym testuję jakieś tam produkty "nawozowe".
--------
Arek
Awatar użytkownika
ahr
Posty: 546
Rejestracja: niedziela 14 mar 2021, 20:36
3
Lokalizacja: Słodowiec
Imię: Piotr
Has thanked: 41 times
Been thanked: 89 times

No właśnie to jedno, chyba "nature", wygląda mi na nowe.
Ale może foty dużego?
"I may be an idiot, but I'm not stupid"
Awatar użytkownika
AquaDreams
Posty: 206
Rejestracja: czwartek 18 mar 2021, 07:52
3
Lokalizacja: Tarchomin
Has thanked: 18 times
Been thanked: 21 times

Duży baniak przez wakacje trochę zapomniany i zarósł przestrasznie a przy tym trochę zielenic i krasnorosta rozplewiło się. Ostatnio go trochę przeciąłem. Na focenie musi trochę poczekać ;)
--------
Arek
eva
Posty: 2178
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 09:51
3
Lokalizacja: Ochota
Imię: Ewa
Has thanked: 483 times
Been thanked: 166 times

@AquaDreams mnie też na jesieni dopada akwa szał. Prawie kupiłam nowego bojownika. Na szczęście zadowoliłam się stworzeniem nowego akwarium dla tego, którego już mam. Podobno na jesieni sprzedaje się najwięcej akwariów. Taka pora :)
Awatar użytkownika
AquaDreams
Posty: 206
Rejestracja: czwartek 18 mar 2021, 07:52
3
Lokalizacja: Tarchomin
Has thanked: 18 times
Been thanked: 21 times

Mniemam, że jesienna sprzedaż akwariów nie jest tak znacząca jak pozostałego asortymentu akwarystycznego jak rośliny, zwierzęta nawozy ... czyli to co się topi w akwariumach :) Ale nie o tym ten wątek.

Postaram się częściej niż zwykle relacjonować co w tym akwa się zmienia :)
Dzisiaj przybyła Ludwigia sp. „White“ :) Zobaczymy jak sobie poradzi. Potecjalnie w tym baniaku o wysokości 70cm tego światła jest nie tak dużo, ale np. Ludwigia Pantanal jak na razie pięknie się wybarwia i pnie się do góry - nawet miała już pierwszą przycinkę :)

Dzisiaj też Peruwiany dostały żywą artemię - co to były za balety za nią :) Nawet Kirysy wyszły popatrzeć co się dzieje, pewnie marna ich nadzieja, że coś zostało na ich "nocne" bytowanie :)
Swoją drogą mam zamontowaną przy baniaku kamerkę wi-fi - tak do poglądania zdlanego jak czasem gdzieś wyjadę na dłużej, ale też się przydaje żeby popatrzeć na wstydliwe Kirysy :)
169696522818036.jpg
--------
Arek
Awatar użytkownika
AquaDreams
Posty: 206
Rejestracja: czwartek 18 mar 2021, 07:52
3
Lokalizacja: Tarchomin
Has thanked: 18 times
Been thanked: 21 times

Akwa żyło swoim życiem, nie zajmowałem się nim szczególnie, systematyczne podmiany, obficie karmione skalary i plaga ślimaków :P

Fotki na szybko z obecnego stanu ...
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Baniak zajmuje miejsce które jest mi potrzebne pod inne cele.
Do sprzedaży w wątku: viewtopic.php?t=1366
--------
Arek
ODPOWIEDZ