Cześć!

Dołączyłaś/eś niedawno. Daj znać. Poznamy się.
Awatar użytkownika
kasaks
Posty: 63
Rejestracja: niedziela 28 mar 2021, 19:42
3
Imię: Kamil
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Historia jakich wiele Jako dzieciak miałem małe akwarium (ok. 40l). Lubiłem je, ale zajmowałem się nim raczej nieporadnie i z czasem coraz mniej chętnie. Bardziej testowałem wytrzymałość ryb niż o nie dbałem. Teraz, po jakichś 20 latach postanowiłem spróbować pobawić się w prowadzenie akwarium bardziej świadomie.

Forum przeglądam od jakiegoś czasu. Sporo czytam i oglądam na youtube, żeby dobrze się przygotować. Na razie skupiam się na tym, żeby popełnić jak najmniej błędów przy starcie i nie zniechęcić się za szybko No i kompletuję sprzęt. Mój plan to low tech 112l (wiem że za mało!).
eva
Posty: 2178
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 09:51
3
Lokalizacja: Ochota
Imię: Ewa
Has thanked: 483 times
Been thanked: 166 times

Cześć @kasaks :) Dlaczego za małe? No, akwarium w pewnym sensie zawsze jest albo za małe albo jest ich za mało ;) Spore akwarium i spore możliwości jeśli chodzi o obsadę. Masz już jakieś plany co do rybek?
Awatar użytkownika
kasaks
Posty: 63
Rejestracja: niedziela 28 mar 2021, 19:42
3
Imię: Kamil
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Właśnie w takim sensie o jakim piszesz. Podobno każde akwarium po jakimś czasie jest za małe No i to chyba ogólnie przyjęty pogląd, że im większe tym łatwiej.

Jeżeli chodzi o ryby, to myślałem o jakiejś małej ławicy, kilku kiryskach i zbrojnikach, i do tego parce ramirezek lub haremie 1+2 kakadu. Niestety jestem trochę ograniczony parametrami kranówki. A ta jest dosyć twarda - GH 18 i Kh 10 wg testów zooleka (które swoją drogą podobno trochę zawyżają wartości). Nie będę używał RO, więc mogę być skazany na żyworódki, które kiedyś bardzo mi się opatrzyły. Najpierw chciałbym prawidłowo i możliwie gładko wystartować baniak, a później będę myślał o obsadzie.
Jarzy
Posty: 1058
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 00:44
3
Has thanked: 61 times
Been thanked: 64 times

Siema. Jak coś podzielę się gupikami. Jak moli i platki się rozmnożą to też ;)
Awatar użytkownika
kasaks
Posty: 63
Rejestracja: niedziela 28 mar 2021, 19:42
3
Imię: Kamil
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Dzięki. Będę pamiętał. Chociaż z tego co czytam, to często dzielisz się roślinami i może o te się kiedyś uśmiechnę

A tak serio, to naprawdę mam nadzieję uniknąć żyworódek. Albo będę wpuszczał same samce Kiedyś w 40l miałem jakieś 100 gupików...
Jarzy
Posty: 1058
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 00:44
3
Has thanked: 61 times
Been thanked: 64 times

@kasaks Mam teraz sporo roślin do oddania. Śmiało pisz,bo chętnych nie ma a ja w swoim akwarium miejsca też już nie.
DanielP
Posty: 548
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 22:43
3
Has thanked: 51 times
Been thanked: 102 times

Witam. Zgodzę się z tym,że żyworódki-kundelki są oklepane, ale żyworódki zbliżone do form dzikich już zdecydowanie nie:-)
Awatar użytkownika
kasaks
Posty: 63
Rejestracja: niedziela 28 mar 2021, 19:42
3
Imię: Kamil
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

@Jarzy Dzięki Zbiornik powinien być u mnie w przeciągu dwóch tygodni. Jeżeli nie znajdę nikogo równie chętnego do pomocy bliżej mnie (tzn. Wołomin), to na pewno będę się odzywał. Oczywiście także po to, żeby umówić się na jakąś formę rewanżu
Jarzy
Posty: 1058
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 00:44
3
Has thanked: 61 times
Been thanked: 64 times

@kasaks Ja tak całkiem bezinteresownie :) Dużo z tych roślin wziąłem od Radmaca celem rozprowadzania wśród chętnych forumowiczów. Sęk w tym,że moczą się w misce,bo mi w akwarium się nie zmieszczą :/
Awatar użytkownika
kasaks
Posty: 63
Rejestracja: niedziela 28 mar 2021, 19:42
3
Imię: Kamil
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

W końcu mam informację, że moje akwarium jest do odebrania! W weekend zaczynam działać.

@Jarzy , wiem że sporo roślin już oddałeś @Lucas , ale na wszelki wypadek piszę na priv :)

A jeżeli ktoś chciałby się pozbyć w weekend nadmiaru mało wymagających roślin na start, to też chętnie przygarnę. Napiszę oczywiście stosowne ogłoszenie.
ODPOWIEDZ