Kolejne spotkanie naszego forum!
26.10.2019 "Bar u Janusza"( http://barjanusz.prv.pl) godzina 17:00

Serdecznie wszystkich zapraszamy!
Nie gryziemy, nie bijemy, nie gadamy o polityce, religiach i o innych "zapalnikach" ;)
Gadamy o tym, co nas łączy, nie dzieli!
Szczególnie mile widziani są nowi użytkownicy wawarium.pl!
Poznajmy się, bo trochę ze sobą pobędziemy! :twisted:
viewtopic.php?p=68471#p68471

:smor:

Growise

Podłoża, nawozy, sole, CO2
Awatar użytkownika

Autor
Marcin Bielak
Imię: Growise
Został pochwalony: 2 razy

16 wrz 2019, 14:07

Cześć wszystkim!

Chciałem przestawić Wam nową markę nawozów Growise. (za namową Wojtka z Aqua-Nature aby tu trochę pospamować ;) )

Może już o niej słyszeliści lub może dopiero pierwszy raz się z nią stykacie, tak czy siak o to kilka istotnych informacji oraz akwarii na tych nawozach.

Marka powstała z mojej pasji do akwarystyki.

Jak wielu akwarystów, zaczynałem od piasków, żwirków, ziemi ogrodowych, na soilach kończąc.
To samo z nawozami używałem gotowych markowych i mniej markowych nawozów , z czasem zacząłęm eksperymentować, robić własne podłoża czy też nawozy próbując znaleźć złoty środek.

Po ponad 10 latach różnych eksperymentów z akwariami postanowiałem stworzyć za namową kilku osób coś swojego, tak w wielkim skrócie.

I oto jest marka Growise która zdobywa coraz to większą rzeszę fanów, jak to mówią niektórzy jak już raz spróbujesz Growise to nic nie będzie na tyle dobre by z tego zrezygnować ;)

Czemu tak jest?

No cóż, ktoś może pomyśleć przecież to zwykłe sole... ja zawsze odpowiadam, nie są zwykłe to po pierwsze bo używamy tylko cz.d.a (czyste do analizny)
po drugie w makro używamy 5 różnych związków azotu a odpowiednich ilościach do których dochodziliśmy metodą prób i błędów by zaspokoić potrzeby wszystkich roślin, a po trzecie nie każdemu chce się ważyć mierzyć i odsypywać.

Poza tym dozowanie jest proste i łatwe do zapamiętania 1 klik na 30L to optymalna dawka. Czemu 30? Bo większość akwarii czy to netto czy brutto jest podzielne na 30 :]

Co wyróżnia jeszcze moją markę to rozpiska oraz wygląd.
Jak to mówią ludzie kupują oczami, dlatego też postanowiliśmy zrobić dość nietypowo koloryzując nasze nawozy tak by nie można było ich pomylić.

Powiedzmy, że zostawiasz akwarium pod opieką, sąsiada, babci czy cioci, to nie będzie im pisał nalej makro, mikro czy wsyp sól (tu nazwa chemiczna której zwykły Kowalski nie rozumie) , u nas zostawiasz rozpiskę kliknij 1 niebieski, 1 zielony, 1 brązowy itd. Proste nie ? A zarazem jakie skutczene!

Poza 5 podstawowymi produktami mamy w sojej ofercie również kapsułki nawozowe, które wyróżniają się przede wszystkim wielkością, są najmniejsze na rynku i bardzo wydajne. Przez to niewiele podłoża trzeba by je aplikować.

Cóż więcej w swojej ofercie posiadamy unikalne produkty DSM czy do metody suchego startu czy też to paludarium/wabikusy.
Są to kolejno DSM DAY i DSM WEEK rownież kolorystycznie rozróżnione by było łatwiej.

DSM DAY to NATURALNY środek do codziennego stosowania przy suchym starcie zbiornika lub w codziennym stosowaniu w akwarium / paludarium. Specjalna mieszanka ukorzeniacza i środka antygrzybicznego ułatwia start roślin w zbiorniku oraz ich utrzymanie. Jest całkowicie nieszkodliwa dla gadów, płazów czy też ryb. Może być stosowana na wszystkich roślinach nieprzeznaczonych do spożycia.

DSM Day to unikalna mieszanka naturalnych składników antygrzybicznych występujących w naturze. Dlatego też przedawkowanie tego środka jest niemożliwe.

DSM Week to nieszkodliwy dla zwierząt środek do stosowania okresowego przy suchym starcie zbiornika lub cotygodniowym stosowaniu w akwarium / paludarium. Mieszanka wyspecjalizowanych hormonów wzrostu która wspomaga suchy start oraz polepsza przyrosty już istniejących zbiorników. Jest całkowicie nieszkodliwa dla gadów, płazów czy też ryb. Może być stosowana na wszystkich roślinach nieprzeznaczonych do spożycia.

DSM Week to mieszanka hormonów roślinnych z dodatkiem nawozów potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania roślin i mchów. Odpowiednia ilość i unikalny skład powoduje zdumiewające efekty nie tylko u rośliny w akwakulturze a także dla roślin doniczkowych.
DSM Week może być używany do ożywiania „martwych” roślin czy drzewek które normalnie zostały spisane już na straty.

Naszych nawozów używają czołowi polscy Aqusceperzy między innymi, zwycięzca ostatniego konkurs PAC2019 Grzegorz Grzegorowski , czy też Krzysztof Bliźniak który zajął II miejsce w konkursie Pet Fair w Łodzi, Michał Jaśkowiak, Andrzej Nowak, i wielu innych.

Mamy na naszym FB Growise infolinię z której można korzystać w razie pytań przez messengera.

W Warszawie można kupić nasze produkty w Aquariusie na Woli a być może niedługo w sklepie Bocja.
W internecie znajdziecie również dostępne produkty.

Zapraszam do dyskusji :)

Poniżej przedstawiam Wam kilka zdjęć i opisów, Resztę można znaleźć na naszej stronie www.growise.pl

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika

GrandeOW
Imię: Tomek
Pochwalił: 79 razy
Został pochwalony: 101 razy

16 wrz 2019, 14:23

Marcin Bielak, dobrze, że piszesz, bo szczerze mówiąc pierwszy raz widzę tę markę. Myślę, że kilka osób skusi się z pewnością.

Z pytań technicznych. Widzę, że macie w ofercie na przykład w oddzielnych butelkach: K, C, Fe, ale brakuje N i P. Występują one jedynie jako zestaw N, P, K (Makroelementy). Rozumiem że jest to wybieg dla tych bardziej leniwych, ale czy planujecie w przyszłości wprowadzić na rynek niezależnie N i P? Biorąc pod uwagę na przykład mój zbiornik, miałem permanentne niedobory N, P i Fe, natomiast K w górnej granicy normy (oczywiście zgodnie z jakimiś tam tabelami). Podając zestaw N, P, K z pewnością przestrzeliłbym z K, a tak 3 buteleczki i leję co trzeba.

Patrzyłem na stronę na szybko i pewnie ta informacja gdzieś jest ale nie znalazłem. W jakich opakowaniach (buteleczkach) sprzedajecie nawozy? Jak z terminami ważności?

Dodano po 1 minucie 36 sekundach:
Dobra, już znalazłem: Dostępne opakowania 500ml. Czy przewidujecie mniejsze opakowania? A jak z terminami ważności?
Awatar użytkownika

inerkoma
Imię: Konrad
Pochwalił: 41 razy
Został pochwalony: 90 razy
Kontakt:

16 wrz 2019, 14:25

Marcin Bielak, witaj :)
A bleak garden to cry when my inamorato died
Awatar użytkownika

Wojtekxxx9
Imię: Wojtuś
Pochwalił: 18 razy
Został pochwalony: 39 razy

16 wrz 2019, 15:29

Marcin Bielak, czesc :-)
Marcin Bielak pisze:
w makro używamy 5 różnych związków azotu
Ciekawe czybtych samych uzywamy :-)
Awatar użytkownika

Autor
Marcin Bielak

16 wrz 2019, 16:04

GrandeOW pisze:
16 wrz 2019, 14:25
Marcin Bielak, dobrze, że piszesz, bo szczerze mówiąc pierwszy raz widzę tę markę. Myślę, że kilka osób skusi się z pewnością.

Z pytań technicznych. Widzę, że macie w ofercie na przykład w oddzielnych butelkach: K, C, Fe, ale brakuje N i P. Występują one jedynie jako zestaw N, P, K (Makroelementy). Rozumiem że jest to wybieg dla tych bardziej leniwych, ale czy planujecie w przyszłości wprowadzić na rynek niezależnie N i P? Biorąc pod uwagę na przykład mój zbiornik, miałem permanentne niedobory N, P i Fe, natomiast K w górnej granicy normy (oczywiście zgodnie z jakimiś tam tabelami). Podając zestaw N, P, K z pewnością przestrzeliłbym z K, a tak 3 buteleczki i leję co trzeba.

Patrzyłem na stronę na szybko i pewnie ta informacja gdzieś jest ale nie znalazłem. W jakich opakowaniach (buteleczkach) sprzedajecie nawozy? Jak z terminami ważności?

Dodano po 1 minucie 36 sekundach:
Dobra, już znalazłem: Dostępne opakowania 500ml. Czy przewidujecie mniejsze opakowania? A jak z terminami ważności?

N,P,K w jednym nie jest tylko dla leniwych po prostu doszliśmy do pewnych wniosków po tylu latach, że dawki są tak ustalone by mimo np. zerowego PO4 lub NO3 dalej podawać normalnie.
Jest to właśnie sekeret tych nawozów nie ważne jaki masz stosunek N do P u Siebie, Growise to wyrówna z czasem. W makro K jest bardzo mało, nie wystarczająco przy akwariach roślinnych z CO2 czy też nawet bez, stąd w oddzielnym potasie podany jest ile się go daje "1 klik na 30L podnosi potas o 1ppm" aha no i nie jest to K2SO4.
Wyeliminowaliśmy z naszych nawozów siarkę całkowicie.

Nie planujemy mniejszych butelek z prostych względów, butelki są najdroższym elementem nawozu, sprzedaż w mniejszych nie zmniejszy kosztów bo praktycznie różnice są znikome, a wiadomo że mniejsza ilość nawozu powinna być zmniejszaona cena, ale to się po prostu nie opłaca.
Jeśli będziesz tyrzymać nawóz w szafce w temp 15-30 st C to nic mu się nie stanie, w najgorszym przypadku straci kolor który jest tylko dodatkiem.
Dlatego jeśli przestagać będzie użytkownik i sprzedawaca zaleceń to nawóz nie ma daty ważności, nawet jeśli zagrzejecie nawóz (wysyłka w wysokich temperaturach) to tak jak pisał max rozjaśni się kolor ot tyle.
Wojtekxxx9 pisze:
16 wrz 2019, 15:29
Marcin Bielak, czesc :-)
Marcin Bielak pisze:
w makro używamy 5 różnych związków azotu
Ciekawe czybtych samych uzywamy :-)
Może i niektórzy tak :) ale proporcje są tu najważniejsze a nie same sole :]
Awatar użytkownika

Wojtekxxx9
Imię: Wojtuś
Pochwalił: 18 razy
Został pochwalony: 39 razy

16 wrz 2019, 16:25

Marcin Bielak pisze:
proporcje są tu najważniejsze a nie same sole
wiem :mrgreen:
A wlasnie je ustalić to jest problem. Zwali sie proporcje i juz wata :-)
Ostatnio zmieniony 17 wrz 2019, 00:29 przez Wojtekxxx9, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Autor
Marcin Bielak

16 wrz 2019, 16:40

Wojtekxxx9 pisze:
16 wrz 2019, 16:25
Marcin Bielak pisze:
proporcje są tu najważniejsze a nie same sole
wiem :mrgreen:
A wladnie je ustalić to jest problem. Zwaki sie oroporcje i juz wata :-)
Jak to mówił mój wykładowca matematyki "Panowie, zrozumienie przyjdzie z czasem, albo w cale!"
ODPOWIEDZ