Akwarium morskie bez obsługi? Żyjące własnym życiem?

Nasze aranżacje oraz ich mieszkańcy.
marking
Posty: 84
Rejestracja: niedziela 14 mar 2021, 22:38
3
Lokalizacja: Warszawa
Imię: Mariusz
Has thanked: 15 times
Been thanked: 14 times

Hej Akwaryści! :)
Akwarium morskie bez obsługi właściciela?
Zbiornik który żyje własnym życiem?
Sami zobaczcie właśnie takiego Reefmaxa!
Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking
www.Akwarysta.EU - portal informacyjny
www.CoralPlanet.eu - sklep z akwarystyką morską
SHARK
Posty: 393
Rejestracja: niedziela 14 mar 2021, 21:54
3
Imię: Borys
Has thanked: 14 times
Been thanked: 45 times

Dzięki za filmik, obejrzałem całość bo generalnie interesuje mnie akwarystyka morska (podobało mi się wymienianie z nazwy koralowców bo daje to możliwość zapoznania się z kolejnymi gatunkami), co nie zmienia faktu, że po 3 reklamie (średnio lecą co 2-2,5 minuty) miałem ochotę filmik wyłączyć.
jarks
Posty: 137
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 07:00
3
Has thanked: 228 times
Been thanked: 9 times

Ciekawy temat, podobnie (na samych podmianach i kaskadzie) akwarium prowadzi/prezentuje na swoim kanale YT Wolfie, chociaż moim zdaniem jego akwarium prezentuje się lepiej (moja prywatna opinia). Obsługa nieco bardziej złożona, bo skrobie również szyby i przeciera od zewnątrz :)
marking
Posty: 84
Rejestracja: niedziela 14 mar 2021, 22:38
3
Lokalizacja: Warszawa
Imię: Mariusz
Has thanked: 15 times
Been thanked: 14 times

@Shark dzięki za odpowiedź, co do reklam postaram się o tym pomyśleć.

@jarks to oczywiste, że akwarium Przemka może Ci się bardziej podobać. Tutaj też byłoby inaczej gdybyśmy chcieli to trochę inaczej robić. Przemek (Wolfie) jednak dba o zbiornik typu jakieś tam parametry, preparaty i tak dalej. Tutaj w Reefmaxie jest to celowo zostawione swojemu życiu, aby zobaczyć jak to się rozwinie i tak to już funkcjonuje naprawdę kilka lat. Gdyby ten rozwój był na zasadzie takiej że już się nie zmienia, być może byśmy pomyśleli o wymuskaniu baniaka. Czasami niektóre korale zanikają, po jakimś czasie się odradzają. Za to np. Discosom nie widziałem nigdzie tak napompowanych. Czasami zależnie od dnia one potrafią mieć wielkość ponad pół dłoni jeden grzybek. Tutaj sam zbiornik ma nawet większe pole do popisu niż ten Przemka. Reefmax ma z tyłu panel filtracyjny i odpieniacz, także to lepsze niż kaskada, ale nie zmienia faktu założenia które mi osobiście się podoba. Wiele zbiorników widziałem, sam też przecież jestem akwarystą, natomiast to ma swój urok zwłaszcza na żywo i możliwość zobaczenia czegoś, czego przy dbaniu o baniak nie zobaczysz. Stąd też ich dobór w formie bardzo mało wymagających. Zauważ ze u Przemka nie będzie glonów, tutaj też się da tak zrobić, ale właściciel nie ogarnie tego sam, więc zostało to postawione na takiej zasadzie, że co gdzie będzie chciało, niech rośnie. Nie ingerujemy poza wyczyszczeniem szyb, raz na jakiś czas podmianie na ogół raz na 3 tygodnie i karmieniem ryb. Doskonale też wiedziałem tworząc filmik (nie mówię tutaj o Tobie), że niektórzy stwierdzą zapuszczone akwarium i tak dalej, ale właśnie nie, bo założenie jest takie i tak ma na razie być :). Być może stworzę jakiś film jeszcze z nim w roli głównej, ale to muszę pomyśleć jaki :).
Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking
www.Akwarysta.EU - portal informacyjny
www.CoralPlanet.eu - sklep z akwarystyką morską
jarks
Posty: 137
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 07:00
3
Has thanked: 228 times
Been thanked: 9 times

Dziękuję Mariusz za dodatkowe wyjaśnienia. Czekam na kolejną wideo relację z tego baniaczka :)
marking
Posty: 84
Rejestracja: niedziela 14 mar 2021, 22:38
3
Lokalizacja: Warszawa
Imię: Mariusz
Has thanked: 15 times
Been thanked: 14 times

jarks pisze: czwartek 08 kwie 2021, 08:30 Dziękuję Mariusz za dodatkowe wyjaśnienia. Czekam na kolejną wideo relację z tego baniaczka :)
Hej nie wiem kiedy coś tutaj jeszcze nagram, bo baniak widuję raczej rzadko, natomiast udało mi się nagrać przygotowanie miejsca przez błazenki pod ikrę własnie w tym baniaku. Może za jakiś czas nagram jak to tam się rozwinęło :). Dzięki za zainteresowanie i pozdrowionka :).
Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking
www.Akwarysta.EU - portal informacyjny
www.CoralPlanet.eu - sklep z akwarystyką morską
ODPOWIEDZ