[525] Powrót do ...

Nasze aranżacje oraz ich mieszkańcy.
cob_ra
Posty: 105
Rejestracja: niedziela 18 kwie 2021, 20:54
2
Imię: Marek
Been thanked: 15 times

Faktycznie lubią wyskakiwać?
Awatar użytkownika
AquaDreams
Posty: 204
Rejestracja: czwartek 18 mar 2021, 07:52
3
Lokalizacja: Tarchomin
Has thanked: 18 times
Been thanked: 21 times

Ponoć pstrążenice lubią wyskakiwać dlatego też zrobiłem bardzo szczelną pokrywę, ale moje wykończyła ospa (prawdopodobnie przez nagły spadek temp. w akwarium w wyniku awarii prądu)
Poleciały w niecałą dobę... zanim faktycznie było coś widać na innych fiszach.
--------
Arek
Awatar użytkownika
radmac
Posty: 635
Rejestracja: niedziela 14 mar 2021, 22:29
3
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 19 times
Been thanked: 84 times
Wiek: 3

tez mam pstrążenice - w sumie miałbym ich >20 a zostało 7 pomimo tego, że mam pokrywę i raczej żadnych chorób.
co się stało z brakującymi pstrązenicami? Przeważnie znajdowałem je jak już krewetki kończyły na nich ucztę - główne podejrzenie - za niska pokrywa. czasami wieczorami było słychać głośne pukanie o pokrywę...raz zajrzałem po takim stuknięciu z latarką i jedna ryba wisiała ogonem do góry przy dnie. rano już został szkielecik.
Wawariat
Awatar użytkownika
tencin
Posty: 407
Rejestracja: niedziela 14 mar 2021, 23:14
3
Has thanked: 15 times
Been thanked: 95 times

Pstrążenice fajne, ale faktycznie delikatne. Ja swoje kupowałem w Diskusie, pojawiają się tam dość regularnie. Robiłem aklimatyzację ze sklepowej kranówki do mojego RO bez mineralizacji i wszystkie mają się świetnie. Nawet tarło niedawno miały, ale ławica simulansów zadziałała jako skuteczny środek wczesnoporonny... ;)

Lubią skubane skakać, zwłaszcza jeśli coś je spłoszy. Czytałem kiedyś w literaturze, że to są naprawdę imponujące skoki jak na tak małą rybę - potrafią wybić się nawet na 5 metrów powyżej lustra, totalny odjazd... :)
Awatar użytkownika
AquaDreams
Posty: 204
Rejestracja: czwartek 18 mar 2021, 07:52
3
Lokalizacja: Tarchomin
Has thanked: 18 times
Been thanked: 21 times

Kilka tygodni temu baniak nawiedziła plaga glonów - nitki wszelakie, zielenice i krasnorosty ;)
Trochę poleciałem po bandzie z nawożeniem, karmieniem i światłem ...

Baniak już powoli wychodzi z tej natury ... czas jeszcze pożegnać krasne ;)

Obrazek
Obrazek
--------
Arek
ODPOWIEDZ