Bojowniki

Nasze aranżacje oraz ich mieszkańcy.
Lilek
Posty: 29
Rejestracja: poniedziałek 05 kwie 2021, 12:46
2
Imię: Arkadiusz
Been thanked: 6 times

Akwarium sklejone parę lat temu na hodowle artemii, z odpadków szkła i płynnego silikonu. Pojemność około 12 litrów, rośliny pochodzą z przycinki. Młodsza córka chciała rybkę, akwarium stało puste, decyzja szybka nie można dziecku odmawiać zwierzątka szczególnie rybki :).
2.jpg
3.jpg
1.jpg
eva
Posty: 2178
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 09:51
3
Lokalizacja: Ochota
Imię: Ewa
Has thanked: 483 times
Been thanked: 166 times

Piękny bojek. Czy to akwarium ma na pewno 12 l.? Bo wygląda na conajmniej dwa razy tyle. Jaki rozmiar?
Lilek
Posty: 29
Rejestracja: poniedziałek 05 kwie 2021, 12:46
2
Imię: Arkadiusz
Been thanked: 6 times

32x20x20 tak mniej więcej, bo szyby są nierówne :).
eva
Posty: 2178
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 09:51
3
Lokalizacja: Ochota
Imię: Ewa
Has thanked: 483 times
Been thanked: 166 times

To faktycznie kalkulator mówi, że 12,8 l. Może przez to, że szerokie wygląda na większe.
Lilek
Posty: 29
Rejestracja: poniedziałek 05 kwie 2021, 12:46
2
Imię: Arkadiusz
Been thanked: 6 times

Drugi bojek. Ten już był przemyślany :). Akwarium klejone u szklarza 30x30(25, 5 cm panel filtracyjny)x20h panel napędzany powietrzem, media same gąbki. Światło robione samemu moduły led i dwa kawałki taśmy rgb.
1.jpg
eva
Posty: 2178
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 09:51
3
Lokalizacja: Ochota
Imię: Ewa
Has thanked: 483 times
Been thanked: 166 times

Ten bojownik też śliczny. Ciekawy kolor piasku. Nie wiem, czy to pierwsze akwarium nie będzie przymałe dla bojka. Na stronie bojownik.pl zalecają min.20l. (http://www.bojownik.pl/index.php?showtopic=4158).
Lilek
Posty: 29
Rejestracja: poniedziałek 05 kwie 2021, 12:46
2
Imię: Arkadiusz
Been thanked: 6 times

eva pisze: piątek 16 kwie 2021, 09:28 Nie wiem, czy to pierwsze akwarium nie będzie przymałe dla bojka. Na stronie bojownik.pl zalecają min.20l. (http://www.bojownik.pl/index.php?showtopic=4158).
Staram się dobierać zbiornik do obsady i nie przerybiać go. W necie jest dużo różnych informacji, dobrych i złych,inne są dobre, ale przesadzone(ortodoksyjnie do przesady). Staram się wypośrodkować dla życia w szkiełku i dla siebie. Nie wydaje mi się żeby w w tych akwariach było za mało miejsca dla bojowników, mają gdzie popływać są zdrowe ładnie wybarwione i dobrze się prezentują na tle dekoracji.
eva pisze: piątek 16 kwie 2021, 09:28Ciekawy kolor piasku.
To nie piasek to manado.
eva
Posty: 2178
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 09:51
3
Lokalizacja: Ochota
Imię: Ewa
Has thanked: 483 times
Been thanked: 166 times

Chciałam napisać podłoża, a niechcący napisało mi się piasku. Ładny kolor, tak czy owak.
Ja mam bardzo mało doświadczenia, więc moje sugestie to raczej zastanowienia niż konkluzje. Bojki widuje tylko w sklepie i na zdjęciach.
Zdecydowanie zgadzam się, że trzeba się kierować zdrowym rozsądkiem i nie być zbyt restrykcyjnym, bo wtedy w ogóle nie można by mieć rybek jeśli się nie ma idealnego biotopu.
Awatar użytkownika
Nanakamado
Posty: 155
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 20:27
3
Has thanked: 13 times
Been thanked: 10 times

Chciałbym się wykłócać, że hurr durr dzikie lepsze. Ale nie mogę. Uwielbiam bojki. Są piękne. Dzikie, ozdobne wszystko jedno. Widzę bojka i się cieszę.

Co do wielkości akwarium, może i będzie trochę za mało, ale akurat po ozdobnym bojowniku świetnie by było widać gdyby coś było nie tak. Lepsze dobrze zrobione i zadbane 12l niż źle zrobione, zaniedbane 20l.
Ukraińcy giną również za spokojny sen całej Europy Środkowej, za nasze wartości.
Dlatego piszę: Sława Ukrainie! Sława Bohaterom!
Слава Україні! Героям слава!
ODPOWIEDZ