Drugie z Trzech 54l- Ryżankowo

Nasze aranżacje oraz ich mieszkańcy.
eva
Posty: 2178
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 09:51
3
Lokalizacja: Ochota
Imię: Ewa
Has thanked: 483 times
Been thanked: 166 times

Akwarium: Aquael Classic Box 54l.
Oświetlenie: Leddy Tube Retrofit Sunny 10w
Filtr: Aquael Pat Mini
Grzałka: Aquael Platinum 50 W.
Podłoże: połowa drobny piach, połowa żwirek Aquael z Aquael Aqua Decoris pod spodem. Otoczaki.
Liście ketapangu, patyki, łupina kokosa.
Rośliny:
Hygrophila Thailand, Cryptocoryna, Anubias Nana Petite, Bacopa Monieri,Rogatek.
Liście ketapangu, patyki, łupina kokosa.
Aktualnie doszła Wgłębka wodna i limnofilia bezszypułkowa ( nie widać na zdjęciach).
9x Corydoras Nanus
7x Ryżanka Metalic ( Oryzias sp. Metalic, chyba rodzaj hodowlany, pochodzący od latipes, nie udało mi się uzyskać pewnej informacji).
Obecnie, od kilku dni, w akwarium jest jeszcze kotnik z dwoma micro Ryżankami, mają po 2-3 mm, prawie ich nie widać. Raz widzę je w kotniku, raz nie, nie wiem nawet czy może z niego wychodzą i czy są to w ogóle te same rybcie, co kilka dni temu- kotnik ma zbyt rzadką siatkę)
Na zdjęciu samiec i samica Ryżanek. Można je łatwo rozpoznać po płetwach odbytowych i grzbietowych. U samca dłuższe, nierówne, niekiedy długaśne i postrzępione (tzw. frędzle). U samicy krótsze, układają się w formę fali. Samica jest pełniejsza, często (codziennie) nosi grono jaj przyczepionych przed płetwą odbytową. Niektóre samce mają krótsze frędzle, inne dłuższe. Załączam zdjęcie samca, który ma najdłuższe (wydłużyły się z wiekiem). Co ciekawe, kiedy do mnie trafił, nie wiedziałam o frędzlach Ryżanek. Myślałam, że coś mu dolega.
Ryżanki są perłowe, z błękitnym połyskiem (słabo widać na zdjęciach).

W planach lepszy sprzęt do robienia zdjęć, ale wrzucam co mam.
1C7E0B96-2F73-4A08-9B8A-56CAF6981CD7.jpeg
3ACE5F8E-07FE-4C1C-9096-A1908DF8E8B1.jpeg
BD77BAB0-EA0D-4F32-9280-4C572FB64EBA.jpeg
8F252132-B2EB-406F-9EE4-F12EEB2407A3.jpeg
ODPOWIEDZ