Projekt NANO (akwaria morskie)

Różne aspekty akwarystyki.
GrandeOW
Posty: 676
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 07:38
3
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Imię: Tomek
Been thanked: 67 times
Wiek: 40

Jakiś tydzień temu w Internecie (na YT i FB) pojawiła się nowa seria produkcji reefhub pod nazwą Projekt Nano. Nie ma wśród nas wielu morszczaków, ale może ktoś sobie zerknie co i jak. Nie gwarantuję super filmów, ale pierwsze zajawki zapowiadają się ciekawie, a prowadzący Bartek Stańczyk bez wątpienia ma niesamowitą wiedzę w tym zakresie.

Zachęcam do obejrzenia i dyskusji. Może w ślad za @SHARKiem pójdą inni forumowicze.



GrandeOW
Posty: 676
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 07:38
3
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Imię: Tomek
Been thanked: 67 times
Wiek: 40

GrandeOW
Posty: 676
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 07:38
3
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Imię: Tomek
Been thanked: 67 times
Wiek: 40



Jeszcze woda nie jest nalana, ale powiem szczerze że warto ten odcinek obejrzeć. Sam zmagałem się przy restarcie z takim brudem, którego się nie dało niczym zmyć i ostatecznie musi "cieszyć" moje oko. Na polerowanie niestety nie wpadłem, a może trzeba było tak zrobić. Może przy kolejnym restarcie.
GrandeOW
Posty: 676
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 07:38
3
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Imię: Tomek
Been thanked: 67 times
Wiek: 40

Pojawiły się dwa kolejne odcinki.





Piąty odcinek pokazuje trochę szczegółów dotyczących stosowanych rozwiązań. Jak ktoś trochę "dłubie" to raczej nowości tam nie zobaczy, ale za to odcinek czwarty był dla mnie bardzo interesujący. Oczywiście rozwiązań przy sumpach można stosować dziesiątki, ale w odcinku pokazano w prosty sposób jaki jest obieg wody, jakie stosuje się zabezpieczenia itd. Wiedza w tym temacie jest w Internecie, ale mam wrażenie, że w tej serii Bartek przedstawia to na prawdę w przystępny sposób i nie żałuje przykładów.
GrandeOW
Posty: 676
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 07:38
3
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Imię: Tomek
Been thanked: 67 times
Wiek: 40

Dawno nie wrzucałem informacji o pojawieniu się kolejnych odcinków, a myślę, że warto je obejrzeć. Seria jak na razie wydaje się być ciekawa. Pozostawia kilka pytań bez odpowiedzi, ale na pewno dla laika jakim jestem w tematyce jest to coś ciekawego.

Bez wątpienia informacja o sposobie poradzenia sobie ze strefami beztlenowymi czy kilka patentów na klejenie skał to wartość dodana.











SHARK
Posty: 393
Rejestracja: niedziela 14 mar 2021, 21:54
3
Imię: Borys
Has thanked: 14 times
Been thanked: 45 times

Bardzo fajna seria, chętnie oglądam.
ODPOWIEDZ