Drodzy Wawarianie,

Jest nam bardzo miło ogłosić wyniki naszego pierwszego konkursu. Gratulacje dla zwycięzców !!!
Szczegóły znajdziecie poniżej.

viewtopic.php?p=40828#p40828

JBL Proflora Direct 19/25

Wiadomość
Autor

Autor
Dark
Imię: bozydar
Pochwalił: 3 razy
Został pochwalony: 6 razy

#1 Post autor: Dark » 06 gru 2018, 10:52

Od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem dyfuzora przepływowego JBL. Może kogoś zainteresuje moja opinia na ten temat...
Od początku... Kupiłem to ustrojstwo... Rozpakowałem i załamka... Nakrętka od wężyka CO2 ma źle nacięty gwint... No to powrót do sklepu i wymiana. Co się okazuje kolejny też... Po 10 odpakowanym w sklepie i ja i sprzedawca daliśmy za wygraną. Ostatecznie zatrzymałem ten z uszkodzoną nakrętka i zapewnieniem, że firma wyśle mi nowa nakrętkę. Tak też się stało... Po 4 dniach nakrętka przyszła... Razem z przeprosinami i małym podarunkiem od Jbl... Więc można uznać sprawę za zakończoną. No ale dalej. Ogólnie jakość wykonania dosyć dobra, całość wydaje się solidna. Sam spiek myślałem, że jest ceramiczny... Okazuje się jednak, że to jakieś tworzywo sztuczne, ale dobrze pełni swoją funkcję. Na opakowaniu producent umieścił dumnie napis
"20% oszczędności gazu" nie napisał jednak w stosunku do czego te 20% :)
Montuje się to bardzo prosto urządzenie zostało wyposażone w zaworek zwrotny i licznik bąbelków. Zaworek jak zaworek działa i tyle, ale licznik bąbelków... Działa tylko przy małej ilości gazu... Przy około 2 bąbelkach na sekundę na liczniku który wykorzystywałem do tej pory w dyfuzorze gaz leciał tak intensywnie, że nie sposób policzyc.
Gaz rozbijany jest na bardzo drobne bąbelki, ale te niestety nie rozpuszczają się w wężu w skutek czego po akwarium lata stado szalonych baniek... Co bardzo mnie denerwuje.
Z racji tego, że do tej pory gaz podawałem przez narurowiec postanowiłem wpiąć dyfuzor JBL przed narurowiec , żeby rozpuścić tam pozostałe drobinki gazu... Co się okazuje producent w moim przypadku nie miał racji. Zużycie nie spadło o 20% a o ponad 50% :shock: przez co nabawiłem się niezłego przyduchu po pierwszej nocy użytkowania.
Moim zdaniem dyfuzor przepływowy Jbl jest wart swojej ceny jeśli komuś nie przeszkadzają drobinki gazu w akwarium, a jeśli jest zastosowany tak jak w moim przypadku z narurowiec to już nie ma się do czego doczepić. No może poza tym że nakrętka była uszkodzoną, ale tak naprawdę, to brak tej nakrętki nie powodował nieszczelnosci

Awatar użytkownika

radmac
Imię: Jarek
Został pochwalony: 8 razy

#2 Post autor: radmac » 06 gru 2018, 21:49

też to coś swego czasu kupiłem. chciałem oszczędzić miejsca w szafce. krótko - znowu mam narurowca.
nie polecam.
"Szanse jedne na milion spełniają się w dziesięciu przypadkach na dziesięć" - Terry Pratchet

Autor
Dark

#3 Post autor: Dark » 07 gru 2018, 11:38

radmac, co jest powodem?

U mnie problem z narurowcem polegał na tym, że pompa z sumpa tłoczy dużo więcej wody niż kubełek. Gaz dostawał się do narurowca w postaci dużych baniek, które były wypychane przepływem wody do akwarium jeszcze przed rozpuszczeniem. Pomyślałem, że jeśli coś przed narurowcem rozbije gaz na dużo małych baniek, to i rozpuszczalność wzrośnie. JBL okazał się tu dobrym pomysłem.
Sam dyfuzor JBL nic by nie zdziałał, bo gaz przez niego wypuszczany też nie jest w stanie rozpuścić się w wężu. Dopiero połączenie JBL i Narurowca stało się bardziej skuteczne.

Awatar użytkownika

radmac

#4 Post autor: radmac » 07 gru 2018, 11:47

ano brzydko mówiąc pierdział. dorabiałem uszczelki, kombinowałem i pierdział dalej. Chciałem zrezygnować z narurowca przy kubełku i mieć taki dyfuzor.
Koniec końców zakupiłem mniejszego narurowca i tyle. Dyfuzor poszedł do szuflady.
"Szanse jedne na milion spełniają się w dziesięciu przypadkach na dziesięć" - Terry Pratchet

Autor
Dark

#5 Post autor: Dark » 07 gru 2018, 11:57

Jeśli o głośność chodzi to mój egzemplarz jest bezgłośny

Awatar użytkownika

radmac

#6 Post autor: radmac » 07 gru 2018, 12:01

pierdzenie objawiało się też dużymi bąblami z deszczownicy ergo nie rozpuszczaniem gazu.

Autor
Dark

#7 Post autor: Dark » 07 gru 2018, 12:11

O tym pisałem już w pierwszym poście.
W moim przypadku bez Narurowca CO2 szło do akwarium... Ale w postaci bardzo drobnej mgiełki, ktora rozchodziła się po całym zbiorniku. Żeby się tego pozbyć dodałem jeszcze Narurowca. Wiem że to już kombinacje jakich mało... Ale u mnie kilogram co2 kosztuje 25e i jest ciężko dostępny. Dlatego staram się udoskonalić dystrybucję do jak największej sprawnosci

ODPOWIEDZ