Lakierowanie, malowanie szkła

Awatar użytkownika

fruttidimare
Imię: Przemek
Pochwalił: 30 razy
Został pochwalony: 30 razy

09 kwie 2019, 19:53

Nie wiem czy pamietasz ale w jednym wątku Wojtekxxx9 opisywał jak kleił korzenie na superglue/kropelke i filtry od papierosów sam też uzywałem kleju do łączenia korzeni/kamieni aby nic nie rozwaliło aranżacji popularne antyglony jako substancje czynną zawierają monolinuron w mały stężeniu który też jest toksyczny dla organizmów wodnych myslę że pomalowane szkło od strony zewnętrznej nie będzie stanowiło zagrożenia dla życia w akwarium w dodatku możesz zabezpieczyć krawędzie taśmą malarską i zostawić niedomalowany pasek na 2-3mm nikt nie zauważy jak bedzię pokrywa/maskownica a unikniesz kontaktu z wodą
Awatar użytkownika

Autor
GrandeOW
Imię: Tomek
Pochwalił: 78 razy
Został pochwalony: 92 razy

09 kwie 2019, 21:55

Też tak myślę. Myślę że można spróbować. Jakoś ta guma do mnie najbardziej przemawia.
Awatar użytkownika

Autor
GrandeOW

07 lip 2019, 14:32

Troszkę odkopię temat, bo wreszcie wziąłem się za robotę. Efektu końcowego jeszcze nie pokażę, bo.. skończyła mi się guma.

Zdecydowałem się na gumę Mibenco. Gdzieś wyczytałem że dobrze spełnia zadanie..

Niestety pierwsze rozczarowanie to wydajność. Zdaniem producenta produkt jest "mocno nieprzeźroczysty". Może i tak, ale nie przy jednej warstwie, ani dwóch, ani nawet trzech.

Kupując gumę rozmawiałem ze sprzedawcą. Zastanawiałem się czy starczy jedna puszka szuwaksu. Stwierdził że powinna starczyć. Ale na wszelki wypadek wziąłem 2 puszki. Efekt taki że zużyłem 2 puszki i zamówiłem trzecią.

Generalnie gumę nakladac trzeba wiele razy. Z daleka wygląda to fajnie, ale jak się podświetli to widać jak prześwituje swiatlo, dlatego wolę popsikac jeszcze z raz czy 2.

Czy to się sprawdzi to nie wiem. Wiem natomiast że guma nie trzyma się jakoś bardzo dobrze szkła. Można ją po prostu oderwać jak się złapie za "zadziora". Niby dobrze, bo nie niszczy szkła, ale boje się że woda, która czasem podcika może wpłynąć pomiędzy szkło a gumę i nie będzie ładnie.

Koło środy odbiorę pewnie trzecią puszkę i pomaluję jeszcze że 2 razy. Jak skończę to na pewno wrzucę fotkę z efektem końcowym.
Awatar użytkownika

Miro
Imię: Mirek
Pochwalił: 50 razy
Został pochwalony: 77 razy

07 lip 2019, 22:28

GrandeOW, patrzę na ceny tych gum to mam wrażenie że zaszalałeś .
Nie było tańszego patentu ?
Awatar użytkownika

qpnix
Imię: Łukasz
Został pochwalony: 15 razy

07 lip 2019, 22:38

Kto bogatemu zabroni :)
Dla mniej zamożnych w Leroy jest okleina meblowa kolor czarny. Klei się świetnie, jest mocna i bardzo czarna.
Kleimy stroną z klejem, po paru dniach klej się wchłania i jest czarno. Rolka 2m 18 zł

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika

Autor
GrandeOW

07 lip 2019, 23:00

Miro pisze:
07 lip 2019, 22:28
GrandeOW, patrzę na ceny tych gum to mam wrażenie że zaszalałeś .
Nie było tańszego patentu ?
Założenie było takie że starczy mi jedną puszka, a druga będzie na wszelki wypadek. Użyć ją miałem w razie co do małego akwarium w przyszłości.

Gdybym wiedział że to będzie tak mało wydajne to bym się nie decydował na to.
Awatar użytkownika

boro1
Imię: Piotr
Pochwalił: 15 razy
Został pochwalony: 21 razy

22 lip 2019, 12:23

Trochę OT - ostatnio kupiłem w papierniczym duży arkusz brystolu w kolorze czarnym (format A0 zdaje się). Kosztował całe 2,5zł brutto. W związku z tym, że jest sztywny to wystarczyło po bokach podkleić przezroczystą taśmą, której nie widać. Nawet jak się mi trochę wody wleje ( od miesiąca nic takiego nie nastąpiło) to z tego co pozostało mogę jeszcze trochę teł powycinać.
Co więcej wybór kolorów był bardzo duży :)
Z podwodnej krainy,
Boro1
Awatar użytkownika

Autor
GrandeOW

22 lip 2019, 12:57

Kwestia tego co chcesz osiągnąć. Czy czarną kartkę za szybą czy czarną szybę. Mnie osobiście przeszkadzają detale. A tło z bąblami, zabrudzeniami, zagięciami, zaciekami czy innymi to jest dla mnie duży minus.

Akwarium, o którym piszę kupiłem niestety transparentne. Mogę z pełną świadomością napisać, że jak tylko będę je wymieniał to na pewno zdecyduję się na czarne szkło. Mam w doku porównanie z takimi akwariami i różnica jest niesamowita.
Awatar użytkownika

radmac
Imię: Jarek
Pochwalił: 5 razy
Został pochwalony: 30 razy

22 lip 2019, 12:59

a poczytaj o plasti dip.
Roma locuta, causa finita
ODPOWIEDZ