Wyniki badań wody w Warszawie

Przygotowanie i utrzymanie wody w akwarium.
Awatar użytkownika
Waldas
Posty: 197
Rejestracja: wtorek 16 mar 2021, 00:10
3
Lokalizacja: Warszawa/Ursynów
Has thanked: 12 times
Been thanked: 10 times
Wiek: 49

Gdyby ktoś potrzebował, poniżej comiesięczne wynika badania wody, wychodzące od producenta. Nie mylić z tym co wylatuje u nas z kranu, bo te same parametry to rzadkość.

https://www.mpwik.com.pl/view/jakosc-wody
eva
Posty: 2178
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 09:51
3
Lokalizacja: Ochota
Imię: Ewa
Has thanked: 483 times
Been thanked: 166 times

@Waldas ,Czy te parametry są przeważnie zbliżone do tego co wylatuje z kranu?
Awatar użytkownika
Waldas
Posty: 197
Rejestracja: wtorek 16 mar 2021, 00:10
3
Lokalizacja: Warszawa/Ursynów
Has thanked: 12 times
Been thanked: 10 times
Wiek: 49

eva pisze: środa 05 maja 2021, 18:42 @Waldas ,Czy te parametry są przeważnie zbliżone do tego co wylatuje z kranu?
Ech... tego nie dowiesz się, póki sama nie przetestujesz wody. Bardziej brał bym to jako orientacyjne wyniki, w zależności w jakiej dzielnicy mieszkasz i jaki masz stan hydrauliki.
GrandeOW
Posty: 676
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 07:38
3
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Imię: Tomek
Been thanked: 67 times
Wiek: 40

@eva dokładnie jest tak jak pisze @Waldas. Pomiary MPWiK traktuj z przymrużeniem oka. Oczywiście nie chodzi tu o to że MPWiK coś ściemnia, ale o to że oni to badają pewnie zaraz za wyjściem z filtrów. Później woda musi pokonać długą drogę po mieście. I nawet jak główne magistrale są powymieniane to lokalne przyłącza pamiętają niejednokrotnie czasy poprzedniej epoki. W Twoim przypadku jest na pewno lepiej, bo z tego co pamiętam mieszkasz na nowszym osiedlu, ale u mnie do niedawna jeszcze kilkudziesięcioletnie piony były. Niektóre części instalacji nie były chyba nigdy przerabiane.

Ja tego nigdy nie robiłem, ale może kiedyś dojrzeje do tego żeby zebrać kilka próbek i wysłać je do analizy porównując je z wynikami z Filtrów. Myślę że różnice będą spore.
eva
Posty: 2178
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 09:51
3
Lokalizacja: Ochota
Imię: Ewa
Has thanked: 483 times
Been thanked: 166 times

@GrandeOW u mnie osiedle nie takie nowe, prawie 30 lat już ma, więc pewnie różnice też będą. Ja się nawet testami kropelkowymi boję badać. Zwłaszcza, że często przekłamują. Też chyba kiedyś pokuszę się o porządną analizę wody.
Adams2121
Posty: 408
Rejestracja: poniedziałek 22 mar 2021, 11:01
3
Imię: Tomasz
Has thanked: 43 times
Been thanked: 25 times

Wszystko zależy jak macie rury rozłożone po całym mieście, ile jest punktów zasilających instalacje i innych czynników.

W moim mieście samo pH waha się w granicach 1.5 stopnia. W zależności od punktu w mieście i odległości od miejsca ujęcia wody.

U was może być różnie również.
ODPOWIEDZ