Jaskiniowe 525 AquaDreams

Nasze aranżacje oraz ich mieszkańcy.
Awatar użytkownika
AquaDreams
Posty: 214
Rejestracja: czwartek 18 mar 2021, 07:52
3
Lokalizacja: Tarchomin
Has thanked: 18 times
Been thanked: 21 times

Hejka,

Trochę mnie wysuszyło ostatnio ale nie na wiór :D Ilość baniaków zredukowana do praktycznie jednego, ale tak jak już kiedyś postanowiłem, chcę mieć czas i miejsce na posiedzenie przy baniaczku :P
Zaś się jakiś czas temu wziąłem i zacząłem stopniowo organizować sobie pewny kącik tylko dla siebie :)
Jak już gdzieś zdążyłem o tym wspomnieć ... żona nazywa to miejsce "komórką" :lol:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Dla mnie to jest stricte jaskinia, oaza spokoju, gdzie mogę sobie spokojnie popracować zdalnie, posłuchać muzyki taką jaką chcę, no i oczywiście spokojnie pomoczyć się mogę wreszcie, gadając z Altumami Wink

Za tymi drzwi po prawej stronie jest garaż, a w nim lodówka z zamrażarką, jest gdzie pomrozić pokarm i kostki lodu, co by złotawy płyn lepiej smakował :P
Na razie jest jeden baniak, ta kostka się nie liczy :D i naprawdę nie śpieszy mi się do powiększenia ilości zbiorników, jak może niektórzy kojarzą swego czasu miałem ich sporo i na pewno nie ciągnie mnie już do tego. Mam jeszcze inne pasje ;)
Przez jakiś czas nosiłem się z zamiarem zmiany tego zbiornika na dokładnie 2x większy czyli 140x100x75, ale póki co ... nie chce mi się ;)

Ok na razie
Dzisiaj do baniaczka przybyło trochę zwierzyny, stąd i pH podwyższone, korzonków dodałem ale chyba tymczasowo , a może zostaną .. zobaczę ;)

na razie kilka fotek zrobionych na szybko (fonem 8-) ), później dodam trochę informacji technicznych etc.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
--------
Arek
Awatar użytkownika
ahr
Posty: 562
Rejestracja: niedziela 14 mar 2021, 20:36
3
Lokalizacja: Słodowiec
Imię: Piotr
Has thanked: 43 times
Been thanked: 89 times

Bardzo ładnie się Pan tu urządził. :D
"I may be an idiot, but I'm not stupid"
Awatar użytkownika
AquaDreams
Posty: 214
Rejestracja: czwartek 18 mar 2021, 07:52
3
Lokalizacja: Tarchomin
Has thanked: 18 times
Been thanked: 21 times

Panie ... @GrandeOW widział tą komórkę "przed", miałem dość tego całego b...
No i nareszcie altumy przyzwyczajają się do "odgłosów", już tak nie uciekają przede mną :P
--------
Arek
Tomek B.
Posty: 240
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 11:19
3
Lokalizacja: Warszawa
Imię: Tomek
Has thanked: 40 times
Been thanked: 22 times
Wiek: 66

Ale jednak taki od ściany do ściany byłby lepszy :-)
Pozdrawiam :-)
Tomek B.
eva
Posty: 2180
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 09:51
3
Lokalizacja: Ochota
Imię: Ewa
Has thanked: 485 times
Been thanked: 167 times

@AquaDreams ta komórka/jaskinia jest super! :) Każdy powinien taką mieć. Twoja jest przy tym spora, jak mieszkanie w Japonii. Jeszcze by się tam kibelek z prysznicem zmieścił ;) Ilość akwariów przekłada się na ilość obowiązków, pod tym względem jedno, a duże zdecydowanie lepsze. Z drugiej strony ja mam dziwne upodobanie do małych akwariów z małymi rybkami.
Altumy i inne rybki piękne! Więcej zdjęć poproszę :)
Ostatnio zmieniony czwartek 11 lis 2021, 11:21 przez eva, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
AquaDreams
Posty: 214
Rejestracja: czwartek 18 mar 2021, 07:52
3
Lokalizacja: Tarchomin
Has thanked: 18 times
Been thanked: 21 times

Tomek B. pisze: środa 10 lis 2021, 22:01 Ale jednak taki od ściany do ściany byłby lepszy :-)
Tomek :lol: najpierw trzeba się nacieszyć z tego co jest. Poza tym ... Altumy zaczęły się ustawiać, samiec alfa ma co robić ;) (chyba jest już jedna para)
Do końca grudnia może się sporo dziać i może będę musiał obok postawić jakieś jeszcze jedno szkiełko ;)

@eva , dawno temu, w mojej poprzedniej "oazie" miałem zamysł nawet na tatami ... :lol:
Obrazek

Małe akwaria, małe fisze, krewetek od groma, sporo zbiorników ... aż nadto ;) to już za mną, na całe szczęście :P
--------
Arek
GrandeOW
Posty: 685
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 07:38
3
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Imię: Tomek
Been thanked: 69 times
Wiek: 40

Samotnia jest super :) A zmiana jak u Szelągowskiej :D
Awatar użytkownika
cinek1916
Posty: 430
Rejestracja: niedziela 14 mar 2021, 21:56
3
Has thanked: 69 times
Been thanked: 35 times

AquaDreams pisze: środa 10 lis 2021, 21:14 Panie ... @GrandeOW widział tą komórkę "przed", miałem dość tego całego b...
No i nareszcie altumy przyzwyczajają się do "odgłosów", już tak nie uciekają przede mną :P
Trochę się zmieniło :)

Te 525l na pierwszym zdjęciu wygląda jak 54l :D
Awatar użytkownika
AquaDreams
Posty: 214
Rejestracja: czwartek 18 mar 2021, 07:52
3
Lokalizacja: Tarchomin
Has thanked: 18 times
Been thanked: 21 times

GrandeOW pisze: piątek 12 lis 2021, 10:25 Samotnia jest super :) A zmiana jak u Szelągowskiej :D
Ale patentu z podnoszeniem pokrywy ... nie przeniosłem :)

@cinek1916 fakt, Ty też widziałeś "przed". Lodówka wstępnie przetestowana... Ale tylko wstępnie ;)
--------
Arek
Awatar użytkownika
AquaDreams
Posty: 214
Rejestracja: czwartek 18 mar 2021, 07:52
3
Lokalizacja: Tarchomin
Has thanked: 18 times
Been thanked: 21 times

Obiecane informacje "techniczne":
Zbiornik: 100x70x75
Oświetlenie: 2xHQI-150W + 2xT5-54W
Ogrzewanie: JBL PROTEMP 500, Hydor external 300,
Filtracja:
A. EHEIM 2075 (600)
B. szeregowo EHEIM 228 (mech + biolog), EHEIM 2215 (biolog), EHEIM 2213 jako reaktor CO2
CO2: sterowane przez MacroAqua PH, dyfuzory szklane CAL AquaLabs.
Podłoże Prodibio AquaTerra Basis, Prodibio AquaGrowth Soil + BacterKit Soil
Piasek JBL Sansibar Orange
Korzenie RedMoor

Akwarium wystartowałem na linii produktów Prodibio.
Oczywiście jest za krótko na podsumowanie i ocenę, ale póki co jestem bardzo pozytywnie zaskoczony.
Bardzo łatwy start. Podłoże nie pyli, nie wywala azotem i fosforem.
Obrazek
--------
Arek
Awatar użytkownika
AquaDreams
Posty: 214
Rejestracja: czwartek 18 mar 2021, 07:52
3
Lokalizacja: Tarchomin
Has thanked: 18 times
Been thanked: 21 times

Baniaczek przetrwał praktycznie rok. Aż dziwne, że z tego czasu nawet nie zrobiłem żadnej fotki ... zastanawiające spostrzeżenie.
Ostało się zupełnie przypadkowe ujęcie tego baniaka przy okazji dokumentowania przygotowywań do BW

Obrazek

Ten baniaczek 100x70x75 ... zarosło mu się trochę, tak bardzo że nie chciało mi się w nim nic robić i zmieniać.... kończy swój żywot u mnie całkowicie.
Jego miejsce zajmie nieco dłuższe, niższe i niżej postawione bo ... moje stawy skokowe nie lubią schodzenia z drabimy :P
--------
Arek
Awatar użytkownika
AquaDreams
Posty: 214
Rejestracja: czwartek 18 mar 2021, 07:52
3
Lokalizacja: Tarchomin
Has thanked: 18 times
Been thanked: 21 times

--------
Arek
ODPOWIEDZ