Belka LED - gdzie kupić PowerLed'y

Czym świecić i jak

Autor
Malina107
Imię: Michał
Pochwalił: 2 razy
Został pochwalony: 2 razy

06 maja 2019, 14:21

Cześć,
jako że pierwsza belka DIY do mojego 240l (standardowo 120x40x50wys) niestety nie do końca zdała egzamin (początkowo nie zabezpieczyłem belki przed chlapiącą woda, przez co musiałem wymienić cześć diod poza tym wybrałem za wąski profil, tj. 10cm szerokości), to przymierzam się do zrobienia nowej belki.

I tutaj pojawia się pytanie: możecie polecić jakiś sklep w Polsce, w którym kupię diody z radiatorami? Przy zamówieniu z Chin dużo wychodzi za przesyłkę + czas oczekiwania, więc chciałbym to porównać z kosztem, jaki bym poniósł przy zakupie w kraju.
Awatar użytkownika

inerkoma
Imię: Konrad
Pochwalił: 30 razy
Został pochwalony: 37 razy
Kontakt:

06 maja 2019, 14:54

Looknij tu: https://www.az-led.pl/ - zamówisz wszystko co trzeba. Pytanie co masz na myśli pisząc diody z radiatorami? Chodzi o płytkę PCB czy radiator alu? Jak radiator to tu: https://www.piekarz.pl/ tną na wymiar, mają radiatory i inne cuda.
A bleak garden to cry when my inamorato died - Anathema
Awatar użytkownika

GrandeOW
Imię: Tomek
Pochwalił: 52 razy
Został pochwalony: 60 razy

06 maja 2019, 15:21

inerkoma pisze:
https://www.az-led.pl/
AZ-LED Sprawdza diody, które sprzedaje, więc nie kupujesz taniego chińskiego g.. Pomimo tego, że nie wszystkie diody są tam bardzo tanie to i tak polecam. W innym Twoim (chyba Twoim) temacie ktoś pisał, że warto podjechać na Wał Miedzeszyński. Tutaj mogę jedynie potwierdzić że warto.

Ja część diod kupiłem właśnie w AZ ale przez Internet. Później trochę mailowałem, ale z perspektywy czasu uważam, że najlepiej byłoby podjechać i pogadać, bo facet ma dużą wiedzę i na pewno doradzi na miejscu.

Autor
Malina107
Imię: Michał
Pochwalił: 2 razy
Został pochwalony: 2 razy

06 maja 2019, 18:56

inerkoma pisze:
Chodzi o płytkę PCB czy radiator alu?
Chodzi o płytkę PCB - i tutaj kolejna sprawa. Na tej stronce widzę jedynie diody, które nie są przymocowane do tych płytek. Wcześniej w Chinach kupiłem diody od razu przymocowane do PCB, co jest bardzo wygodne. Rozumiem, że tutaj nie ma takiej opcji?

Sprawdzając stronę AZ-LED zobaczyłem, że są w ofercie diody WFS. Czy różnią się one czymś prócz koloru od FS? Pytam ponieważ w aktualnej konfiguracji mam diody FS, które świecą na różowo ale problem różowego akwarium rozwiązałem przez odpowiednie zmieszanie kolorów, chociaż nie do końca to jest to, co chciałem uzyskać.

Dla ułatwienia poniżej załączam projekt rozmieszczenia poszczególnych ledów - proszę o komentarz czy zmiana FS na WFS wygeneruje zmianę pozostałych kolorów albo ewentualnie jak zmienić to co jest teraz.

1. Rzut ze stanem obrazującym aktualną konfigurację (tutaj naniosłem to już na nowy wymiar ale to bez znaczenia)
Obrazek
2. Rzut z dodatkowymi ledami. Nazywam to "małym oświetleniem". Przy aktualnej aranżacji i obsadzie będę chciał korzystać wyłącznie z tej konfiguracji (wszystko będzie odpowiednio połączone). Stosunek poszczególnych kolorów jest taki sam jak w Pkt. 1, więc i kwestia koloru nie powinna się zbytnio zmienić. Całość robię tak, żeby można było to wykorzystać przy ewentualnej zmianie obsady i aranżacji w przyszłości.
Obrazek
3. Rzut, ze wszystkimi diodami, które będą zamocowane w belce. Duże i małe oświetlenie będą niezależne. Dioda nocna również będzie niezależna.
Obrazek

Diody połączone są ze sobą zgodnie kolorami, tak że każdy z nich można włączyć/wyłączyć oddzielnie oraz każdym można ręcznie ustawiać moc, z jaką ma świecić - w ten sposób zapewniona jest regulacja ostatecznego koloru oświetlenia.
Awatar użytkownika

GrandeOW

06 maja 2019, 20:00

Malina107 pisze:
Sprawdzając stronę AZ-LED zobaczyłem, że są w ofercie diody WFS. Czy różnią się one czymś prócz koloru od FS? Pytam ponieważ w aktualnej konfiguracji mam diody FS, które świecą na różowo ale problem różowego akwarium rozwiązałem przez odpowiednie zmieszanie kolorów, chociaż nie do końca to jest to, co chciałem uzyskać.
WFS świecą na biało.
Malina107 pisze:
Chodzi o płytkę PCB - i tutaj kolejna sprawa. Na tej stronce widzę jedynie diody, które nie są przymocowane do tych płytek. Wcześniej w Chinach kupiłem diody od razu przymocowane do PCB, co jest bardzo wygodne. Rozumiem, że tutaj nie ma takiej opcji?
Za parę złotych możesz kupić pastę lub klej termoprzewodzacy. Minuta roboty i masz wszystko jak od Chińczyka, a nawet lepiej, bo Ty nie pożałujesz kleju lub pasty, a Chińczyk owszem.

Jeśli chodzi o schematy to ja sugerowałem się stroną AZ i tamtymi kalkulatorami. Ale na prawdę polecam spotkać się z facetem, bo nawet pisał mi swego czasu o tym że miał zmodernizować kalkulatory, ale nigdy nie ma na to czasu.
Awatar użytkownika

inerkoma
Imię: Konrad
Pochwalił: 30 razy
Został pochwalony: 37 razy
Kontakt:

06 maja 2019, 20:02

Malina107, z perspektywy czasu mogę napisać, że kolor zielony można sobie darować - lepiej w te miejsce dać czerwone diody.
A bleak garden to cry when my inamorato died - Anathema
Awatar użytkownika

GrandeOW

06 maja 2019, 20:07

Ja stosowałem metodę 4tą ze strony https://www.az-led.pl/index.php?faq=1&lp=1
Awatar użytkownika

Wojtekxxx9
Imię: Wojtuś
Pochwalił: 13 razy
Został pochwalony: 32 razy

07 maja 2019, 06:36

Diody WFS poza kolorem (4100k) maja szersze spektrum od FS. Wystarczy popatrzec w Azled na wykresy.
Co do ilosci i koloru, to jednak wplyw beda mialy rowniez preferencje użytkownika. Jeden lubi batdzueh zimne, drugi cieple. Ciężko to wyczuc jak u Ciebie będzie.
Co do zielonych diodek, to mam i sobie chwale. Natomiast na pewno nie 7. Zepsuje caly odbiór jak bedzue za mocne.
Oswietkenie nocne sugeruje 2 szt diodek 395nm.
ODPOWIEDZ