Co na trwałe sklei silikon akwarystyczny

Zrobiłeś coś sam - pochwal się i poradź innym
Awatar użytkownika

Autor
GrandeOW
Imię: Tomek
Pochwalił: 110 razy
Został pochwalony: 207 razy

11 paź 2020, 22:03

Ale z drugiej strony to chyba w złą stronę idę. Silikon jest w miarę bezpieczny. Klejem do PVC w domu kleić nie będę bo to straszna trucizna, a trochę tego będę musiał pokleic. A niestety całość będę zmuszony kleić w domu. Silikon może nie ma przyjemnego zapachu ale nie jest taki toksyczny.
Muszę poszukać materiału i spoiwa, które będę mógł kleić w domu.
Awatar użytkownika

krasnal
Imię: Sławek
Pochwalił: 27 razy
Został pochwalony: 18 razy

11 paź 2020, 23:43

GrandeOW pisze:
11 paź 2020, 21:20
2mm grubości.
"Sztywne" czy spienione ?
Jutro sprawdze jak "grubą" pvc "sztywną" mam .
Poinformuje tel.

tencin
Imię: Sebastian
Pochwalił: 7 razy
Został pochwalony: 77 razy

12 paź 2020, 01:19

To ja się może jeszcze dołożę do dyskusji. ;)

Są dwa podstawowe rodzaje silikonów - kwaśne i neutralne. Kwaśne to te, które podczas schnięcia walą octem jak nieszczęście. No i one właśnie nie nadają się do izolowania miedzi i innych łatwo korodujących metali. Nie nadają się też do klejenia skał wapiennych ani innych podatnych na działanie kwasu. Kompletnie nie nadają się również do tworzyw sztucznych.

Silikony neutralne nie śmierdzą, bez problemu można aplikować je na miedź czy wapienie. Różnią się też tym, że dużo wolniej schną. Nadają się jak najbardziej do klejenia tworzyw sztucznych. Jeśli szukasz takiego silikonu, to albo akwarystyczny (on jest nie tylko neutralny, ale też nie zawiera rozpuszczalników, wypełniaczy i plastyfikatorów), albo kamieniarski, albo dekarski. Dekarski to taki supermen wśród silikonów - klei w zasadzie wszystko i można go aplikować nawet pod wodą.
Awatar użytkownika

Autor
GrandeOW
Imię: Tomek
Pochwalił: 110 razy
Został pochwalony: 207 razy

12 paź 2020, 08:48

krasnal, wydaje mi się, że sztywne byłoby lepsze, ale nie wiem czy sobie tego nie odpuszczę, bo nie chcę tego robić w domu, a nie mam niestety innego wyboru. Napiszę do producenta silikonu czy coś poleca.

Kurde tyle jest rodzai materiałów sztucznych i nic się nie klei do silikonu? Jakieś dibondy, poliwęklany itp?

tencin, silikon mam taki, bo już go wykorzystywałem do szkła. https://www.soudal.pl/profi-uszczel-kle ... silirub-aq

Kiedyś już testowałem to na plexi, ale dupa. Po 2 dniach akwarium ciekło.

Kurde myślałem, że to nie będzie problem, żeby dobrać jakieś tworzywo do silikonu, żeby to się trzymało. Zawsze mogę kombinować z folią czy coś ale to znowu kolejna zabawa.

Dodano po 5 minutach 8 sekundach:
Muszę dobrać coś co będzie super szczelne, bo planuje zrobić zamknięty obieg wody. Jeśli gdzieś będzie mi woda uciekała woda to po chwili będę miał wodę nie tam gdzie potrzeba.
ODPOWIEDZ