Zagadka 25 litrów - jakie ryby i czy w ogóle?

Różne aspekty akwarystyki.
Jarzy
Posty: 1058
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 00:44
3
Has thanked: 61 times
Been thanked: 64 times

@Frosch Zaje...ste ryby! Danionella ma widoczny...odbit ;) Jako wielbiciel sumików szklistych jestem zachwycony! Cierniczek też na propsie.
Frosch
Posty: 32
Rejestracja: piątek 26 mar 2021, 22:09
3
Imię: Krzysztof
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

DanielP pisze: środa 14 kwie 2021, 23:56 Okończyki można by połączyć z drobniczkami i byłby piękny biotopowy zbiornik. Też swego czasu ich szukałem ale są nieosiągalne.
Odradzam. Drobniczki są szybkie i wyjadają pokarm. A okończyk zbiera się 10 minut nim zje. Zwłaszcza, że jedzą tylko żywy i nieliczne mrożonki. Wiem, bo miałem takie połączenie.
A w 25L można jak najbardziej hodować ryby - ale jak się rozumie zależności w mini ekosystemie. Mam akwarium no-tech 30L a nawet mniejsze z rybami, które mają się świetnie, rozmnażają się (ryby jajorodne). Oczywiście, nie polecam początkującym. Akwarium musi mieć dojrzałe podłoże, rośliny i ryby małe, nie jedzące dużo, a więc nie produkujące dużych ilości amoniaku.
Miałem też kiedyś akwarium inspirowane stroną tego akwarysty z Turcji, o którym wspominał @Miro https://www.tuncalik.com/2010/01/indoor ... aquariums/
Papirus przerósł korzeniami podłoże w 25L akwarium, rósł jak szalony. Aż chyba posadzę papirusa w parapeciaku :)
Jarzy pisze: czwartek 15 kwie 2021, 00:55 Danionella ma widoczny...odbit
Robi się też na niej wiele badań, m. in. jest modelowym ogranizmem do badań mózgu. Ale może i do rozwoju proktologii też się przyczyni :)
https://www.nature.com/articles/s41592- ... technology
eva
Posty: 2178
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 09:51
3
Lokalizacja: Ochota
Imię: Ewa
Has thanked: 483 times
Been thanked: 166 times

@Nanakamado temat, który założyłeś okazał się niebezpieczny ;) Kupiłam u Rogatka 8 Drobnotek Nadobnych (wszystkie które posiadał). Prześliczna rybka tylko niewiarygodnie mała. Chyba mam taki większy narybek bo mają 1-1,5 cm. Mam wrażenie, że w 25l akwarium kwarantannowym pływają jak w oceanie ;)
Awatar użytkownika
Nanakamado
Posty: 155
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 20:27
3
Has thanked: 13 times
Been thanked: 10 times

@eva każdy temat o pomyśle na nowe akwarium jest niebezpieczny.
Ukraińcy giną również za spokojny sen całej Europy Środkowej, za nasze wartości.
Dlatego piszę: Sława Ukrainie! Sława Bohaterom!
Слава Україні! Героям слава!
ODPOWIEDZ