Jak odmulać w akwarium ogólnym gdy w środku narybek?

Doświadczenia i pytania dotyczące konkretnych gatunków ryb.
eva
Posty: 2178
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 09:51
3
Lokalizacja: Ochota
Imię: Ewa
Has thanked: 483 times
Been thanked: 166 times

Nurtuje mnie to pytanie od dawna. Jak odmulać w akwarium (ogólnym lub dla narybku) żeby nie wessać rybek?
Tym razem osobiście potrzebuje odpowiedzi, bo znalazłam tycią rybkę w akwarium z Drobnotkami (może to być Ryżanka, która dostała się tam z roślinka lub, co mniej prawdopodobne, Drobnotka, albo coś co się zaplątało z Drobnotkami). Nie bardzo da się ją wyjąć, jest maciupka i tylko przypadkiem ją zobaczyłam. Jak odmulić takie akwarium? Do tej pory przy małych rybkach zakładałam siateczkę na odmulacz. Tu musiałabym chyba założyć pończochę i nic się wtedy nie odmuli.
Na pewno macie swoje sposoby. Nawet nie umiem sobie wyobrazić co robić w tej sytuacji, poza wymienioną pończochą.
Jarzy
Posty: 1058
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 00:44
3
Has thanked: 61 times
Been thanked: 64 times

Używam jednorazowego ssaka chirurgicznego ze strzykawką 50ml. Ssak ma małą średnicę,więc łatwiej przyłożyć go punktowo.
eva
Posty: 2178
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 09:51
3
Lokalizacja: Ochota
Imię: Ewa
Has thanked: 483 times
Been thanked: 166 times

@Jarzy to co znajduję w sieci to chyba nie to co trzeba. Czy mógłbyś załączyć link lub zdjęcie? Można coś takiego kupić w aptece?
Awatar użytkownika
tencin
Posty: 407
Rejestracja: niedziela 14 mar 2021, 23:14
3
Has thanked: 15 times
Been thanked: 95 times

Nie odmulam, ale taki już urok moich zbiorników... ;)

W sumie to chyba nie mam dobrej rady. Możesz odłowić drobnicę, nawet jeśli jest mikroskopijna. Przy bardzo drobnym narybku zamiast siatki używałem szklanej fajki. Wymaga to cierpliwości, ale da się zrobić.
eva
Posty: 2178
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 09:51
3
Lokalizacja: Ochota
Imię: Ewa
Has thanked: 483 times
Been thanked: 166 times

@tencin ja też bym najchętniej nie odmulała ze dwa tygodnie, aż rybka trochę podrośnie.
Chyba muszę kupić tę fajkę, ale droga jest paskudnie. No i nie mam gdzie przełożyć tej rybki (która jednak nie jest Ryżanką).
ODPOWIEDZ