Pokarmy Wakacyjne dla Ryb

Racjonalnie żywienie naszych pupili. Przepisy, porady.
eva
Posty: 2178
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 09:51
3
Lokalizacja: Ochota
Imię: Ewa
Has thanked: 483 times
Been thanked: 166 times

Chciałabym założyć wątek, który pewnie przyda się niejednemu początkującemu (a może nie tylko) akwaryście. Czym karmić ryby podczas wyjazdów 1-2 tygodniowych? Które pokarmy wakacyjne najlepsze i, co najważniejsze, które nie psują wody?
Osobiście rozważam Tetra Holiday Menu. W postaci żelu, który podobno nie rozpuszcza się w wodzie. Według informacji producenta starcza na 14 dni.
Czy ktoś z Was stosował ten pokarm? Na ile starcza i czy faktycznie nie paskudzi wody?
GrandeOW
Posty: 676
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 07:38
3
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Imię: Tomek
Been thanked: 67 times
Wiek: 40

Może popróbuj Gel Formula od Tropicala. Kilka osób z forum używała.
https://tropical.pl/tropical/products_line/20
Jarzy
Posty: 1058
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 00:44
3
Has thanked: 61 times
Been thanked: 64 times

2 tygodnie wytrzymają bez jedzenia. Nawet 3.
eva
Posty: 2178
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 09:51
3
Lokalizacja: Ochota
Imię: Ewa
Has thanked: 483 times
Been thanked: 166 times

@GrandeOW , czy ten pokarm przetrwa dłużej? Ryby nie zjadają go od razu?
eva
Posty: 2178
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 09:51
3
Lokalizacja: Ochota
Imię: Ewa
Has thanked: 483 times
Been thanked: 166 times

Czy ktoś z Was używał Tetra Holiday Menu? Nie brudzi wody? Nadaje się do małych zbiorników?
Lucas
Posty: 148
Rejestracja: poniedziałek 03 maja 2021, 21:29
2
Lokalizacja: Białołęka
Imię: Łukasz
Has thanked: 33 times
Been thanked: 2 times

eva pisze: piątek 14 maja 2021, 12:19 Czy ktoś z Was używał Tetra Holiday Menu? Nie brudzi wody? Nadaje się do małych zbiorników?
Testowałem około tydzień temu - niestety nie polecam. Trochę nabrudził i poroznosił po akwarium (w mojej opinii) sporo takich małych żelowych kawałków - musiałem nieco posprzątać.
Pół bloku wrzuciłem do dużego akwarium na tydzień - po powrocie nie było znać że cos leżało w tym miejscu.
Z obsady odpadł mi piskorek, 2 kiryski i 2 neonki. Gdzie od dłuższego czasu miałem zerowe zmiany w obsadzie. Niestety nie wiem co zawiodło, a nie chce obwiniać pokarmu.

Zgodnie z opiniami w akwarystycznych to jeden z najlepszych pokarmów - wiedząc to - nie chce znać gorszych i na przyszłość prędzej zainwestuje w karmnik lub dam komuś klucze żeby raz sypnął odsypaną w słoiku porcję.
eva
Posty: 2178
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 09:51
3
Lokalizacja: Ochota
Imię: Ewa
Has thanked: 483 times
Been thanked: 166 times

@Lucas zgadzam się z Tobą. Do kilku akwariów włożyłam tetra holiday menu i po powrocie był syf. Dało się odmulić, ale kłopotliwe to było. Rybki mi nie padły, nawet najmniejsze. Za to nie bardzo to chyba jadły. Natomiast mam lepsze wrażenia po jbl holiday (taki biały bloczek, z wyglądu jak gips). Ten nie nabrudził i częściowo zniknął.
boro1
Posty: 820
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 12:22
3
Lokalizacja: Błonie
Has thanked: 37 times
Been thanked: 42 times
Wiek: 48

ja miałem jakiegoś JBL Holiday i był spoko (sprawdził się).
Nie brudził, wyglądał trochę jak jakieś wapno dla gryzonia, ale spełnił swoje zadanie
ODPOWIEDZ