Przylga chińska a wysoka temperatura wody

Choroby mieszkańców oraz porady dotyczące leczenia.
Awatar użytkownika
JJP2
Posty: 42
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 02:46
3
Lokalizacja: Ciupagi
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

akwamatorka pisze: czwartek 01 kwie 2021, 14:11 Na chwilę obecną, dzień po podmianie wody i obniżeniu temperatury, wszystkie rybki wyglądają na zdrowe i szczęśliwe.
Leki osłabiają ryby. Podaj im jakiś środek wzmacniający (np. FFM czy Aquasan Immuno) aby trochę podciągnąć im kondycję.
Tępi ludzie są jak tępe noże. Specjalnej krzywdy nie czynią ale jak wq...
Adams2121
Posty: 408
Rejestracja: poniedziałek 22 mar 2021, 11:01
3
Imię: Tomasz
Has thanked: 43 times
Been thanked: 25 times

Ja bym słońca nie oceniał tak źle.
Ponieważ u mnie na słońcu - jako jedynym źródłem światła - najlepiej rośnie rogatek, daje radę mech i hydrocortyle. Rośnie to ok 15 cm od okna.

Glony z innych powodów powstają.
eva
Posty: 2178
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 09:51
3
Lokalizacja: Ochota
Imię: Ewa
Has thanked: 483 times
Been thanked: 166 times

@akwamatorka super, że rybcie zdrowe i żadna nie padła. A propos otosków to nikt tu nikogo nie zjada ;) Przynajmniej mnie nikt nie zjadł, a doświadczenie mam malutkie. Nie zawsze są warunki na kwarantannę dla ryb. Ja się staram, bo leki na ospę mogłyby żle zadziałać na krewetki, ślimaki, ryby bezłuskie. Ale i tak różne sytuacje nieprzewidziane się zdarzają. Włożyłam neonki na kwarantannę, ale akwarium kwarantannowe okazało się za małe dla nich, siedziały nieszczęśliwe zbite w kupkę - szybko przełożyłam do ogólnego.
Ja mam bardzo dużo glonów, najwięcej tam gdzie ruch wody, a prawie nie ma dostępu do słońca.
ODPOWIEDZ