[Bielany] Lądowy ślimak Lissachatina

Oferty zamienię/oddam
Awatar użytkownika

Autor
saintpaulia
Imię: ilona
Pochwalił: 3 razy
Został pochwalony: 13 razy

13 mar 2019, 11:44

Hej Kochani!

Dostałam i chcę się podzielić kilkoma ślimaczkami z gatunku Lissachatina fulica. Jest to forma nominalna, czyli ciemniejsza muszla niż u moich prezentowanych na Forum.
Z góry uprzedzam, że ślimaczki mogą nie dorosnąć do wielkości przypisywanej temu gatunkowi, ponieważ ich "rodzic" był chyba skarłowaciały - koleżanka przygarnęła go ze złych warunków. Myślę, że i tak mogą być ciekawe, ale warto ich nie rozmnażać. Obecnie są wielkości około 3cm muszli.
Potrzebują dobrze wentylowanego boxu lub terrarium z wilgotnością około 70% oraz zróżnicowanej diety z niezbędnym stałym dostępem do sepii.

Ewentualnie chętnie przyjmę w zamian łatwo rosnące rośliny na restart akwarium. 8-)
Awatar użytkownika

fruttidimare
Imię: Przemek
Pochwalił: 27 razy
Został pochwalony: 29 razy

21 mar 2019, 15:11

parka była by dostepna?
Awatar użytkownika

Autor
saintpaulia

04 cze 2019, 12:31

fruttidimare pisze:
21 mar 2019, 15:11
parka była by dostepna?
Przepraszam Cię serdecznie, że odpisuję teraz, ale dostawałam różne powiadomienia, a z tego wątku nic. W każdym razie ślimaczki są aktualne. Są one obojnakami, Jednak w celach rozrodczych lepiej wybrać osobniki z różnych źródeł, by nie otrzymać skarłowaciałych ślimaków.
Należy też brać pod uwagę, że im dłużej ślimak mieszka sam i nie rozmnaża się, tym okazalszy urośnie. Od momentu składania jaj ślimaczki przestają rosnąć.
Awatar użytkownika

fruttidimare

04 cze 2019, 18:32

saintpaulia, dziękuję za odpowiedź jednak sprawa juz nie aktualna zdobylem po jednym od 2 hodowców na Zooegzotyka w kwietniu nie chcialem zeby byl sam
Awatar użytkownika

Autor
saintpaulia

08 cze 2019, 22:18

Przepraszam, jeszcze raz.
To poważny błąd by trzymać ślimaczki razem, powoduje to rozmnażanie zanim ślimak zdoła dorosnąć do prawidłowej wielkości. Im później łączymy ślimaki tym zdrowiej dla nich i przyszłych pokoleń.
Ślimak koleżanki, który był gdzieś tam trzymany w grupie niesie co chwilkę jajaka chociaż sam ledwie dobija jakichś 7 cm. Natomiast moje ślimaki, te dorosłe, które gdzieś tu na forum pokazywałam dorosły do 0,5 kg wagi czyli do naturalnej docelowej wielkości.
Ae życzę by Twoje zdrowo się chowały.
Awatar użytkownika

fruttidimare

09 cze 2019, 02:17

Bylem u kolezanki dla ktorej byly kupione i chyba lekcje odrobila ( w przeciwieństwie do mnie) a 2 wielkości pileczek golfowych w oddzielnych akwariach 25l z tege co mowiła czeka je przeprowadzka do 1 duzego ale to dopiero w przyszłym roku jak dorosna i wtedy dopiero je polaczy i sprobuje rozmnożyć. Dobrze ze ja sie tym nie zająłem bo bym mial 2 karły z setką małych :mrgreen:
Awatar użytkownika

Autor
saintpaulia

11 cze 2019, 23:20

:mrgreen: nie myli się tylko ten, kto nic nie robi :four-leaf-clover-Kopia:
ODPOWIEDZ