Zestaw CO2

Dobór podłoża oraz nawozów. Przepisy, porady.
Awatar użytkownika
cinek1916
Posty: 432
Rejestracja: niedziela 14 mar 2021, 21:56
3
Has thanked: 69 times
Been thanked: 35 times

Nadeszła w moim życiu chwila w której zacząłem zastanawiać się nad założeniem akwarium roślinnego. Takiego na wypasie jak z akważurnalu, piękne zielone rośliny, korzenie i skały prosto z Japonii zbierane w 3 fazie księżyca przez bose dziewice... Rozmarzyłem się :mrgreen:
O ile z filtracją i oświetleniem nie mam problemu to z zestawem CO2 już tak nie jest. Szczerze mówiąc wiem tyle, że stara akwarystyczny prawda głosi "jeden bombel na sekundę", nic więcej.
Zwracam się do Was bardzo ważnym z pytaniem: czy taki zestaw "da radę":
https://allegro.pl/oferta/zestaw-co2-st ... 7292316773

Zakładam, że akwarium będzie miało standardowe 54l ale w trakcie przygotowań może urosnąć do 150l.
Awatar użytkownika
ahr
Posty: 564
Rejestracja: niedziela 14 mar 2021, 20:36
3
Lokalizacja: Słodowiec
Imię: Piotr
Has thanked: 44 times
Been thanked: 89 times

Jasne że da radę. W takim zestawie potrzebujesz przede wszystkim butli z reduktorem (do przechowywania gazu), zaworka precyzyjnego (do regulacji ilości podawanego gazu), kawałka wężyka i sposobu dystrybucji gazu do zbiornika (czy to dyfuzor w akwarium, czy jakiś sposób podawania gazu do węża od filtra). Można dodatkowo użyć wskaźnika, żeby widzieć czy się przypadkiem nie rozregulował zaworek.
Ja ostatnio żeby trochę wspomóc rośliny poszedłem w ślady Kolegi @mario_s i sprowadziłem z Chin butlę na kwasek i sodę. Do rozpuszczania postanowiłem użyć dzwonu (żeby nic nie marnować gazu). Jak to się sprawdzi to opiszę za czas jakiś.
"I may be an idiot, but I'm not stupid"
Awatar użytkownika
cinek1916
Posty: 432
Rejestracja: niedziela 14 mar 2021, 21:56
3
Has thanked: 69 times
Been thanked: 35 times

Nad takim chińskim zsestawem właśnie się zastanawiam ale skoro w tej samej cenie mogę mieć zwykłą butlę z gratami to zacząłem się zastanawiać nad zasadnością kombinacji z kwaskami i sodą.

A do rozpuszczania zrobię chyba reaktor i filtra narurowego.
SHARK
Posty: 396
Rejestracja: niedziela 14 mar 2021, 21:54
3
Imię: Borys
Has thanked: 14 times
Been thanked: 45 times

W razie co to mam zestaw na sprzedaz. Został mi po słodkim. Butla, reduktor dobry „kamien” do rozpuszczania itp.
Awatar użytkownika
Poranna Witaj Zmiano
Posty: 480
Rejestracja: wtorek 16 mar 2021, 08:33
3
Has thanked: 86 times
Been thanked: 28 times

Ciekawe co wydajniejsze/tanie, kwasek+soda czy cukier+drożdże?
Kiedyś. Nie ma takiego dnia tygodnia.
Awatar użytkownika
radmac
Posty: 645
Rejestracja: niedziela 14 mar 2021, 22:29
3
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 19 times
Been thanked: 84 times
Wiek: 3

Poranna Witaj Zmiano pisze:Ciekawe co wydajniejsze/tanie, kwasek+soda czy cukier+drożdże?
Moim zdaniem, pytanie nad czym łatwiej zapanować. Kwasek plus soda to w miarę prosta reakcja chemiczna. Drożdże z cukrem to już biologia - trzeba drożdżom robić dobrze co by focha nie walneły.

Wysłane z mojego CPH2449 przy użyciu Tapatalka

Wawariat
Awatar użytkownika
cinek1916
Posty: 432
Rejestracja: niedziela 14 mar 2021, 21:56
3
Has thanked: 69 times
Been thanked: 35 times

Poranna Witaj Zmiano pisze: poniedziałek 01 sty 2024, 22:32 Ciekawe co wydajniejsze/tanie, kwasek+soda czy cukier+drożdże?
Lepsze cukier i drożdże bo można przedestylować :mrgreen:
Awatar użytkownika
Poranna Witaj Zmiano
Posty: 480
Rejestracja: wtorek 16 mar 2021, 08:33
3
Has thanked: 86 times
Been thanked: 28 times

Ponoć jest problem z wyrzutem CO² przy kończącej się butli w tym zestawie. Kilka przypadków zagazowania obsady.
Ktoś tam zaleca komputer do reduktora?
Macie problem ze swoimi butlami, reduktorami itp.?
Załączniki
Screenshot_20240328_005820_Facebook.jpg
Kiedyś. Nie ma takiego dnia tygodnia.
Tomek B.
Posty: 243
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 11:19
3
Lokalizacja: Warszawa
Imię: Tomek
Has thanked: 40 times
Been thanked: 25 times
Wiek: 66

Komputer (czytaj pHmetr) przede wszystkim! Naprawdę ułatwia życie. (Mam Weipro, nie polecam zresztą jest teraz trudno dostępny)
Pozdrawiam :-)
Tomek B.
ODPOWIEDZ