Na Narodowym

Wydarzenia i spotkania, w których uczestniczymy.
Awatar użytkownika
Miro
Posty: 689
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 12:28
3
Lokalizacja: Warszawa - Centrum
Imię: Mirek
Has thanked: 58 times
Been thanked: 50 times

GrandeOW pisze: środa 03 kwie 2024, 12:37 Mirek, bywały takie Zooegzotyki, że nie było kodów, ale to przecież nie jakaś kara
no właśnie , bywało ... Na ostatnie targi było przyznane 7 kodów .
Ile musi być kodów żeby wawarium dostało info o ZooEgzotyka ?
Tomek, na targi chodzi się jeżeli ktoś potrzebuje coś, to nie wystawa .
Nikt nie kupuje rybek , filtrów itd na zapas.
Mam wrażenie że sama informacja o takiej imprezie przedstawiona na forum to dobra reklama dla Z.E. ale... organizator wymyślił inaczej.
GrandeOW pisze: środa 03 kwie 2024, 12:37 Myślę, że jak ktoś chciał kupić tańszą wejściówkę to sobie poradził
oczywiście , zarejestruje się na inne forum .
Awatar użytkownika
cinek1916
Posty: 431
Rejestracja: niedziela 14 mar 2021, 21:56
3
Has thanked: 69 times
Been thanked: 35 times

Miro pisze: środa 03 kwie 2024, 21:22 Tomek, na targi chodzi się jeżeli ktoś potrzebuje coś, to nie wystawa
Zdziwił byś się ile osób chodzi pooglądać i pogadać ze znajomymi.
GrandeOW
Posty: 685
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 07:38
3
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Imię: Tomek
Been thanked: 69 times
Wiek: 40

Miro pisze: środa 03 kwie 2024, 21:22 Ile musi być kodów żeby wawarium dostało info o ZooEgzotyka ?
Mirek jak będzie kolejna edycja to wrzucę Ci info :P
Miro pisze: środa 03 kwie 2024, 21:22 Tomek, na targi chodzi się jeżeli ktoś potrzebuje coś, to nie wystawa .
Dokładnie jest tak jak pisze Marcin. Część idzie po konkretną rzecz, albo konkretnego zwierzaka, część idzie z założeniem, żeby tylko popatrzeć, a część idzie popatrzeć i ewentualnie coś kupić. Już nie raz to pisałem odnośnie Zooegzotyki (tyczy się to oczywiście wszystkich targów i wystaw), że taka wystawa/targi daje niejednokrotnie najlepszą okazję, żeby spotkać się z innymi pasjonatami na żywo, albo porozmawiać z hodowcami (bardzo często to są faktycznie hodowcy, a nie tylko sprzedawcy jak w sklepach zoologicznych). Jeśli hodowca jest skłonny zdradzić jakieś szczegóły hodowli to prędzej się dowiesz jakichś smaczków w cztery oczy niż na forum. Na forum raczej nikt się nie podzieli takimi informacjami.
Miro pisze: środa 03 kwie 2024, 21:22 Nikt nie kupuje rybek , filtrów itd na zapas.
Ja myśląc o targach najczęściej mam w głowie żywy inwentarz. Sprzęt faktycznie wszędzie będzie taki sam - czy to na targach czy w internecie, ale rybole czy inne robale już nie.

Napiszę jeszcze jedno takie małe przemyślenie od siebie. Mam wrażenie, że sporo osób, które piszą o targach na forach (w tym na naszym) po prostu na te targi nie chodzi, albo nie mają świeżej wiedzy ne temat tego jak te targi aktualnie wyglądają. Później mimo to mają uwagi do wszystkich i o wszystko (to nie zarzut do Ciebie Mirku oczywiście). Co chwilę widzę, zarzuty, że nie taki asortyment, że czegoś za mało, że czegoś za dużo itp. Później, że bilety za drogie, że kolejki za duże, że hala za mała, że ceny wysokie, a na koniec kwitują, że wszystko to jest w sklepie. Kurde pokażcie mi miejsce w Warszawie gdzie w jednym miejscu można obejrzeć tyle rzeczy i jak coś wpadnie w oko kupić to od ręki.

Jak dostawaliśmy praktycznie darmowe bilety to nikt nie był chętny, żeby się przejechać i samemu ocenić co faktycznie jest na targach, a teraz problem, że biletów nie ma.
Od dłuższego czasu na targach systematycznie przybywa akwarystyki. To już nie jest tylko jedno większe stoisko Marcina z Tropicala, ale kilka razy tyle zbiorników. Na prawdę polecam to sprawdzić samemu. Nie wiem jak będzie tym razem, ale z tego co pisze @Blizniak2 liczę na to, że będzie na czym oko zawiesić.
Awatar użytkownika
Miro
Posty: 689
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 12:28
3
Lokalizacja: Warszawa - Centrum
Imię: Mirek
Has thanked: 58 times
Been thanked: 50 times

GrandeOW pisze: czwartek 04 kwie 2024, 13:39 Mirek jak będzie kolejna edycja to wrzucę Ci info
ja nic nie potrzebuję , ryby trzymam od chwili zakupu do ich śmierci .
Następne zakupy za 2-3 lata.
Pisząc to wszystko miałem na myśli FORUM ,
Dlaczego jesteśmy pomijani w takich wydarzeniach ?
Żeby Organizator wstawił info o takiej imprezie to musi być odpowiednie zainteresowanie ?
Jak może być zainteresowanie jeżeli nie będzie info o takiej imprezie ?
Blizniak2
Posty: 52
Rejestracja: niedziela 14 mar 2021, 22:12
3
Been thanked: 11 times

Jak widzę pojawiają cie różne wątki, zatem może odpowiem po kolei w punktach:
1) Dręczenie zwierząt na dziale akwarystycznym wykluczyło 3 wystawców z PGE. Zastąpili ich inni na ZooEgzotyce
2) Z działu terrarystycznego ŻADEN z wystawców nie wystawiał się na ZooEgzotyce i nie był zapraszany z różnych powodów. Audyt STP pokazał ich część
3) Zarzut "tylko kasa się dla niego liczy". - Otóż wystawcy na dziale akwarystycznym wystawiają się PRAWIE ZA DARMO. Do tego to ja zapewniam akwaria (ponad 200 sztuk) z filtrami, grzałkami i oświetleniem. Koszty kilkunastu tysięcy zł i zero zarobku na dziale akwarystycznym. Ale i tak osoba bez pojęcia będzie pisała, że dla mnie tylko kasa, a nie propagowanie akwarystyki.... Najpierw się dowiedz, a potem dopiero pleć bzdury kolego/koleżanko.
4) Brak kodów - ze względu na kompletny brak zainteresowania. Jeśli kody są generowane dla 3 osób, to jaki to ma sens? Prawdę powiedziawszy byłem przekonany, ze forum umarło. Bo jeśli 1000 zarejestrowanych akwarystów z Warszawy na forum nie chce przyjść, a zgłasza się 0,3% hobystów, to co mam sądzić?
5) Zarzut kary za krytykę.... Ale za co mam karać? Za to, że komentujecie moją politykę biznesową i to nie mając pojęcia o stanie faktycznym?
6) Zarzut "Nieuczciwa konkurencja" - jako Organizator mam pełne prawo wybierać sobie Wystawców. Tym bardziej, ze miejsce jest ograniczone i nie wszyscy spełniają zasady. Jeśli każdy by miał obowiązek przyjmować każdego, to na koncertach metalowych byście mieli Zenka Martyniuka. Proponuję zdobyć wiedze z tej dziedziny prawa, a potem nie pisać bzdur.
7) " Nie zauważyłem aby dobrostan zwierząt na PGE był gorszy aniżeli na Zooegzotyce. " - proszę zatem się douczyć i poczytać. Z jakiegoś powodu zainteresowało się tematem tyle służb.
8) "Jeżeli faktycznie Wawarium nie dostanie biletów to będzie to w moim odczuciu źle świadczyło o organizatorze ewentu" - czyli zły, bo nie daje za darmo? Bez komentarza....

A teraz mam pytanie. Ja jakie targi w Warszawie forum dostało kiedykolwiek darmowe wejściówki (lub za 1 zł)? Szkoda, ze przez 6 lat nie usłyszałem nawet "dziękuję", ale za brak jest hejt.
Rafał Kozera
www.akwarium.info.pl
www.ZooEgzotyka.pl
Awatar użytkownika
Poranna Witaj Zmiano
Posty: 480
Rejestracja: wtorek 16 mar 2021, 08:33
3
Has thanked: 86 times
Been thanked: 28 times

Mijasz się z prawdą, że nikt nie dziękował. ;)
Np. viewtopic.php?t=1238
Kiedyś. Nie ma takiego dnia tygodnia.
Awatar użytkownika
Miro
Posty: 689
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 12:28
3
Lokalizacja: Warszawa - Centrum
Imię: Mirek
Has thanked: 58 times
Been thanked: 50 times

Blizniak2 pisze: piątek 05 kwie 2024, 12:18 Bo jeśli 1000 zarejestrowanych akwarystów z Warszawy na forum nie chce przyjść, a zgłasza się 0,3% hobystów, to co mam sądzić?
na tym " sąsiednim " forum jest też 3-4 akwarystów którzy uczestniczą w forum reszta to sępy którzy będą spacerować po fajnej wystawie.
Blizniak2 pisze: piątek 05 kwie 2024, 12:18 Brak kodów - ze względu na kompletny brak zainteresowania. Jeśli kody są generowane dla 3 osób, to jaki to ma sens?
i teraz to wszystko rozumiem . Olać 3 osoby , olać wawarium bo nic nie potrzebują teraz kupić, A powinni gremialnie brać bilety za 1 zł. Pamiętaj że w biznesie jest takie powiedzenie " ROZDAWAJ WIELE, BY ZARABIAĆ NA NIELICZNYCH. BĄDZI WSZECHOBECNY ."
Awatar użytkownika
ahr
Posty: 564
Rejestracja: niedziela 14 mar 2021, 20:36
3
Lokalizacja: Słodowiec
Imię: Piotr
Has thanked: 44 times
Been thanked: 89 times

Chyba możemy ten temat zamknąć.
ZE jest prywatną działalnoscią Rafała i to jego sprawa w jaki sposób ją prowadzi czy promuje. Miał wolę udostępniać nam te promocyjne wejściówki i chwała mu za to, ktoś napewno skorzystał. Nie czuł teraz takiej potrzeby - też jego wybór. Może w przypływie wiosennego entuzjazmu i zapału do nowych działań tym razem byłoby więcej chętnych - trudno wrózyć. Ale świat się nie zawalił, ziemia nadal się kręci. A że ruch na forach jest jaki jest, cóż poradzić.
Wiosna idzie, słońce świeci, więcej optymizmu i pozytywnego nastawienia Koleżankom i Kolegom życzę.
Zapraszam jutro na spotkanie. 😁
"I may be an idiot, but I'm not stupid"
DanielP
Posty: 554
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 22:43
3
Has thanked: 52 times
Been thanked: 106 times

Bliźniak2 moje wpisy nie były hejtem i nie wiem co Cię w tym tak oburza? Krytyka jest zawsze potrzebna i najważniejsze to jest potrafić wyciągnąć z niej wnioski. Ja przytoczyłem tylko informację które ktoś wyhaczył w sieci. Zgadzam się w 100% z Miro w kwestii przydzielania małej ilości kodów. Każda ilość kodów w moim odczuciu jest warta i to jest promocja. Nie ma co wymagać od dużej liczby użytkowników forum cyklicznego udziału w wydarzeniu. Być może każdy ma już uzupełnione docelowe obsady, zapas pokarmów i cały niezbędny sprzęt lub z innych przyczyn nie może pojawić się na wydarzeniu. Dobrostanem zwierząt powinny zająć się odpowiednie służby i wierzę, że tak jest. Osoby odwiedzające wydarzenie nie mają możliwości przyjrzenia się sprawie bliżej. Nie widzą tego co dzieje się w kuluarach i to jest sprawa organizatora. Każdego potencjalnego klienta interesuje to co jest na stoisku a nie to co mogło na nie trafić a z jakiś powodów nie trafiło. Absolutnie zgadzam się z tym, że dobrostan zwierząt jest bardzo ważny i dlatego czym więcej takich kontroli, tym lepiej. Patrząc zaś na to z drugiej strony to faktycznie co takie wydarzenia mają wspólnego z dbaniem o zwierzęta? Bądźmy szczerzy! Każdy transport, zmiana zbiornika itd. jest dla zwierząt ogromnym stresem. Nie zgodzę się z tym, że sprzedawcy wystawiają swoje produkty PRAWIE ZA DARMO. Wystarczy porównać ceny chociażby w marnych sieciówkach, nie porównując już do profesjonalnych hodowli. Ja mając do wyboru często wolałbym ,,przepłacić" za rzadką rybę od hodowcy, niż nabyć je od takiego sprzedawcy na targach. Oczywiście niczego ani nikogo nie generalizuję. Na takich imprezach można spotkać wielu ludzi z pasją i dobrym sercem.
GrandeOW
Posty: 685
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 07:38
3
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Imię: Tomek
Been thanked: 69 times
Wiek: 40

@Miro wydaje mi się, że odbiegasz od tematu. Rozpoczęło się od stwierdzenia faktu, że na Narodowym był problem z niektórymi wystawcami (oczywiście skracam nieco temat), a teraz sprowadziłeś to wszystko tylko do wejściówek i pojawiają się zarzutu (mniej lub bardzie w prost, że było a nie ma). Wydaje mi się, że chodzi Ci o porównanie nas do innych for, ale ja myślę, że to nie ma sensu. Zdaje mi się, że gdyby u nas było zainteresowanie tańszą wejściówką na ZE to śmiało możnaby napisać do Rafała i myślę, że nie miałby z tym problemu.
Miro pisze: piątek 05 kwie 2024, 16:41...olać wawarium bo nic nie potrzebują teraz kupić
Wydaje mi się, że jednak trochę przesadzasz. Takie targi/giełda to nie tylko jeden wielki sklep, ale również swego rodzaju wystawa dla miłośników hobby. Tak jak już wcześniej pisałem to jest to miejsce gdzie można zdobyć trochę wiedzy, a nie tylko kupić rybę czy pająka i pójść dalej. Jak idziesz na targi zoologiczne gdzie jest pierdyliard różnych zwierząt to nie tylko po to żeby kupić żwir dla kota ale również żeby zobaczyć inne stoiska. Ja przynajmniej z takiego założenia wychodzę.
DanielP pisze: piątek 05 kwie 2024, 20:47 Nie zgodzę się z tym, że sprzedawcy wystawiają swoje produkty PRAWIE ZA DARMO. Wystarczy porównać ceny chociażby w marnych sieciówkach, nie porównując już do profesjonalnych hodowli.
Pozwolę sobie odpowiedzieć za Rafała, bo chyba źle odczytałeś Jego słowa. Nie chodzi o cenę ryb, ale o cenę za jaką sprzedawcy mogą wystawiać się na targach (opłata za "stolik/miejsce). Zgodnie z tym budżet ZooEgzotyki nie bazuje na opłatach od wystawców jak to bardzo często bywa, ale w zdecydowanej mierze na opłatach z biletów. Stąd też ja tym bardziej doceniam fakt, że od wielu lat my jako forum dostawaliśmy wejściówki po obniżonej do 1zł cenie.

Nie jestem tu żadnym adwokatem, ale mnie osobiście kilka rzeczy bardzo denerwuje (delikatnie mówiąc). Są targi Zooegzotyka, jest organizator (Rafał), przychodzi do nas na forum i przekazuje nam "darmowe" zaproszenia (oczywiście każdy może powiedzieć, że też na tym robi interes bo reklama itp., ale de facto dla nas jest to za darmo). Robi tak praktycznie od kilku lat bez przerwy (właściwie od kiedy Zooegzotyka w ogóle działa pod tym szyldem). Od praktycznie samego początku od kiedy dostajemy te zaproszenia (których nie musielibyśmy dostawać) są jakieś ALE, a czasem powiedziałbym nawet pretensje: nie będę szukał po forum co było pisane (część już nie ma, bo się spaliło), ale co chwila było, że kolejki długie, że to samo, że drogo, że dużo ludzi, że to czy tamto. Kurde jak nie chcecie się wybrać na takie targi, to po prostu na nie nie idźcie, jak chcecie konstruktywnie skrytykować to to zróbcie, ale nie miejcie pretensji, że organizator wydarzenia nie uwzględni jakiegoś zdania, które padnie na tym czy jakimkolwiek innym forum. Na targi chodzi tysiące osób i nie da się dogodzić wszystkim. Ja to odbieram to tak, że jak były zaproszenia to był problem że coś nie pasuje, a jak nie ma zaproszeń to jest problem, że nie ma zaproszeń.

Tak jak pisałem w poprzedniej wiadomości, pójdźcie na targi i sami oceńcie jak to teraz wygląda. Przez kilka ostatnich lat na prawdę impreza się zmieniła na plus i akwarystyki jest więcej.

Kolejna Zooegzotyka już 2 czerwca 2024r. Zamiast teraz płakać nad rozlanym mlekiem przed kolejnym wydarzeniem zbierzmy listę osób chętnych i tyle. Temat jak teraz widzę Rafał już założył.
Awatar użytkownika
Miro
Posty: 689
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 12:28
3
Lokalizacja: Warszawa - Centrum
Imię: Mirek
Has thanked: 58 times
Been thanked: 50 times

Tomek, ty jako moderator masz pretensje do mnie że upomniałem się o forum ?
Ja napisałem, Blizniak2 odpisał i jest ok. Blizniakowi nie przeszkadzało a Tobie ...
Piszesz że bilety za 1 zł itd to znaczy że nic nie można napisać co się myśli , bo tanie bilety ?!
Wydaje mi się że trochę przesadzasz.
GrandeOW
Posty: 685
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 07:38
3
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Imię: Tomek
Been thanked: 69 times
Wiek: 40

No chyba nie do końca:
Miro pisze: wtorek 09 kwie 2024, 20:40 Piszesz że bilety za 1 zł itd to znaczy że nic nie można napisać co się myśli , bo tanie bilety ?!
GrandeOW pisze: wtorek 09 kwie 2024, 09:55 jak chcecie konstruktywnie skrytykować to to zróbcie
Mirek, jednym zdaniem mam żal o to, że z jednej strony jest krytyka wydarzenia (często nieuzasadniona, bo wiem, że te osoby nie chodzą na targi i tak na prawdę nie wiedzą jak one wyglądają) a z drugiej strony pretensja że nie ma za darmo. Nie bierz tego Mirek personalnie, bo szczerze to nie widziałem, żebyś gdzieś krytykował wydarzenie.
ODPOWIEDZ