Mrożonki Ocean Nutrition

Racjonalnie żywienie naszych pupili. Przepisy, porady.
DanielP
Posty: 548
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 22:43
3
Has thanked: 51 times
Been thanked: 102 times

Czy ktoś z Was podawał swoim rybom tytułowe mrożonki? W porównaniu do innym mrożonek są one sporo droższe. Czy faktycznie ich jakość idzie w parze z ceną?
michal_j
Posty: 13
Rejestracja: niedziela 09 maja 2021, 11:27
2
Lokalizacja: Ursynów
Imię: Michał
Has thanked: 4 times

Ja testowałem większość i np. tubifex z ON był jedynym w którym faktycznie były robaki, u reszty producentów po rozmrożeniu tubifexu było 3 robaki na krzyż i brudna woda. Ogólne spostrzeżenia mam takie, że w tych mrożonkach ON masz więcej robaków w kostce, ponieważ są one zamrażane azotem (szokowo) i w kostce są same robaki bez wody. Czy warto dopłacać to każdy musi sobie sam odpowiedzieć. Pudełko ładne, robaków więcej, gorsza dostępność bo ja po ON musiałem jeździć do korali na Bielany.
Jarzy
Posty: 1058
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 00:44
3
Has thanked: 61 times
Been thanked: 64 times

@DanielP Mam ON i Ichtyo. ON się nie płuczą,bo mrożone azotem. W morskim robią mi chmurę. Ichtyo płucze co najmniej raz i jestem z nich zadowolony. Podaje: artemie, lasonogi, krył, krewetki krystaliczne.
DanielP
Posty: 548
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 22:43
3
Has thanked: 51 times
Been thanked: 102 times

Ja Ichtio karmię od lat i nigdy ich nie płukałem. Ogólnie jestem z nich zadowolony ale Ciekawi mnie czym podyktowana jest wysoka cena ON. Wygląda na to, że jakość.
DanielP
Posty: 548
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 22:43
3
Has thanked: 51 times
Been thanked: 102 times

Dziś pierwszy raz skusiłem się za zakup artemii ON i moim zdaniem nie ma sensu przepłacać. Faktycznie w porównaniu do mrożonek Ichtio nie ma w nich syfku i artemia jest delikatnie wieksza ale bez przesady. Jakość jak dla mnie prawie ta sama a różnica w cenie 8 zł a 16 zł za tabliczkę to już sporo.
ODPOWIEDZ