Worki do żwirku - podniesienie podłoża

Dobór podłoża oraz nawozów. Przepisy, porady.
Bruno
Posty: 22
Rejestracja: wtorek 15 sie 2023, 17:34
Imię: Bruno
Has thanked: 8 times
Been thanked: 2 times

Widziałem w aranżacji Qualdrop jak Pan używa do podnoszenia podłoża pod kamienie worków ze żwirkiem z takiej siateczki. Ktoś używał? Gdzie w Wawie można takie kupić?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
ahr
Posty: 566
Rejestracja: niedziela 14 mar 2021, 20:36
3
Lokalizacja: Słodowiec
Imię: Piotr
Has thanked: 44 times
Been thanked: 89 times

Zwykła pończocha/rajstopa nie wystarczy?
"I may be an idiot, but I'm not stupid"
boro1
Posty: 825
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 12:22
3
Lokalizacja: Błonie
Has thanked: 37 times
Been thanked: 42 times
Wiek: 48

A zamiast żwiru wstawić ławę

Wysłane z mojego Pixel 7 przy użyciu Tapatalka

Bruno
Posty: 22
Rejestracja: wtorek 15 sie 2023, 17:34
Imię: Bruno
Has thanked: 8 times
Been thanked: 2 times

Chciałabym taki profi, nie wiem czy damska pończocha nie narobi problemów ;)
Awatar użytkownika
ahr
Posty: 566
Rejestracja: niedziela 14 mar 2021, 20:36
3
Lokalizacja: Słodowiec
Imię: Piotr
Has thanked: 44 times
Been thanked: 89 times

A jakich problemów można się spodziewać? W pro akwarystyce wystarczy co tydzień wymieniać 90% wody, szorować szczoteczką do zębów każdy kamyk i już po dwóch dniach można zrobić ładne zdjęcie, bo trzeciego znowu zarasta syfem do czyszczenia w weekend. Takie sekrety pięknych podwodnych krajobrazów. ;)
"I may be an idiot, but I'm not stupid"
sibelius
Posty: 84
Rejestracja: piątek 19 mar 2021, 19:36
3
Has thanked: 8 times
Been thanked: 20 times

Nie narobi żadnych. Mam w rajstopie ziemię, co prawda gliniastą i wcześniej wyprażoną i żadnych problemów, czy to z ziemią, czy z rajstopą.
Awatar użytkownika
EyeQueue
Posty: 441
Rejestracja: środa 03 lis 2021, 20:14
2
Lokalizacja: Rembertów(-Ursynów)
Imię: Andrzej
Has thanked: 12 times
Been thanked: 103 times
Wiek: 52

Bruno pisze: poniedziałek 21 sie 2023, 07:33 Chciałabym taki profi, nie wiem czy damska pończocha nie narobi problemów ;)
Zależy, czy długo używana... :lol:

A tak serio, to ani nylon, ani elastan nie oddadzą nic do wody.
Jeśli cierpisz na nadmiar gotówki, to można kupić np. na Allegro woreczki nylonowe z drobnej siatki. 100% nylon i od celów spożywczych, więc 200% bezpieczeństwa.
Natomiast unikaj bawełny, barchanu itp. naturalnych tkanin, bo nie są wprawdzie trujące, ale rozłożą się po jakimś czasie i rozpadną, przy okazji dostarczając węgla organicznego do potencjalnej plagi sinic.
Unikaj też tkani barwionych, bo tu już może być cała gama różnych syfów, choć z drugiej strony raczej stosuje się współcześnie barwniki, które mają wytrzymać intensywne pranie, a nie tylko moczenie.
Si possides amicum, in tentatione posside eum et non facile credas illi. (Sir 6:7)
Ceterum censeo Unionem Europaeam esse delendam. (EyeQueue)

ʎuмızp ozpɹɐq ʇsǝ! ʇɐıмş
Bruno
Posty: 22
Rejestracja: wtorek 15 sie 2023, 17:34
Imię: Bruno
Has thanked: 8 times
Been thanked: 2 times

Dziękuję za szczegółowe wyjaśnienie. Znalazłem woreczki aquanova. Mają zamek błyskawiczny, sa z jakiegoś sztucznego materiału. Jedyna rzecz mnie niepokoi, że mają suwak z jakiegoś stopu malowanego na biało. Cena jakieś 3-4 zł. Na popularnym portalu są dostępne. Nie wiem czy mogę wkleić link na forum?
ODPOWIEDZ