Dziwny stwór w akwarium- jaki to owad?

Różne aspekty akwarystyki.
eva
Posty: 2180
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 09:51
3
Lokalizacja: Ochota
Imię: Ewa
Has thanked: 485 times
Been thanked: 167 times

Czy ktoś może wie co to jest. Wielkości dorosłej krewetki neocaridina, więc spore, tylko chudsze. Najpierw myślałam, że to może krewetka po nieudanej wylince, ale nie. Malutkie skrzydełka. Nogi jak u pasikonika. Owadzia głowa, szeroka jak u modliszki. Czy to mogło wykluć się ze szklarki? Karmiłam jeszcze blackworms i doniczkowcem.
IMG_3514.jpeg
IMG_3517.jpeg
IMG_3518.jpeg
eva
Posty: 2180
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 09:51
3
Lokalizacja: Ochota
Imię: Ewa
Has thanked: 485 times
Been thanked: 167 times

Już zidentyfikowany jako larwa ważki. Po przyjrzeniu się na filmach, które zrobiłam, widzę że jest większego rozmiaru niż krewetka.
https://ichtio.pl/wazki-w-akwarium/?fbc ... MhjCn2u4D4
Awatar użytkownika
Poranna Witaj Zmiano
Posty: 480
Rejestracja: wtorek 16 mar 2021, 08:33
3
Has thanked: 86 times
Been thanked: 28 times

Jak taki cudak trafił do akwa?
Kiedyś. Nie ma takiego dnia tygodnia.
sibelius
Posty: 84
Rejestracja: piątek 19 mar 2021, 19:36
3
Has thanked: 8 times
Been thanked: 20 times

Najpewniej z żarciem.
Na podwórku stało wiadro z wodą, w nim zauważyłem larwy komara i jak zwykle chciałem odłowić. A że wiadro ciemnej barwy, to porcjami wodę wylewałem do białego i część tych "komarów" tak się dziwnie poruszała - i to larwy ważki były. I tak oto przez przypadek sam bym sobie hodowlę zafundował i znikające ryby i krewetki.
@eva , odłów jak najszybciej i wynieś lub zlikwiduj.
GrandeOW
Posty: 685
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 07:38
3
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Imię: Tomek
Been thanked: 69 times
Wiek: 40

Tylko dopiszę że larwy są drapieżne. Jeśli masz krewetki to trzymając z nimi ważki możesz się pożegnać z krewetkami.
eva
Posty: 2180
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 09:51
3
Lokalizacja: Ochota
Imię: Ewa
Has thanked: 485 times
Been thanked: 167 times

@sibelius @GrandeOW usunęłam od razu, bo się ostro przeraziłam. Może powinnam wynieść gdzieś, ale w najbliższych dniach temperatura będzie i tak za niska żeby przeżyło. Wykluło się u mnie, w cieplutkiej wodzie, z krewetkami właśnie. @sibelius a jak te larwy wyglądały przed wylęgnięciem?
sibelius
Posty: 84
Rejestracja: piątek 19 mar 2021, 19:36
3
Has thanked: 8 times
Been thanked: 20 times

@eva normalnie, jak jajka, jak niby mogły wyglądać? PO wylęgnięciu jak przecinki z wieloma nóżkami, a po kolejnych wylinkach jak u ciebie. Raz w oczku miałem potwora jak mój mały palec u ręki, pewnie tuż przed przeobrażeniem w formę dorosłą.
eva
Posty: 2180
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 09:51
3
Lokalizacja: Ochota
Imię: Ewa
Has thanked: 485 times
Been thanked: 167 times

sibelius pisze: piątek 13 paź 2023, 22:45 @eva normalnie, jak jajka, jak niby mogły wyglądać? PO wylęgnięciu jak przecinki z wieloma nóżkami, a po kolejnych wylinkach jak u ciebie. Raz w oczku miałem potwora jak mój mały palec u ręki, pewnie tuż przed przeobrażeniem w formę dorosłą.
Myślałam, że jak wodzień tylko jakiś inny kolor, długość czy coś ;)
ODPOWIEDZ