Pterophyllum scalare - Żaglowiec skalar

Zbyszek
Posty: 27
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 07:18
3
Been thanked: 2 times

Żaglowiec skalar - jest to gatunek, który chyba nie trzeba przedstawiać, tę rybę potrafią rozpoznać nawet osoby nie związane z akwarystyką :), często wizerunek skalara uważany jest za symbol akwarystyki. Jest to jeden z moich ulubionych gatunków pielęgnic południowoamerykańskich, który od ponad czterdziestu lat praktycznie tylko z krótkimi przerwami nieustannie jest obecny w moich akwariach. Tzw skalar hodowlany występuje w wielu odmianach barwnych, zapraszam do zaprezentowania zdjęć/filmów ze swoimi podopiecznymi. Poniżej kilka moich ryb:
1.JPG
2.JPG
6.jpg
skalar 7a.jpg
samiec1.jpg
skalar 7a.jpg
skalar 5a.jpg
skalar 8a.jpg
skalar 6a.jpg
Zbyszek
Posty: 27
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 07:18
3
Been thanked: 2 times

Żaglowiec skalar odmiany długopłetwej (welonowej) ..... miałem nie pokazywać tego "czegoś", ale skoro kiedyś jakiś pseudo hodowca stworzył to coś i niestety cały czas jest to dostępne w sprzedaży to kilka fotek ryby dla, której normalne życie (pływanie) jest udręką.
9.JPG
5.JPG
Januszw
Posty: 22
Rejestracja: poniedziałek 22 mar 2021, 17:49
3
Imię: Janusz


Zbyszek pisze:Żaglowiec skalar odmiany długopłetwej (welonowej) ..... miałem nie pokazywać tego "czegoś", ale skoro kiedyś jakiś pseudo hodowca stworzył to coś i niestety cały czas jest to dostępne w sprzedaży
Niestety zbyt późno pojawił się ten wątek. Sam nabyłem kilka welonowych skalarów. Szczerze trochę mi żal. Sam bym chyba się nie domyśliłem że welonowy ogon jest koszmarem dla tych pięknych ryb.

ODPOWIEDZ