Drodzy Wawarianie,

Jest nam bardzo miło ogłosić wyniki naszego pierwszego konkursu. Gratulacje dla zwycięzców !!!
Szczegóły znajdziecie poniżej.

viewtopic.php?p=40828#p40828

Wystawa

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika

Jaro1
Imię: Jarek
Pochwalił: 19 razy
Został pochwalony: 1 raz

Wystawa

#16 Post autor: Jaro1 » 18 lis 2018, 11:41

Ziabak-dzięki za odp.KONKRETNIE I WSZYSTKO W TEMACIE.No właśnie tak jak piszesz...obowiązki spadną na mnie a i tak częściowo przeiąłem chomika i psa a umowa była inna.Masz rację jak się decyduje na zwierzaka to trzeba się zastanowić ,jak już to być odpowiedzialnym a nie zachciało mi się a teraz to już mi się znudził albo za ciężko bo to to ...tamto.Jeszcze jedno zajmowanie się nim i poświęcanie czasu powinno sprawiać przede wszystkim przyjemność ja wychodzę z takiego założenia tak jak mnie przynosi przyjemność zajmowanie się rybalami :P .Reasumując jak się zdecyduję to będzie to moja działka a tak po za tym uwielbiam śpiew ptaków....budzą mnie od wiosny praktycznie do jesieni bo czas ten spędzamy praktycznie co roku na działce w lesie,Powiedz czy lepiej mieć parkę jak bym się zdecydował czy nie ma znaczenia ...jakaś konkretna odmiana.Jak długo żyją? I jakiego ,jakieTy masz ?

ziabak
Imię: Monika
Został pochwalony: 3 razy

Wystawa

#17 Post autor: ziabak » 18 lis 2018, 13:12

Dla towarzystwa domowników lepiej kupić jednego samczyka, z parką znów mnoży się ilość obowiązków i zasad, bo jak będzie samiczka to bez względu na to czy będziesz chciał mieć młode czy nie, ona jajka niosła będzie.. Mozna nie dopuszczać do wysiadywania i je po prostu zabierać ale trzeba mieć na uwadze zdrowie samicy i poprzez stwarzanie właściwych warunków na czas lęgowy i spoczynkowy dbać o to by tych jajek nie niosła non stop, bo się zamęczy. Tu wchodzi w grę posiadanie drugiej klatki i nauka jak samicę wyciszyć na odpoczynek, co w mieszkaniu nie jest proste. Musi być położony nacisk na długość dnia regulowany odpowiednim czasem oświetlania, na odpowiednią do danego sezonu dietę, by ptak nie był w stanie pobudzenia lęgowego cały czas i miał cykle zgodne z potrzebami. Ja mam 4 rasy, lizardy, miniatury hiszpańskie, arlekiny portugalskie i fiorino. Kanarek może żyć kilkanaście lat, znam przypadki i takich które dozyły do 20 niemal. Wszystko zależy od kondycji ptaka, diety, warunków - wiadomo, jak przy każdym zwierzęciu.

Awatar użytkownika

Jaro1

Wystawa

#18 Post autor: Jaro1 » 18 lis 2018, 13:30

:) Ciekawe to było Ci powiem .To wiadomo już że samczyk.U mnie w domu pora dnia to i noc często tak bywa a i głośno cały czas.aż za głośno :lol: Teraz który gatunek?.czym się różnią?który na takie warunki domowe najlepiej ?Sorki że zawracam głowę ale widzę że warto zasięgnąć opinii znawcy...nie przypadkiem jesteś na tej wystawie :clap:

ziabak

Wystawa

#19 Post autor: ziabak » 18 lis 2018, 17:41

A który to najlepiej sobie pooglądać filmiki w necie i posłuchać jak które śpiewają, bo różnie :) Każdemu się podoba co innego, więc warto samemu poszperać i wybrać. Są rasy śpiewające (każdy kanarek śpiewa, ale te są hodowane dla śpiewu i śpiew ich jest oceniany) harceńskie, wodnotokowe, timbradory, coraz więcej slavujarów jest w Polsce też, rosyjskie bywają. Są rasy kolorowe, których śpiew jest najglosniejszy, ale brzmi czasem jak karabin maszynowy, one bywają uciążliwe, szczególnie mocne w tym są czerwone, potem żółte, reszta kolorów umiarkowanie i podobnie. Są rasy kształtne, te właśnie ja hoduję. Ich śpiew jest różny, lizard zaciąga nieco dzikim ptakiem, miniatura ma delikatniejszy śpiew od kolorowego, ale podobny, tak samo fiorino, arlekin mniej więcej jak kolorowe, ale jednak ciut delikatnie. Na YouTube sobie poszukaj i posłuchaj.

Awatar użytkownika

Jaro1

Wystawa

#20 Post autor: Jaro1 » 18 lis 2018, 19:57

Dzięki za poświęcenie czasu .Do tej pory myślałem że kanarek to taki ptaszek co sobie śpiewa ,ludzie go chodują i tyle a to tak różnorodne ptaszki.Warto było zasięgnąć opinni doświadczonego hodowcy .Jeszcze raz dzięki ,było mi to bardzo pomocne a zarazem interesujące to co napisałaś na temat tych ptaków Życzę powodzenia na wystawie nie wątpie że zdobędziesz nagrodę...bo kolega pisał że nie jedną już zdobyłaś.Pozdrawiam.

ziabak

Wystawa

#21 Post autor: ziabak » 18 lis 2018, 22:30

Nie ma problemu, jak będziesz chciał jeszcze coś wiedzieć to pytaj, jak będę umiała odpowiedzieć to na pewno napiszę :)

ODPOWIEDZ