Żywe, martwe oraz całkiem kwitnące różności z parapetów, działek i innych terenów zielonych

Awatar użytkownika

asheka
Imię: Joanna
Pochwalił: 31 razy
Został pochwalony: 24 razy

24 cze 2019, 21:10

Piękny jaszczur o mądrych ślepkach. Ty to masz szczęście! Albo jaszczur. Zależy jak na to spojrzeć.
"Kobietom zawsze zostaje pół cebuli, niezależnie od rodzaju potrawy, cebuli, ani kobiety."
"Potworny regiment" T. Pratchett

Autor
Dein
Imię: Dein
Pochwalił: 142 razy
Został pochwalony: 82 razy

25 cze 2019, 09:00

Ja to na pewno. Lubię nosić coś gustownego na ramieniu. Zadaję wtedy szyku i się nie garbię.
Niestety Młot na Jaszczury wykorzystał fakt, że z gadem przemieszczam się dostojnym tempem, nie pokrzykuję i się nie pochylam. Nadżarła mój wspaniały hardskejp wokół oczka wodnego. Patyczki, których nie poszatkowała, zakopała w pomidorach. Przy okazji znalazła starą gąbkę do zmywania, którą kiedyś ukradła i zadołowała i przeniosła ją pod porzeczki. Prawdopodobnie odkryje ją na jesieni i zasadzi z powrotem na grządce. Razem z rękawiczkami, które podwędza cichaczem lub ściąga mi z rąk.
Wielkie to szczęście, mieć w ogródku dobre towarzystwo nieludzkie.
"Odór i wodór. Smród i śmierć" - R.
Awatar użytkownika

rhino
Imię: Marcin
Pochwalił: 410 razy
Został pochwalony: 181 razy
Kontakt:

29 cze 2019, 09:33

Dein,
boski ten jaszczur!
I zdjęcie klasa! :)
ratel

Autor
Dein

19 lip 2019, 15:36

Mało w tym roku turkusi (pewnie się przegrupowują w podziemiu), dlatego zadowolić się muszę pomniejszym robactwem i jego mrocznymi, często niemoralnymi ekscesami w krzakach.

Póki co, najbardziej wzburzyła mnie inwazja ogrodnicy niszczylistki, chrabąszczopodobnego padalca żywcem żrącego wcale że nie listki, tylko moje drogocenne róże.
Proszę się przyjrzeć łachudrze i zapamiętać ten ryj zakazany!

Obrazek

Następny skandal - wyhodowałem od nasionek wspaniałą kępę trojeści krwistej. Dla pszczółek, które rzekomo uwielbiają. Pożytek dla pszczół. Ratuję planetę przed głodem i nieurodzajem. I co się na tej trojeści wyprawia? Całkowita dominacja os, które powinny sobie siedzieć na czereśniach! Zwierzęta nie znają swojego miejsca we szeregu! Tłusty trzmiel się czasami dopcha, ale zaraz musi robić wypad z baru, bo osa jest nietolerancyjna. Dobrze, że jest pajonk kwietnik, strażnik równowagi.

Obrazek
Obrazek

A'propos pajonków - są mądre i miłe <3
Pajonk tygrzyk na pewno lubi zjadać osy i tygrysy <3 Ale jak urośnie, bo ten jeszcze za mały.

Obrazek

Ten młody pajonk krzyżak nie ma jeszcze krzyżyka na plecach, więc można nim trochę poniewierać z wykorzystaniem wody i nie narazić się na oskarżenia o naruszanie uczuć religijnych. Czysty pajonk lepiej poluje, bo go muchy nie czują z daleka.

Obrazek

Ładny, ale świńtuch i brudas. Kruszczyca złotawka roznosi na buciorach żółty pyłek po białych kwiatkach.

Obrazek

Straszna historia. Inwazja młodocianych pasikoników na czerwonych i różowiastych kwiatkach, takich jak lilie, dzielżan jesienny (dlaczego zakwitł na początku lata???) oraz pysznogłówka (rzekomo susz jest wspaniały w postaci herbatki, ale nie mam odwagi eksperymentować, jako że stwierdzam u siebie nadwrażliwość na rozmaite zioła). Pasikonie może są atrakcyjne pod względem wyglądu, ale kiedy zobaczyłem madkę bombelków, rzuciłem aparatem i przezornie udałem się do innej części ogrodu. Zatem nie mam jej foty, ale proszę mi uwierzyć na słowo - to potwór!
Już teraz widać, że samiczki są dorodniejsze od samczyków. Samiczki w wyzywających pozach, prężą wydatne pokładełka, wybierając atrakcyjne, eksponowane miejscówki:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Cherlawe chłopaki odurzają się pysznogłówką:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zupełnie przelotem - kraśnik sześcioplamek. Porządny, gotycki motylek, który nie narobi bardachy, a prezentuje się bardzo dobrze na floksie w słońca promieniach. Gorzej byłoby w deszczu strugach. Zacieki na pudrowanych krzydłach gwarantowane.

Obrazek
Obrazek

Można wklejać własne robaki, ładne i odrażające.
Awatar użytkownika

rhino
Kontakt:

19 lip 2019, 15:41

Dein pisze:
19 lip 2019, 15:36
A'propos pajonków - są mądre i miłe <3
Zawsze to powtarzam :)
ratel

Autor
Dein

19 lip 2019, 15:52

Pajonki i wonsze.
Awatar użytkownika

rhino
Kontakt:

19 lip 2019, 15:53

Dein,
tym "nowym" aparatem strzelasz?
ratel

Autor
Dein

19 lip 2019, 16:07

Tylko ten mieści mi się w kieszeń odzieży roboczej.
Jak człowiek z premedytacją szuka tego towarzystwa, to nikogo nie ma. Wyłażą stadnie podczas podlewania i jak biegniesz po aparat, szybko się chowają. Mało tego. Kiedy wychodzi tygrzyk, w drugim końcu ogrodu na umówiony sygnał włazi na posesję jeż. I tak robią z Ciebie debila.
Kiedy chce się dokumentować zbrodnie, trzeba mieć sprzęt przy sobie i jeszcze najlepiej asystenta.
Awatar użytkownika

duch amazonski
Imię: DAREK
Pochwalił: 128 razy
Został pochwalony: 43 razy
Kontakt:

19 lip 2019, 22:39

"A'propos pajonków - są mądre i miłe <3
Pajonk tygrzyk na pewno lubi zjadać osy i tygrysy <3 Ale jak urośnie, bo ten jeszcze za mały."
Ktoś tu się śmierci nie boi. :mrgreen:
„Życia nie mierzy się sumą oddechów, a ilością chwil, które zapierają dech..”
------------------------------
KSU- Wygnany z raju.

Autor
Dein

20 lip 2019, 09:15

Cały czas boję się śmierci, ale częste przebywanie na terenie ogródków działkowych wzmocniło moją psychikę. Przecież tutaj śmierć czai się w każdej skibie ziemi, pod każdym liściejem, za ogrodzeniem i w studni. Jeszcze mi tylko tygrysów brakuje pod porzeczką!
Dobrze, że jest ten tygrzyk i się z nimi na bieżąco rozprawia. Tzn. rozprawi się, kiedy zajdzie potrzeba.
Gorzej, że jakiś Pies Baskervillów tratuje mi grządki i zostawia nie tylko odciski wielkich stóp. Gdyby istniał pajonk piesik, natychmiast zainstalowałbym go w miejscach, gdzie znajduję tropy.
ODPOWIEDZ