Dylemat Żyworodka Endlera- same samce czy pary

eva
Posty: 2178
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 09:51
3
Lokalizacja: Ochota
Imię: Ewa
Has thanked: 483 times
Been thanked: 166 times

Bardzo mi się podobają te rybki. Chcę je dodać do akwarium syna 72l. Są tam już neony 10 szt., dwie platki, 3 otoski (będzie więcej) i 4 krewetki Amano. Mam tylko taki dylemat czy kupić same samce, czy ze dwie trzy parki. Trzy parki na pewno lepiej by się czuły, tworzyły by małe stadko. Tylko nie wiem czego mogę się spodziewać po ich rozmnażaniu. Nie chcę mieć plagi. Czy młode w ogóle przetrwają w akwarium z krewetkami Amano i platkami? Jak szybko powiększy się ich ilość? Może ktoś z Was miał parki? A jeśli kupię np. 5 samców to one stworzą ze sobą grupkę czy będą się gonić? Załączam zdjęcie akwarium, neony się pochowały.
0D54D5CE-3DE6-4933-9916-D8A040A3502C.jpeg
Awatar użytkownika
radmac
Posty: 637
Rejestracja: niedziela 14 mar 2021, 22:29
3
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 19 times
Been thanked: 84 times
Wiek: 3

Bierz same samce.
Mnoży się to na potęgę i przez miesiąc, dwa będzie ładnie a potem będzie sajgon.
Nawet jak im się warunki pogorszy, to ich nie rusza. Inne ryby padną a to dalej bedzie się mnożyć.

Wawariat

Wawariat
Awatar użytkownika
Miro
Posty: 682
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 12:28
3
Lokalizacja: Warszawa - Centrum
Imię: Mirek
Has thanked: 57 times
Been thanked: 50 times

W jednym moim akwarium trzymałem mieczyki , platki i endlerki.
Wszystkie ładnie się rozmnażały .
Żeby przyhamować liczebność ryb do akwa wpuściłem żabki karlik.
Żabki ładnie wybierały narybek ale przyrost był tak szybki że nie nadążały wyjadać narybku.
Wtedy do akwarium wpuściłem Błyszczyki brylantowe, ( błyszczyk Pittera )
Od tamtej pory niewiedzę żadnej młodej rybki . Błyszczyki wszystkie wyłapują. ;)
eva
Posty: 2178
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 09:51
3
Lokalizacja: Ochota
Imię: Ewa
Has thanked: 483 times
Been thanked: 166 times

@radmac brzmi to przekonująco. Będę brała tylko samce. Zwłaszcza, że pewnie już platki mi się rozmnożą.
@Miro ciekawa rybka ten Błyszczyk. Będę pamiętała na przyszłość. Teraz nie mam już miejsca na stadko tych rybek. Sądziłam, że platki i krewetki są na tyle żarłoczne, że młodych nie zobaczę.
ODPOWIEDZ