Pulsometr GSM - Pomocy! :-)

Awatar użytkownika

Autor
GrandeOW
Imię: Tomek
Pochwalił: 117 razy
Został pochwalony: 207 razy

19 cze 2020, 12:02

Tak jak nazwa działu podpowiada mógłbym powiedzieć "Pomocy". A to dlatego, że jestem kompletnie ciemną materią odnoście nowinek technicznych. Tak się porobiło, że potrzebuję kupić urządzenie do monitorowania tętna starczej osoby.

Chodzi mi o urządzenie, które na bieżąco będzie monitorowało tętno zainteresowanego, a w przypadku powiedzmy spadku tętna alarmowało o tym fakcie inną osobę na telefon GSM. Tak jak w temacie napisałem, to chodzi mi o urządzenie, które będzie urządzeniem kompletnym, bez konieczności łączenia się z siecią WiFi w domu czy telefonem GSM poprzez bluetooth, czyli jak podpowiada mi moja wiedza - urządzenie powinno mieć możliwość zamontowania karty SIM.

Z tego co wyszukałem to jest sporo urządzeń do pomiaru tętna, ale 99% z nich (smartwatche, opaski itp) działają na zasadzie gadżetu, który łączy się z telefonem, który ma się przy tyłku. Mi coś takiego nie jest potrzebne.

Jeśli ktoś z Was mógłby mi pomóc w wyborze / wyszukaniu urządzenia to będę bardzo wdzięczny. Ja próbowałem, ale nie znam się na tym.

Pozdrawiam :smor:

Jarzy
Imię: Paweł
Pochwalił: 25 razy
Został pochwalony: 18 razy

19 cze 2020, 12:41

GrandeOW, Tomku,zamiast bawić się w zabawki idź z człekiem do kardiologa. Najpewniej dostanie stymulator serca lub w skrajnych sytuacjach kardiowerter-defibrylator.
Kolekcjoner wiader.

128l guardian: start 15.12.2019. Filtr Ikola 250.
Awatar użytkownika

Autor
GrandeOW
Imię: Tomek
Pochwalił: 117 razy
Został pochwalony: 207 razy

19 cze 2020, 13:22

Jarzy, Paweł. Nie wiem czy jest to takie proste. Babcia jest pod nadzorem diabetologa i kardiologa i jak do tej pory (pomimo wielu przypadków omdleń itp) nikt nie proponował stymulatora czy innego rozwiązania. Po wczorajszej utracie przytomności przy tętnie 30 znalazła się w szpitalu z którego dziś została wypisana bez słowa komentarza, wyjaśnienia i jakiejkolwiek merytorycznej informacji i dalszego planu leczenia. Zdaję sobie sprawę z tego, że urządzenie, o którym mówię jest jak to nazwałeś "zabawką" (nie jest urządzeniem medycznym), ale jest zawsze czymś. Czymś co może pomóc, a już na pewno nie zaszkodzi.

Niestety poziom zaangażowania i sposób zaopiekowania niektórych pacjentów jest w moim odczuciu bardzo mizerny (nie piszę oczywiście o wszystkich lekarzach, ale o konkretnym przypadku). Ja nie jestem lekarzem, nie znam się na rozwiązaniach jakie mogą zostać zastosowane i jaka jest procedura otrzymania takiego rozwiązania i jeśli ktoś, kto wykonuje taki zawód nie wskazuje tych rozwiązań, a wręcz mnie, czy moją rodzinę olewa, to co mogę zrobić? Szukam innych rozwiązań nawet "pozamedycznych".

duch amazonski
Imię: DAREK
Pochwalił: 250 razy
Został pochwalony: 107 razy
Kontakt:

19 cze 2020, 21:02

Ciekawe czy babcia będzie to nosić. Wątpię.
Pozostaje tylko nadzór przez inną osobę.

tencin
Imię: Sebastian
Pochwalił: 6 razy
Został pochwalony: 31 razy

20 cze 2020, 15:37

GrandeOW

Cała masa smart-zegarków i opasek sportowych ma pomiar tętna, wykrywanie arytmii i inne takie. W połączeniu z odpowiednią aplikacją na telefon powinny też potrafić wysyłać alerty. Nie badałem nigdy tematu, więc nie podpowiem konkretnego rozwiązania, ale temat wart zgłębienia. Wiem, że to nie najtańsza opcja, ale zacząłbym od Apple - oni swojego czasu sporo inwestowali w rozwiązani telemedyczne.

Jest jeszcze jedna opcja, moim zdaniem najlepsza - usługi takie jak ta:
https://www.klinikiserca.pl/poradnik/te ... a/tele-ekg

Oni dostarczają nie tyko sprzęt, ale zajmują się również monitoringiem i pomocą w razie wystąpienia problemów.
ODPOWIEDZ