Żywy pokarm dla ryb z dostawą.

Racjonalnie żywienie naszych pupili. Przepisy, porady.
eva
Posty: 2178
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 09:51
3
Lokalizacja: Ochota
Imię: Ewa
Has thanked: 483 times
Been thanked: 166 times

W mojej okolicy już nie da się kupić żywego pokarmu. Czy ktoś z Was zamawia (wodzień, rurecznik, dafnia) i może mi polecić dobrego dostawcę?
Awatar użytkownika
ahr
Posty: 546
Rejestracja: niedziela 14 mar 2021, 20:36
3
Lokalizacja: Słodowiec
Imię: Piotr
Has thanked: 41 times
Been thanked: 89 times

Z żywym paczkowanym to chyba ogólnie tragedia jakaś. Ja przestałem kupować bo to jakiś żart był. Wodzień to jakieś zdechłe błoto a artemii 10 sztuk na krzyż w worku...
"I may be an idiot, but I'm not stupid"
DanielP
Posty: 548
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 22:43
3
Has thanked: 51 times
Been thanked: 102 times

Też chętnie zagłębię temat. Ja kupuje żywy pokarm w lokalnych sklepach ale z jego dostępnością jest faktycznie różnie :evil: Kiedyś podstawą karmienia moich ryb były pokarmy suche i mrożonki ale teraz gdy nabyłem Ellasoma to muszę mieć żywca ponieważ te nie jedzą żadnych innych pokarmów.
eva
Posty: 2178
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 09:51
3
Lokalizacja: Ochota
Imię: Ewa
Has thanked: 483 times
Been thanked: 166 times

DanielP pisze: czwartek 21 wrz 2023, 21:55 Też chętnie zagłębię temat. Ja kupuje żywy pokarm w lokalnych sklepach ale z jego dostępnością jest faktycznie różnie :evil: Kiedyś podstawą karmienia moich ryb były pokarmy suche i mrożonki ale teraz gdy nabyłem Ellasoma to muszę mieć żywca ponieważ te nie jedzą żadnych innych pokarmów.
Jakby co to nieustająco zapraszam na kiełże. Z tym, że mi hodowla nieco przymarła latem, może przez upały. Nie zawsze się udaje zbyt dużo odłowić, ale trochę na pewno się uda.
Awatar użytkownika
Waldas
Posty: 197
Rejestracja: wtorek 16 mar 2021, 00:10
3
Lokalizacja: Warszawa/Ursynów
Has thanked: 12 times
Been thanked: 10 times
Wiek: 49

Ostatnio kupiłem wodzień u akwarysty (niecałe 2 zł), miał też rurecznik oraz blackworm (ponad 3 zł). Z tego co powiedział, nie będzie lepiej w związku z wojną w Ukrainie...
Awatar użytkownika
EyeQueue
Posty: 434
Rejestracja: środa 03 lis 2021, 20:14
2
Lokalizacja: Rembertów(-Ursynów)
Imię: Andrzej
Has thanked: 12 times
Been thanked: 101 times
Wiek: 52

Jeszcze jest dość ciepło, by z pończochą wybrać się po dafnie, np. do Parku Skaryszewskiego.

Edyta z dziś:
W Tapajosie na Radzymińskiej mają żywca, dostawy zawsze w piątki. Potwierdzili, że był problem na rynku, ale teraz już mają stałe dostawy, chyba krajowe. W sobotę do nich nie warto jechać, bo tłum ludzi na kilku metrach kwadratowych i nie można się prawie do szkieł dopchać.
<offtopic>
Za to za 30 zeta kupiłem bojownika, za którego w naszym „rasowym” sklepie trzeba byłoby pewnie dołożyć jedno zero...
Jakbym był hodowcą, to może bym zobaczył różnicę, ale nie jestem, a w dodatku Gutek tak się spodobał żonie, że od razu dostał imię.
Jak dobrze pójdzie, pojedzie ze mną do Lublina i Torunia w październiku.
</offtopic>
Si possides amicum, in tentatione posside eum et non facile credas illi. (Sir 6:7)
Ceterum censeo Unionem Europaeam esse delendam. (EyeQueue)

ʎuмızp ozpɹɐq ʇsǝ! ʇɐıмş
Tomek B.
Posty: 238
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 11:19
3
Lokalizacja: Warszawa
Imię: Tomek
Has thanked: 38 times
Been thanked: 21 times
Wiek: 66

Mądre książki mówią, żeby nie poławiać pokarmu w zbiornikach z rybami. Chyba że te, które przed laty próbowałem tam złowić już wyginęły.
Pozdrawiam :-)
Tomek B.
eva
Posty: 2178
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 09:51
3
Lokalizacja: Ochota
Imię: Ewa
Has thanked: 483 times
Been thanked: 166 times

Jakość żywego pokarmu ze sklepu Akwarysta na Janowskiego naprawdę pierwsza klasa. Z dostawą też można zamówić, kosztuje to 22 zł (kurier DHL, Allegro).
SHARK
Posty: 393
Rejestracja: niedziela 14 mar 2021, 21:54
3
Imię: Borys
Has thanked: 14 times
Been thanked: 45 times

A ja kupuję klasycznie u Rogatka, co piątek mam świeżą artemię i lasonogi morskie. Oczywiście te drugie są na moje zamówienie, normalnie ich nie ściąga.
ODPOWIEDZ