guianacara geayi

Awatar użytkownika

inerkoma
Imię: Konrad
Pochwalił: 35 razy
Został pochwalony: 67 razy
Kontakt:

21 maja 2019, 23:48

Dzięki uprzejmości Zbyszka stałem się posiadaczem tych pięknych ryb (7 sztuk) Po wpuszczeniu do akwarium zniknęły na 1,5 tygodnia w zaroślach ale ostatnio coraz częściej wypływają w poszukiwaniu pożywienia. Są to jeszcze młode osobniki. Jak na pielęgnice przystało wykazują bardzo ciekawe zachowania względem swojego gatunku jak i w stosunku do pozostałych mieszkańców. Poniżej film Papja z Cichildae.pl, z którego można dowiedzieć się więcej o tych pięknych rybach.
No judge me no, No f**k around, No trust no one, No criticize, No fake smiles, No sympathize, No enemies, No redneck s**t...

DanielP
Imię: Daniel
Pochwalił: 20 razy
Został pochwalony: 13 razy

22 maja 2019, 08:13

Miałem je krótki okres i są to jedne z najpiękniejszych(szczególnie w okresie tarła) i najspokojniejszych gujanek. Zabezpiecz rośliny ponieważ lubią kopać i szykować sobie na noc dołki do snu :mrgreen:
Awatar użytkownika

inerkoma
Kontakt:

22 maja 2019, 08:19

DanielP pisze:
22 maja 2019, 08:13
Miałem je krótki okres i są to jedne z najpiękniejszych(szczególnie w okresie tarła) i najspokojniejszych gujanek. Zabezpiecz rośliny ponieważ lubią kopać i szykować sobie na noc dołki do snu :mrgreen:
Liczę się z tym kopaniem. Na razie tego nie robią chyba, że gdzie za korzeniami i nie widać. Wykazują naprawdę ciekawe zachowania - przyjemnie się je ogląda ;)
No judge me no, No f**k around, No trust no one, No criticize, No fake smiles, No sympathize, No enemies, No redneck s**t...

Zbyszek
Imię: Zbyszek
Został pochwalony: 10 razy

22 maja 2019, 09:07

inerkoma pisze:
21 maja 2019, 23:48
Poniżej film Papja z Cichildae.pl,
Nie widziałem wcześniej tego filmiku - całkiem fajny komentarz :).

A tu moje Guianacary podczas zalotów przed tarłem:

Jako ciekawostkę polecam zwrócić uwagę jak ryby te potrafią zmieniać intensywność zabarwienia pionowych pasów - na początku filmu pas przebiegający przez środek ciała u samicy jest biały, za chwilę robi się intensywnie czarny.

A tu już z potomstwem:

Awatar użytkownika

inerkoma
Kontakt:

22 maja 2019, 09:13

Mnie te ryby zafascynowały i jestem pod wrażeniem ich zachowań ;)
Awatar użytkownika

Awokado
Imię: Michał
Pochwalił: 2 razy
Został pochwalony: 12 razy

22 maja 2019, 09:42

U swoich dosłownie wczoraj widziałem taki taniec nad świeżo wykopanym dołkiem. Udało mi się to sfilmować, postaram się podzielić. Na dnie mam coraz więcej szyszek olchy, patyczków itp. ryby cały czas przenoszą to wszystko z miejsca na miejsce. Jest ruch w zbiorniku, zawsze jest na co popatrzeć ;)
Awatar użytkownika

JJP2
Imię: Piotr
Pochwalił: 10 razy

22 maja 2019, 21:37

A w każdym zbiorniku są. :P
Załączniki
20190522_190435.jpg
20190522_190435.jpg (179.33 KiB) Przejrzano 811 razy
Tępi ludzie są jak tępe noże. Specjalnej krzywdy nie zrobią, ale jak wnerwiają...

(: ɐuzoɯ oʞʇsʎzsʍ oʇ ǝɔɥɔ ǝıs ʞɐɾ
Awatar użytkownika

inerkoma
Kontakt:

13 cze 2019, 12:55

No i pierwsze wykopki poczynione. Upatrzyły sobie miejsce pod największym korzeniem i nie przeszkadza im to, że od czasu do czasu dostają razy od Borelli.

Zbyszek

13 cze 2019, 14:26

Wykopki + upały (podniesiona temperatura) → wyglądaj na dniach pierwszego tarła :).
Awatar użytkownika

inerkoma
Kontakt:

13 cze 2019, 14:51

Zbyszek, myślisz, że te młodziaki podejdą do tarła?

Zbyszek

13 cze 2019, 15:25

Jeszcze kilka dni temu napisałbym - są za młode, ale jest pewne ale - w ostatni weekend wśród rodzeństwa Twoich Guianacar wytarły się u mnie cztery pary. Sam się mocno zdziwiłem :shock: . Jestem pewny, że przyczyniły się do tego trwające już od pewnego czasu upały - Guianacary to ciepłolubne ryby a temperatury w moich zbiornikach obecnie sięgają 28-31°C, zresztą pozostałe pielęgnice też nie próżnują w te upały: dziś wytarły się P. sewerum, dwa dni temu samica G. red head tapajosa wypuściła młode z pyska, stara para G. geayi też pilnuje młodych, w weekend wytarły się skalary (niestety zeżarły jak zwykle ikrę), widziałem też, że coś kombinują młode A. electric blue - dla większości pielęgnic południowoamerykańskich takie temperatury to raj :).
Szykuj się na tarło Guianacar, ale na wielki przychówek raczej nie licz - takie młodziaki w pierwszych tarłach to czasami zaledwie kilkanaście sztuk ikry potrafią znieść. Nie wiem też czy Borelli dadzą im coś odchować ?

Zbyszek

13 cze 2019, 15:30

Na filmiku młodziaki (z tego lęgu co Twoje) pilnujące ikry złożonej w łupinie kokosa:

Awatar użytkownika

inerkoma
Kontakt:

13 cze 2019, 15:34

Zbyszek pisze:
13 cze 2019, 15:25
Jeszcze kilka dni temu napisałbym - są za młode, ale jest pewne ale - w ostatni weekend wśród rodzeństwa Twoich Guianacar wytarły się u mnie cztery pary. Sam się mocno zdziwiłem :shock: . Jestem pewny, że przyczyniły się do tego trwające już od pewnego czasu upały - Guianacary to ciepłolubne ryby a temperatury w moich zbiornikach obecnie sięgają 28-31°C, zresztą pozostałe pielęgnice też nie próżnują w te upały: dziś wytarły się P. sewerum, dwa dni temu samica G. red head tapajosa wypuściła młode z pyska, stara para G. geayi też pilnuje młodych, w weekend wytarły się skalary (niestety zeżarły jak zwykle ikrę), widziałem też, że coś kombinują młode A. electric blue - dla większości pielęgnic południowoamerykańskich takie temperatury to raj :).
Szykuj się na tarło Guianacar, ale na wielki przychówek raczej nie licz - takie młodziaki w pierwszych tarłach to czasami zaledwie kilkanaście sztuk ikry potrafią znieść. Nie wiem też czy Borelli dadzą im coś odchować ?
No to nieźle :) Borelli to sunie na nie jak jastrząb na mysz więc może być ciężko. Zaskoczyłeś mnie z tym tarłem ;)

Adams2121
Imię: Tomasz
Pochwalił: 22 razy
Został pochwalony: 11 razy

13 cze 2019, 15:50

To akurat zła informacja .
Ryby wcześniej podchodzące do tarła , mniejsze przede wszystkim rosną, względem separowanych ryb płciowo .
Awatar użytkownika

inerkoma
Kontakt:

02 sie 2019, 13:13

Dla zainteresowanych - warto poczytać https://cichlidae.pl/showthread.php?tid=1794
ODPOWIEDZ