Sera Spirulina Tabs Nature

Racjonalnie żywienie naszych pupili. Przepisy, porady.
Awatar użytkownika
zzyx
Posty: 204
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 15:23
3
Lokalizacja: Warszawa - Dolny Mokotów - Sielce
Imię: Iwona
Has thanked: 58 times
Been thanked: 75 times

Muszę pochwalić tytułowy pokarm, bo uratował mi moje glonojady. A miałam z nimi taką przygodę: zakupiłam dwa zbrojniki, zwykłe Ancistrus sp., długości ok 3-4 cm. W akwarium mnóstwo gloniszczy różnorakich, korzeń, codziennie podaję na dno pokarm dla ślimaków, krewetek, gupików, sumów, Hikari we wszystkich odsłonach, a one tylko przez 2 tygodnie chodziły po szybie w te i wewte i nigdy tej szyby nie opuściły. Brzuchy puste, nie rosły. Próbowałam przykleić do szyby Hikari czipsy spirulinowe, ale się trzymać nie chciały. Poczytałam więc w internetach co by się do szyby kleiło i zakupiłam te tabletki Sery. Przykleiłam do przedniej szyby, jeden glonojad znalazł i się najadł (sukces!) ale drugi chodzi tylko po trzech szybach - tylnej i dwóch bocznych a na przednią się nie zapuszcza :roll:. Przykleiłam więc do bocznej szyby i wreszcie oba jedzą! Nadal chodzą tylko po szybach, ale przynajmniej najedzone. Tak więc tabletki godne polecenia, naprawdę mocno się do szyby przyklejają i żyjątkom wszelakim smakują.
eva
Posty: 2178
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 09:51
3
Lokalizacja: Ochota
Imię: Ewa
Has thanked: 483 times
Been thanked: 166 times

@zzyx dzięki za polecenie! Bardzo dziwne te glonojady i frapująca zagadka. Dlaczego one chodzą tylko po szybach?!
Awatar użytkownika
zzyx
Posty: 204
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 15:23
3
Lokalizacja: Warszawa - Dolny Mokotów - Sielce
Imię: Iwona
Has thanked: 58 times
Been thanked: 75 times

eva pisze: sobota 06 sie 2022, 09:33 Dlaczego one chodzą tylko po szybach?!
Nie mam pojęcia, upośledzone jakieś? Nigdy nie miałam takiego problemu, glonojad zawsze był pierwszy przy żarciu, machnął ogonem raz i dwa, rozgonił towarzystwo i wsysał :D Nie wygląda, żeby się bały krewetek, ślimaków czy gupików, na szybie wszyscy zgodnie jedzą. Może jak podrosną to zaczną się zachowywać normalnie.
Jarzy
Posty: 1058
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 00:44
3
Has thanked: 61 times
Been thanked: 64 times

@zzyx Próbowałaś dać naturalne jedzenie? Ogórek, marchewka, jabłko?
Awatar użytkownika
zzyx
Posty: 204
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 15:23
3
Lokalizacja: Warszawa - Dolny Mokotów - Sielce
Imię: Iwona
Has thanked: 58 times
Been thanked: 75 times

@Jarzy nie, nie próbowałam, ale wydaje mi się, że to nie kwestia tego, że im nie smakuje, bo do Hikari Algae Waffers póki trzymał się szyby, to podchodziły, ale jak spadł na dno, to nie interesowały się tym. One nigdy nie oderwały się od szyby, np. żeby przejść na korzeń, kamień itp. One po prostu myślą, że są kanoniczną reprezentacją glonojada na szybie i robią wszystko, żeby nie wyjść z roli.
Jarzy
Posty: 1058
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 00:44
3
Has thanked: 61 times
Been thanked: 64 times

@zzyx Kto się nie umie przystosować ten ginie.
Awatar użytkownika
zzyx
Posty: 204
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 15:23
3
Lokalizacja: Warszawa - Dolny Mokotów - Sielce
Imię: Iwona
Has thanked: 58 times
Been thanked: 75 times

Jarzy pisze: sobota 06 sie 2022, 21:55 @zzyx Kto się nie umie przystosować ten ginie.
Chyba, że się znajdzie nawiedzoną mamusię, która zaraz wyda 100 zeta na przyklejane tabletki.
Jarzy
Posty: 1058
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 00:44
3
Has thanked: 61 times
Been thanked: 64 times

@zzyx Może one po prostu miały tam jakieś przysmaki? Jak zgłodnieją to zejdą z szyby. Chyba nie są tak głupie (jak ryby morskie) żeby paść z głodu.
Awatar użytkownika
zzyx
Posty: 204
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 15:23
3
Lokalizacja: Warszawa - Dolny Mokotów - Sielce
Imię: Iwona
Has thanked: 58 times
Been thanked: 75 times

Nie ufam intelektowi glonojada. Już znalazłam sklep, gdzie wychodzi najtaniej.
ODPOWIEDZ