90 BW

Nasze aranżacje oraz ich mieszkańcy.
MoLi
Posty: 12
Rejestracja: piątek 20 sty 2023, 06:02
1
Imię: Monika
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Myślałam,myślałam i wymyśliłam.Akwa 120x25x30 w stylu BW.Taka imitacja właściwie bo nie mierzę parametrów wody chociaż podstaw się trzymam.Woda w zbiorniku,podmiany i dolewki wyłącznie woda destylowana.Do tego ph obniżone wystrojem akwa.
Chodziło mi przede wszystkim o mroczny wygląd i zamierzony nieład.
Jeżeli chodzi o obsadę to plan był tylko na neony czerwone(20szt) jednak w sklepie wpadły mi w oko pielęgniczki Ramirezy,którym BW również odpowiada.Miał być samiec i 2 samice,ale nie jestem pewna czy tak jest.Niedługo potem dokupiłam jeszcze 2 ryby z myślą o samoistnym doborze pary.Zobaczymy co z tego wyjdzie.
W zbiorniku jest też kilka gupików,które zaczynały w nim cykl azotowy i sobie zostały oraz absolutnie nie planowany kolcobrzuch czerwony,o którym może napiszę gdzieś oddzielnie.
Więcej ryb nie będę tu pchać bo to małe akwarium przecież a wystrój też zabiera sporo miejsca.
Załączniki
kolcobrzuch czerwony
kolcobrzuch czerwony
20221211_161005.jpg
20221211_160734.jpg
20221206_202202.jpg
Awatar użytkownika
Miro
Posty: 682
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 12:28
3
Lokalizacja: Warszawa - Centrum
Imię: Mirek
Has thanked: 57 times
Been thanked: 50 times

B. ładny zbiornik

A ile ma miesięcy ?
eva
Posty: 2178
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 09:51
3
Lokalizacja: Ochota
Imię: Ewa
Has thanked: 483 times
Been thanked: 166 times

@MoLi pięknie :) Jak dla mnie to jest spore akwarium. Ale podziwiam nie przerybienie, nie jest łatwo się pohamować i nie przesadzić.
boro1
Posty: 820
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 12:22
3
Lokalizacja: Błonie
Has thanked: 37 times
Been thanked: 42 times
Wiek: 48

@MoLi super klimat. Gratuluję.
Jaka jest filtracja i światło?
DanielP
Posty: 548
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 22:43
3
Has thanked: 51 times
Been thanked: 102 times

Witaj na forum. Bardzo ciekawy zbiornik. Lubię takie ,,niełady":-) Mi ramirezki bardziej pasują dl clean water ale nie zmienia to faktu, że w Twoim zbiorniku będzie in dobrze. Bardzo lubię małe ryby w dużych zbiornikach i dlatego mam podobne odczucia co Eva. Tak trzymaj i nie dodawaj więcej ryb:-) Czy kupując ramirezki wybierałaś płeć? Wiem, że dokupiłaś kilka sztuk po to, żeby samoistnie dobrała się para ale czy wybrałaś po równo samców i samiczek czy na sztuki?
eva
Posty: 2178
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 09:51
3
Lokalizacja: Ochota
Imię: Ewa
Has thanked: 483 times
Been thanked: 166 times

@MoLi ja już czekam na akwarium z k.karłowatymi, żeby się o wszystko wypytać :) Pewnie nie szybko podejmę się hodowli, ale temat we mnie dojrzewa. Czytam sobie, oglądam filmy na youtube. Na pewno za jakiś czas chciałabym mieć małą grupkę.
MoLi
Posty: 12
Rejestracja: piątek 20 sty 2023, 06:02
1
Imię: Monika
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

@Miro początek listopada 2022,więc świeże
MoLi
Posty: 12
Rejestracja: piątek 20 sty 2023, 06:02
1
Imię: Monika
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

@eva ono wydaje się spore bo długość 120cm tak "zniekształca" rzeczywistość ;)
MoLi
Posty: 12
Rejestracja: piątek 20 sty 2023, 06:02
1
Imię: Monika
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

@boro1 wstyd sie przyznać,ale jestem ignorantką w tych sprawach i idę po najmniejszej linii oporu.Za całe oświetlenie robi mi przyklejony do pokrywy najtańszy pasek ledowy a filtr to zwykłe badziewie czyli ASAP 300 Aquela.
MoLi
Posty: 12
Rejestracja: piątek 20 sty 2023, 06:02
1
Imię: Monika
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

@DanielP no właśnie z tą płcią to niewypał.Poprosiłam w sklepie żeby mi gościu dał samca i dwie samice i tak się starał,ale sam powiedział,że u tak młodych ryb jest to praktycznie nie do odróżnienia.Po wpuszczeniu do akwa zauważyłam po zachowaniu,że raczej są to 2 samce i samica i też nie na pewno.Dokupując kolejne 2 sztuki liczyłam,że jednak są obie płcie i same się dobiorą.Zobaczymy.
MoLi
Posty: 12
Rejestracja: piątek 20 sty 2023, 06:02
1
Imię: Monika
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

@eva widzę,że ten temat "męczy" Cię już od dłuższego czasu ;) .Cóż ja mogę powiedzieć.Jeszcze rok temu nawet nie słyszałam o takiej rybie akwariowej a teraz mogłabym mieć całe hordy tych łobuziaków :D .W wolnej chwili coś tam skrobnę w osobnym poście chociaż nie uważam się za żadną ekspertkę.
Awatar użytkownika
Miro
Posty: 682
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 12:28
3
Lokalizacja: Warszawa - Centrum
Imię: Mirek
Has thanked: 57 times
Been thanked: 50 times

MoLi pisze: wtorek 24 sty 2023, 13:04Zobaczymy.
otóż to.
Te ramirezki oraz czarne są {ponoć) b. delikatne , wymagające w hodowli.
Miałem przez 6 - 7 miesięcy również blue 4 szt. mam 0. Wszystkie stopniowo zniknęły.
MoLi
Posty: 12
Rejestracja: piątek 20 sty 2023, 06:02
1
Imię: Monika
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Miro pisze: wtorek 24 sty 2023, 20:29 Wszystkie stopniowo zniknęły
koleżanki mąż wymyślił sobie prawie 300l akwa,nie mając wcześniej z akwarystyką do czynienia.Jedyne na czym się zna to to,które rybki mu się podobają, a które nie i pod tym kątem dokupuje kolejne.Z tego co widziałam na filmiku to w zbiorniku jest mydło i powidło:gupiki,mieczyki,molinezje,kiryski,glonojady,ramirezki,neony,jeżówki amazońskie,grubowarg,welon i paletki(!).Pomimo ciasnoty i nie mierzonych parametrów wody wszystkie ryby wyglądają na zdrowe,żwawo pływają(ponad rok) i podobno nic jeszcze nie zdechło.
To a propo's delikatności ramirezek czy też innych ryb ;) .I bądź tu człowieku mądry :?
eva
Posty: 2178
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 09:51
3
Lokalizacja: Ochota
Imię: Ewa
Has thanked: 483 times
Been thanked: 166 times

MoLi pisze: środa 25 sty 2023, 05:58
Miro pisze: wtorek 24 sty 2023, 20:29 Wszystkie stopniowo zniknęły
koleżanki mąż wymyślił sobie prawie 300l akwa,nie mając wcześniej z akwarystyką do czynienia.Jedyne na czym się zna to to,które rybki mu się podobają, a które nie i pod tym kątem dokupuje kolejne.Z tego co widziałam na filmiku to w zbiorniku jest mydło i powidło:gupiki,mieczyki,molinezje,kiryski,glonojady,ramirezki,neony,jeżówki amazońskie,grubowarg,welon i paletki(!).Pomimo ciasnoty i nie mierzonych parametrów wody wszystkie ryby wyglądają na zdrowe,żwawo pływają(ponad rok) i podobno nic jeszcze nie zdechło.
To a propo's delikatności ramirezek czy też innych ryb ;) .I bądź tu człowieku mądry :?
No, niezła historia ;)
Awatar użytkownika
Poranna Witaj Zmiano
Posty: 469
Rejestracja: wtorek 16 mar 2021, 08:33
3
Has thanked: 78 times
Been thanked: 28 times

Ja mam taką teorię, rybki od hodowcy "amatora" będą "zdrowsze" niż te ze specjalistycznych hodowli gdzie warunki są zbyt sterylne bo kładziony jest naciska na jak największą przeżywalność potomstwa. Rybki w sklepie mogą być z różnych źródeł, jak trafimy na te z rąk prywatnych to długo cieszą oko w niezbyt sprzyjających warunkach.
Kiedyś. Nie ma takiego dnia tygodnia.
Awatar użytkownika
Miro
Posty: 682
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 12:28
3
Lokalizacja: Warszawa - Centrum
Imię: Mirek
Has thanked: 57 times
Been thanked: 50 times

Ja też trzymałem i rozmnażałem ramirezki ale te tradycyjne.
Hodowcy którzy trzymają i rozmarzają te dwa rodzaje czarnych , dwa rodzaje niebieskich oraz złote czyli te "wynalazki " twierdzą że są to odmiany trudniejsze w hodowli niż te tradycyjne.
Awatar użytkownika
krasnal
Posty: 192
Rejestracja: niedziela 14 mar 2021, 23:34
3
Lokalizacja: Ulrtchów/Wola
Imię: Sławek
Has thanked: 14 times
Been thanked: 13 times
Wiek: 24

Miro pisze: wtorek 24 sty 2023, 20:29 Miałem przez 6 - 7 miesięcy również blue 4 szt. mam 0.
Wszystkie stopniowo zniknęły.
Miro pisze: środa 25 sty 2023, 20:52 Hodowcy którzy trzymają i rozmarzają te dwa rodzaje czarnych , dwa rodzaje niebieskich oraz złote czyli te "wynalazki " twierdzą że są to odmiany trudniejsze w hodowli niż te tradycyjne.
Kiedyś z pewnej hodowli chciano mi sprezentować
kilka tych rybek(za drobną opłatą) , ale pod warunkiem ,że
One potrzebują pH ~6,3-6,5 i twardość około max 8, temp 28-30C
Przy innych parametrach niestety bardzo krótki ich żywot
Może tu tkwił problem
Awatar użytkownika
Miro
Posty: 682
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 12:28
3
Lokalizacja: Warszawa - Centrum
Imię: Mirek
Has thanked: 57 times
Been thanked: 50 times

krasnal pisze: czwartek 26 sty 2023, 00:06 One potrzebują pH ~6,3-6,5 i twardość około max 8, temp 28-30C
Przy innych parametrach niestety bardzo krótki ich żywot
i tak może być 🤔
ODPOWIEDZ