54l HT

Nasze aranżacje oraz ich mieszkańcy.
Awatar użytkownika
cinek1916
Posty: 438
Rejestracja: niedziela 14 mar 2021, 21:56
3
Has thanked: 69 times
Been thanked: 35 times

Nadeszła chwila w której spróbuję odpalić pierwsze w życiu akwarium HT.
Będzie to standardowe 54l o wymiarach 60x30x30cm ze szkła float klejonego czarnym silikonem.
Tlo czarne.
Za filtrację będzie odpowiadał mój nieśmiertelny Eheim 2313 z 1994r wypełniony gąbką oraz ceramiką i gigantyczną gąbką na wlocie, chyba, że nie da rady to podepnę rok starszego 2315 ;)
Dlaczego miałby nie dać rady? Chcę podawać CO2 za pomocą reaktora DIY z filtra narurowego, który będę składał jutro. Może on znacząco ograniczyć przepływ.
Zestaw CO2 to butla 5kg wraz z osprzętem , którą muszę odebrać od naszego forumowego kolegi Sharka, wtedy będę wiedział więcej.
Akwarium oświetlane będzie belką Aqua El Leddy Slim sunny&plant 16W. Jeżeli nie wystarczy to coś dorzucę.
Grzania raczej nie będzie.
Z fauny obowiązkowo muszą być krewetki Caridina, pójdę chyba w klasykę i będą Crystal Red jakiejś wyższej gradacji ale to może się zmienić :D
Podłoże- tutaj mam problem, skoro HT i krewetki Caridina to wybór wydaje się oczywisty-Ada Amazonia ale jakoś nie jestem do końca przekonany... Macie jakieś propozycje na sprawdzone przez Was podłoża roślinne?
Nawożenie słupa wody najlepiej z tej samej linii co podłoże ale skoro wacham się nad podłożem to i nie wiem jakich nawozów używać. W małego chemika/dilera nie chcę się bawić i nie będę odważał białych, sypkich proszków.
Skoro akwarium HT to musi pojawić się kilka fachowych, zagranicznych nazw :mrgreen:
Hardscape to w większości korzenie red moor wood ułożone w stylu mizube w kształcie wyspy na środku akwarium

Tak to będzie wyglądało:
IMG_20240217_180456_copy_3353x2515.jpg
IMG_20240217_180511_copy_3191x2393.jpg
IMG_20240217_180543_copy_2966x2224.jpg
Na korzeniach zasadzę epifity z mojego ostatniego krewetkarium, będą to Anubiasy, Mikrozoria i Bucephalandry. Jakie? Nie wiem bo akwarium strasznie zarosło i rośliny się poprzerastały oraz nie wszystkie nazwy pamiętam...
Co do roślin w podłożu to na 100% chcę trawnik z Monte Carlo oraz Cryptocoryne wendtii brown. Reszty nie wiem i liczę na Wasze sugestie, fajnie żeby było coś czerwonego.

Uffff... Na tę chwilę to wszystko ;)
ODPOWIEDZ