Doniczkowiec- tryb życia

Racjonalnie żywienie naszych pupili. Przepisy, porady.
eva
Posty: 2178
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 09:51
3
Lokalizacja: Ochota
Imię: Ewa
Has thanked: 483 times
Been thanked: 166 times

Czy wiecie może coś na temat doniczkowca w akwarium? Czy zakopuje się w ziemi i żyje tam, jak rurecznik, czy też zakopuje się tam i potem zdycha? Wrzuciło mi się za dużo i część chyba zakopała się w ziemi. Część ciagle na powierzchni. Jak zakopie się i zdechnie to może zatruć akwarium amoniakiem. Nie wiem czy starać się wyciągać póki jeszcze można?
Jarzy
Posty: 1058
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 00:44
3
Has thanked: 61 times
Been thanked: 64 times

Utopi się. Hodując doniczkowca zwilża się ziemię/gąbkę,ale nie można jej zalać wodą. Niejedno zwierzątko padnie w akwa i zobaczysz,że niewiele to zmieni. Biologia zrobi swoje.
Adams2121
Posty: 408
Rejestracja: poniedziałek 22 mar 2021, 11:01
3
Imię: Tomasz
Has thanked: 43 times
Been thanked: 25 times

Nie utopi się - mogę pokazać 3 tygodniowego w woreczku - żyje i pływa.
Woreczki ichtio - ogólnie dostępne - kwestia umiejętności przechowania.
Awatar użytkownika
tencin
Posty: 407
Rejestracja: niedziela 14 mar 2021, 23:14
3
Has thanked: 15 times
Been thanked: 95 times

Też uważam, że się nie utopi. Raz na 2-3 tygodnie kupuję kilka woreczków, robale są w wodzie i spokojnie wytrzymują w lodówce kolejne 2 tygodnie. W zbiorniku ryby wszystko wyzbierają zanim robale rozstaną się z życiem. Nawet jeśli się zakopią, to żaden problem - kiryski mają swoje metody... ;)
eva
Posty: 2178
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 09:51
3
Lokalizacja: Ochota
Imię: Ewa
Has thanked: 483 times
Been thanked: 166 times

@tencin właśnie mam wątpliwości czy ryby zjedzą. Pseudomugile (młodzież) dały radę tylko tym najmniejszym (bardzo małe mają pyski). Smoki (Babka Dragon), dla których to wrzuciłam mają swój kąt akwarium, poza który się nie ruszają. Co było w kącie smoków to znikło. A po drugiej stronie akwarium doniczkowiec leży. Ale zostawiam go w akwarium i patrzę co dalej.
Kiryski są niezastąpione, ale w innym akwarium mieszkają.
Adams2121
Posty: 408
Rejestracja: poniedziałek 22 mar 2021, 11:01
3
Imię: Tomasz
Has thanked: 43 times
Been thanked: 25 times

Doniczkowiec ma różna wielkość.
Na filmie wyraźnie widać nawet jego odchody - czarny róg i pojedyncze bobki wiadomo czego.
U mnie 3 tydzień akurat ta partia. Jak widać żyje w pełnym zanurzeniu. Co tydzień biorę co innego.

ODPOWIEDZ