ZooEgzotyka - 6 czerwca 2021r. + wejściówki za 1 zł

Wydarzenia i spotkania, w których uczestniczymy.
Blizniak2
Posty: 49
Rejestracja: niedziela 14 mar 2021, 22:12
3
Been thanked: 7 times

Obrazek
ZooEgzotyka 6 czerwca

Jak zawsze proponuję dla forum kody rabatowe do zakupu biletów po 1 zł.
Aby otrzymać kod rabatowy na bilet należy podać swój nick na poniższej liście. Uwaga! Na jednego użytkownika mogą być maxymalnie 2 wejściówki po 1 zł

Link do zakupu biletów z wykorzystaniem kodu rabatującego cenę biletu do 1 zł (+1zł opłata operatora)
https://www.bilety24.pl/inne/zooegzotyk ... czne-44032

Zgłoszenia przyjmujemy do 1 czerwca. Ilość wejściówek jest ograniczona!
Z takim biletem możecie wejść już od godziny 10:00 omijając kolejkę do kasy (ale nie kolejkę z biletami)

Wpisujcie w poniższym poście swoje zgłoszenia w takiej formule:
- Nick z forum - jeśli chcecie 2 wejściówki, to wpisujecie go 2 razy pod sobą.

UWAGA! Wejściówki są wyłącznie dla aktywnych forumowiczów, którzy mają minimum 30 napisanych postów.
Rafał Kozera
www.akwarium.info.pl
www.ZooEgzotyka.pl
Awatar użytkownika
Psyho
Posty: 89
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 23:09
3
Been thanked: 7 times

2x Psyho tyle że postów mam tylko 14 :) ale może...
GrandeOW
Posty: 676
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 07:38
3
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Imię: Tomek
Been thanked: 67 times
Wiek: 40

1. Psyho
2. Psyho
3. GrandeOW
Awatar użytkownika
JJP2
Posty: 42
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 02:46
3
Lokalizacja: Ciupagi
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

1. Psyho
2. Psyho
3. GrandeOW
4. JJP2
Tępi ludzie są jak tępe noże. Specjalnej krzywdy nie czynią ale jak wq...
Awatar użytkownika
Miro
Posty: 682
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 12:28
3
Lokalizacja: Warszawa - Centrum
Imię: Mirek
Has thanked: 57 times
Been thanked: 50 times

1. Psyho
2. Psyho
3. GrandeOW
4. JJP2
5. Miro
6. Miro
Awatar użytkownika
Psyho
Posty: 89
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 23:09
3
Been thanked: 7 times

Muszę zrezygnować z udziału co ma wpływ na listę. Teraz będzie ona wyglądała tak.

1. GrandeOW
2. JJP2
3. Miro
4. Miro
Awatar użytkownika
tencin
Posty: 407
Rejestracja: niedziela 14 mar 2021, 23:14
3
Has thanked: 15 times
Been thanked: 95 times

Chętnie się wybiorę. :)

1. GrandeOW
2. JJP2
3. Miro
4. Miro
5. Tencin
Keysi
Posty: 32
Rejestracja: niedziela 18 kwie 2021, 20:45
2
Imię: Keysi
Has thanked: 1 time

Chętnie się wybiorę. :)

1. GrandeOW
2. JJP2
3. Miro
4. Miro
5. Tencin
6. Keysi ( nie moja wina że się serwer spalił a razem z nim moje posty )
Blizniak2
Posty: 49
Rejestracja: niedziela 14 mar 2021, 22:12
3
Been thanked: 7 times

[OCENZUROWANO]
zmęczenie zrobiło swoje
Ostatnio zmieniony środa 26 maja 2021, 23:13 przez Blizniak2, łącznie zmieniany 1 raz.
Rafał Kozera
www.akwarium.info.pl
www.ZooEgzotyka.pl
Awatar użytkownika
krasnal
Posty: 192
Rejestracja: niedziela 14 mar 2021, 23:34
3
Lokalizacja: Ulrtchów/Wola
Imię: Sławek
Has thanked: 14 times
Been thanked: 13 times
Wiek: 24

:roll: @Blizniak2 nie ta lista - nie ta kadra .
DanielP
Posty: 548
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 22:43
3
Has thanked: 51 times
Been thanked: 102 times

Nemo 27 widzę, że chcesz uzyskać kody rabatowe na dwóch forach. Jak ja ostatnio tak robiłem to prawie mnie zlinczowano.
GrandeOW
Posty: 676
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 07:38
3
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Imię: Tomek
Been thanked: 67 times
Wiek: 40

@DanielP to jest lista z Fawy. Coś się pomieszało. Może Rafał jeszcze skoryguje
Blizniak2
Posty: 49
Rejestracja: niedziela 14 mar 2021, 22:12
3
Been thanked: 7 times

Przesyłam aktualną listę kodów dla Was :)
KTO - KOD RABATOWY
GrandeOW - 1AKW-978-038Y
JJP2 - 1AKW-978-07JC
Miro - 1AKW-978-0BWI
Miro - 1AKW-978-0G01
Tencin - 1AKW-978-0Q88
Keysi - 1AKW-978-149Y
Rafał Kozera
www.akwarium.info.pl
www.ZooEgzotyka.pl
Keysi
Posty: 32
Rejestracja: niedziela 18 kwie 2021, 20:45
2
Imię: Keysi
Has thanked: 1 time

Keysi , mogę prosić jeszcze jeden
Blizniak2
Posty: 49
Rejestracja: niedziela 14 mar 2021, 22:12
3
Been thanked: 7 times

Proszę bardzo: 1AKW-978-FFNQ
Ale śpiesz się z zakupem, bo bilety się prawie skończyły
Rafał Kozera
www.akwarium.info.pl
www.ZooEgzotyka.pl
Keysi
Posty: 32
Rejestracja: niedziela 18 kwie 2021, 20:45
2
Imię: Keysi
Has thanked: 1 time

Dzięki , mam i ja.
Blizniak2
Posty: 49
Rejestracja: niedziela 14 mar 2021, 22:12
3
Been thanked: 7 times

Zamykamy sprzedaż biletów (za chwilę się skończą)
Rafał Kozera
www.akwarium.info.pl
www.ZooEgzotyka.pl
Keysi
Posty: 32
Rejestracja: niedziela 18 kwie 2021, 20:45
2
Imię: Keysi
Has thanked: 1 time

Czy BAGIENKO będzie ?
Jarzy
Posty: 1058
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 00:44
3
Has thanked: 61 times
Been thanked: 64 times

Piszcie jak wypadła ZE tym razem. Czy długo czytaliście przed wejściem? Towaru było więcej/mniej? Jak z cenami?
GrandeOW
Posty: 676
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 07:38
3
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Imię: Tomek
Been thanked: 67 times
Wiek: 40

@Jarzy Kolejka była, taka jak zawsze. Musisz liczyć się z tym że trzeba trochę odstać.

Co do towaru to ja tym razem troszkę bardziej zerkałem na terrarystykę i towaru było od cholery. Z akwarystyki też można było dorwać coś fajnego. Z ciekawostek to na tych targach miał stoisko CryMoreShrimp i można było trochę z nim popitolić.

Ceny wydają się być umiarkowane. Są artykuły tańsze niż w sklepach i są artykuły w cenach standardowych.

Zrobiłem sporo zdjęć (coś koło 600) praktycznie wszystkiego co było na stoiskach. Musicie wybaczyć, ale przy limicie 9 sztuk na post po prostu ich nie zamieszczę. Z targów na pewno @marking wrzuci relację, więc będzie widać jak to wszystko wyglądało.

Ja kupiłem sobie ciekawy korzonek do Terra i garść robaków dla szczurów. Poza tym zrobiłem tak zwaną"obczajkę" roślin do Terra i pogadałem trochę z wystawcami. Czy było warto? Ja zawsze uważam, że warto.
Awatar użytkownika
tencin
Posty: 407
Rejestracja: niedziela 14 mar 2021, 23:14
3
Has thanked: 15 times
Been thanked: 95 times

Licząc się z kolejką dotarłem na targi 30 minut przed otwarciem. No i trochę się zdziwiłem, bo już w tym momencie przed bramą czekało na wejście kilkaset osób. Na szczęście wszystko działało w miarę sprawnie. O 10:00 otworzyli bramy, 10:25 byłem już w środku. Jednej rzeczy muszę się niestety przyczepić. Organizator powinien w przyszłości włożyć więcej energii w informowanie ludzi jakie są zasady wejścia. Do godziny 13:00 wejść mogli tylko ludzie z biletami kupionymi przez Internet, nie było sprzedaży biletów na miejscu. No i dużo osób odbijało się od bramki właśnie z powodu braku biletów. Zapewne ci ludzie musieli być mocno wkurzeni i nie będą mieli dobrego zdania o targach. Skala zjawiska była spora, stojąc w kolejce obserwowałem co się dzieje i na moje oko jakieś 15-20% ludzi odbijało się od bramki.

Jeśli chodzi o wystawców, to frekwencja dopisała. Towaru było dużo, ceny w porządku - to, co mnie interesowało miało ceny sklepowe albo niższe niż sklepowe. Akwarystyki na targach było mało, może jakieś 10% wystawców. Targi zdecydowanie zawłaszczone przez terrarystykę. Z tego co dotyczyło akwarystyki, prym wiodły stoiska krewetkowe - one były najlepiej zorganizowane i rzucały się w oczy. Z ciekawych ryb tylko kilka fajnych zbrojników, ale bez szału. Z krewetkami też bez szału, w zasadzie tylko Ketrab miał coś fajnego do zaoferowania.

To co mnie zdziwiło, to zupełny brak dużych firm akwarystycznych na targach. Zero stoisk ze sprzętem akwarystycznym. Jakiś drobny sprzęt tylko przygodnie na stoiskach z krewetkami i rybami. Gdybym chciał kupić lub zamówić zbiornik, oświetlenie, zestaw CO2 albo filtr, wyszedłbym z targów rozczarowany. To samo jeśli chodzi o karmę czy chemię akwarystyczną. Nie było też nikogo z żywa karmą akwarystyczną, mimo że karmówka terrarystyczna była reprezentowana bardzo licznie. Z roślinami do akwariów też bardzo słabo. Żadnego porządnego stoiska dedykowanego temu tematowi. Nikt też nie pokusił się o stoisko z pięknymi, pokazowymi zbiornikami, trochę szkoda.

Na targi jechałem po konkretne rzeczy i mimo ubogiej oferty akwarystycznej dostałem większość z tego, czego szukałem. Kupiłem ładne Boraras brigittae (chciałem wprowadzić świeżą krew do mojego stadka). Rybki brałem od Ketraba, z jego własnej hodowli. Miłe zaskoczenie - ryby nie pływały w kranówce, nie miałem więc problemów z aklimatyzacją (u mnie w zbiorniku GH 4, KH 0). Z tego samego źródła kupiłem naprawdę piękne Taiwan Bee Blue Shadow Mosura. Krewetki pierwsza klasa, pięknie wybarwione, muszę przyznać, że bardzo dobra selekcja. Z zaplanowanych zakupów największy problem miałem ze znalezieniem bakterii probiotycznych w proszku, takich nadających się do własnej produkcji woreczków "lubao". Dostałem je w końcu w CryMoreShrimp i to był jedyny sprzedawca, który miał jakiekolwiek sensowne suplementy krewetkowe.

Tak czy inaczej, dla mnie targi były udane. Dużo wystawców, dużo odwiedzających, kupiłem prawie wszystko co chciałem kupić. Szkoda, że akwarystyka tak marnie reprezentowana, ale cóż, może w kolejnych edycjach będzie lepiej.
Lucas
Posty: 148
Rejestracja: poniedziałek 03 maja 2021, 21:29
2
Lokalizacja: Białołęka
Imię: Łukasz
Has thanked: 33 times
Been thanked: 2 times

Jarzy pisze: poniedziałek 07 cze 2021, 01:14 Piszcie jak wypadła ZE tym razem. Czy długo czytaliście przed wejściem? Towaru było więcej/mniej? Jak z cenami?
Kolejka - byłem 10 minut przed dziesiątą - o 10:40 ~ 10:50 byłem w środku, kolejka w pewnym momencie się zatrzymała - ze względu na limit osób w środku

byłem pierwszy raz, akwarystyką się nieco zawiodłem - kilka osób narobiło mi smaka - myślałem że dorwę rybki których nie mogłem namierzyć w zoologicznym albo jakiś ciekawy pokarm, coś żywego lub dopytam o instalację CO2.
W zasadzie to z ryb było sporo tanich skalarów, jedno akwariów z dwoma odmianami ziemiojada, ze dwie rzadsze odmiany kirysków a tak to raczej po prostu wszystko to co można znaleźć w sklepie akwarystycznym. Generalnie ceny mimo wszystko w mojej opinii raczej wyższe niż niższe.
Z karm było kilka puszek sery i kilka małych torebek z większych wiaderek czegoś innego - i tu należy postawić kropkę.
Było sporo korzeni, masa żab, pająków, gekonów etc :)

Generalnie wszystko bardzo ładnie opisał tencin.
Jarzy
Posty: 1058
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 00:44
3
Has thanked: 61 times
Been thanked: 64 times

@tencin @Lucas Nie chcę Was zawieść Panowie,ale na ZE nie ma sząłu akwarystycznego. Stoisk ze sprzętem praktycznie nie ma. Są ze 2 ze szkłem. 2 z korzeniam i badylami. Krewetkito tylko Ketrab. Do tego ze 2 z bojakmi w kubkach (skandal!!). Z rybami ze 4.Jeden facet sprzedaje kubki z obrazkami i to w zasadzie tyle. Byłem na 3 ZE i tak to się mniej więcej miało.
DanielP
Posty: 548
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 22:43
3
Has thanked: 51 times
Been thanked: 102 times

Zgadzam się z moimi przedmówcami. Ja byłem na miejscu ok godziny 10.30 i czekałem na wejście do godziny 11.45. Kolejka była bardzo długa. W środku było bardzo dużo ludzi i ciężko było dotrzeć do konkretnego stoiska.
marking
Posty: 84
Rejestracja: niedziela 14 mar 2021, 22:38
3
Lokalizacja: Warszawa
Imię: Mariusz
Has thanked: 15 times
Been thanked: 14 times

@GrandeOW
Relacja oczywiście już na youtube i na forum :)
viewtopic.php?f=17&t=396
Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking
www.Akwarysta.EU - portal informacyjny
www.CoralPlanet.eu - sklep z akwarystyką morską
ODPOWIEDZ