Kosmiczne nitki w akwarium

Jak pozbyć się glonów - niechcianej codzienności.
Awatar użytkownika
Winter
Posty: 125
Rejestracja: środa 17 mar 2021, 11:31
3
Lokalizacja: Sadyba
Imię: Magda
Been thanked: 13 times

Jarzy, dzieki za link, przeczytałam. Problem w tym, że mnie to nie wygląda na ten sam glon. Na zdjęciach jest jednak inny. Carbo nie działa, Femaga na razie nie zadziałała, ale w tamtym wątku ktoś napisał, że u niego podziałało po 6-7 tygodniach, więc będę kontynuować i mieć nadzieję.
Muszę przyznać, że do solidnej walki, to ja się wzięłam dopiero jakieś dwa tygodnie temu, więc efektów może nie być jeszcze widać.

Z nawożeniem to jestem w kropce. Jeśli widzę, że micro nie ma, to co mam robić? Głodzenie roślin, to raczej nie jest dobry pomysł w tej sytuacji. To samo dotyczy macro: widzę, że azot mi rośnie, a fosforu prawie nie ma. Wiem, że to będzie prowadzić do dalszego wzrostu azotu, bo bez fosforu azot się nie "zje".
Jarzy
Posty: 1058
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 00:44
3
Has thanked: 61 times
Been thanked: 64 times

@Winter Nie jestem ekspertem ani nie mam tyle doświadczenia co Ty,ale proponuję wskoczyć z PO4. U mnie razem z potasem były to 2 główne powody problemu. Jeśli rośliny będą miały co jeść to glony padną. Może spróbuj też fizycznie je usuwać. Nie zaszkodzi wywalenie wszystkich opadłych lisci i syfów z gąbek.
Awatar użytkownika
Winter
Posty: 125
Rejestracja: środa 17 mar 2021, 11:31
3
Lokalizacja: Sadyba
Imię: Magda
Been thanked: 13 times

Jarzy pisze: czwartek 21 paź 2021, 18:12wskoczyć z PO4
wYskoczyć?

Gąbki są czyszczone 2x w tygodniu (ale od niedawna), więc mam nadzieję, że to da jakiś efekt. Glony też wybieram ręcznie (blueeee....), dlatego jeszcze mnie nie zarosły ;)
Jarzy
Posty: 1058
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 00:44
3
Has thanked: 61 times
Been thanked: 64 times

@Winter Wg. mnie masz za mało PO4. U mnie przy PO4 0.5 siało zielonym,że hej.
ODPOWIEDZ