Wizytówka

Dołączyłaś/eś niedawno. Daj znać. Poznamy się.
Awatar użytkownika
EyeQueue
Posty: 434
Rejestracja: środa 03 lis 2021, 20:14
2
Lokalizacja: Rembertów(-Ursynów)
Imię: Andrzej
Has thanked: 12 times
Been thanked: 101 times
Wiek: 52

A zatem...
Kilka tygodni temu pomyślałem sobie, że może warto po kilku latach przytłumienia przez chwasty powrócić do czasów wymiany doświadczeń z innymi akwarystami, choć wciąż mam w pamięci smród na pewnym warszawskim forum, z którym w nieprzyjemnych okolicznościach rozstało się kilku prawdziwych maniaków. Przez chwilę działaliśmy na nowym forum, udało się nawet zorganizować udział w wystawie w pajacu, a potem jakoś się rozmyło...
Z pewnym zdziwieniem zauważyłem niedawno, że z tamtego forum odeszła kolejna porcja znanych mi osób, które wcześniej deklarowały przynajmniej neutralność ("nie jestem na garnuszku żadnej loży"), a przyczyną była jakaś scysja o nowe warszawskie forum...
Ponieważ nie pozostał żaden ślad prowadzący do celu, zmuszony byłem zapytać wujka Gógla, a ten — acz bez entuzjazmu — wskazał to miejsce. Nie wiem jeszcze, czy to jest właśnie owo wspaniałe miejsce do wymiany doświadczeń, z pełnymi zapału i chęci działania ludźmi na pokładzie, ale pomyślałem sobie "trza spróbować". A więc jestem.

Jeszcze sam nie wiem, na ile mi starczy zapału, ale spróbować warto.
Ponieważ jednak niewielu z Was kojarzę choćby po nikach, a osobiście to chyba tylko krasnala, sądzę, że w drugą stronę może być podobnie. I tym razem postanowiłem zrobić coś, czego normalnie nigdy nie robiłem, wychodząc z założenia, że renomę buduje się ciężką pracą, a nie chwaleniem się. Dlatego poniższego proszę nie traktować jako propagandę, a jedynie sygnał, że niekoniecznie jestem świeżakiem...

Zatem jestem z zamiłowania akwarystą. Jestem też z zamiłowania i zawodu — chemikiem, co gorsza — nauczycielem chemii. Wiele lat temu okoliczności zmusiły mnie do zmiany miejsca pracy i porzuciłem Politechnikę na rzecz uczelni o mniejszej nieco renomie i w niektórych wersjach — niecenzuralnej nazwie, no i teraz uczę "drwali".
IMG_4993.JPG
Ma to swoje dobra strony, bo trochę więcej miałem okazję dowiedzieć się nieco więcej o drewnie, które jest dość ważne w naszym hobby. Miałem też okazję poprowadzić pracę dyplomową o rybach, która łatwo dała się podpiąć pod kierunek studiów, bo to ryby ksylofagiczne były. Mam jakieś 900 L szkła w 7-13 sztukach (zależy jak liczyć), z czego większa część przeżywa właśnie moją niemoc artystyczną i czeka na ożywienie.

Na koniec klika zdjęć, nie z mojej kolekcji, ale kiedyś zauważyłem, że całkiem liczną galerię mam u Kocana, więc skorzystam:
Obrazek
To, co trzymam w ręku, to nie jest kieliszek. A na stole roztwory błękitu bromotylomowego z mojej prezentacji, czyli test pH.
Obrazek
Ten sam dworek w Drozdowie, inna zabawa. Najbliżej nieodżałowanej pamięci Pani Maria Kociołkowska — o jej śmierci dowiedziałem się z rocznym opóźnieniem i wciąż jest to dla mnie szokiem. Jak dobrze się przyjrzycie, znajdziecie też Adama, który zdaje się spływał z Wami we wrześniu, o może i innych znajomych...
Obrazek
Moje ulubione zdjęcie z Drozdowa, przed wycieczką po Narwi, a zrobiła je sama Pani Maria.
Obrazek
Tym razem, dla odmiany... Muzeum w Drozdowie i Andooszka, która z dziecięcym zapałem bawi się w małego chemika. Więcej zdjęć z Drozdowa nie będzie, bo na pozostałych mam kaca...
Żeby nie było, że w domu się nie udzielam, to jeszcze ostatnie, z imprezy wymyślonej i zorganizowanej przez Rafała "Kumaka" Maciaszka, podczas prezentacji z mędrcem, który moim skromnym zdaniem, powinien być partonem akwarystyki.
Obrazek

Jeśli kogoś z Was znam pod innym nikiem, proszę o przyznanie się. Pozostałych mam nadzieję jeszcze poznać...
Si possides amicum, in tentatione posside eum et non facile credas illi. (Sir 6:7)
Ceterum censeo Unionem Europaeam esse delendam. (EyeQueue)

ʎuмızp ozpɹɐq ʇsǝ! ʇɐıмş
Adams2121
Posty: 408
Rejestracja: poniedziałek 22 mar 2021, 11:01
3
Imię: Tomasz
Has thanked: 43 times
Been thanked: 25 times

Witaj
Tu ten duży ze zdjęcia w drzwiach stojący.
Ale stare zdjęcie znalazłeś!!!! ;)

Na zdjęciu z Drozdowa sami znajomi ludzie.
Zamiast pływania były ostatnio inne atrakcje - muzeum Adama Chętnika, bunkry i fortyfikacje w rejonie Łomży. No i spływ.
Awatar użytkownika
Miro
Posty: 682
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 12:28
3
Lokalizacja: Warszawa - Centrum
Imię: Mirek
Has thanked: 57 times
Been thanked: 50 times

EyeQueue pisze: niedziela 28 lis 2021, 14:04 Nie wiem jeszcze, czy to jest właśnie owo wspaniałe miejsce do wymiany doświadczeń, z pełnymi zapału i chęci działania ludźmi na pokładzie, ale pomyślałem sobie "trza spróbować".
My niegodni ...
SHARK
Posty: 393
Rejestracja: niedziela 14 mar 2021, 21:54
3
Imię: Borys
Has thanked: 14 times
Been thanked: 45 times

Hej,

miło mi Cię poznać i strasznie się cieszę, że dołączyła do nas osoba z tak bogatą wiedzą i doświadczeniem. Ostatnio coraz mniej takich osób udziela się na forach i chce się dzielić swoją wiedzą.

Pozdrawiam
Borys
eva
Posty: 2178
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 09:51
3
Lokalizacja: Ochota
Imię: Ewa
Has thanked: 483 times
Been thanked: 166 times

@EyeQueue dzięki za wspaniałą, obszerną wizytówkę :)
Co do miejsca, to moim zdaniem jest świetne. Panuje tu nieoceniona atmosfera kultury i wzajemnego wsparcia, dość rzadka w Internecie. Jest to jednocześnie miejsce spokojne (mało przypadkowych gości z jednym tylko postem), a przy tym aktywne, wymiana doświadczeń dzieje się cały czas. Fajni ludzie zwykle zostają na dłużej. Chwaląc tak gorąco nie myślę o sobie, bo ja tu jestem świeżakiem. Ciągle się cieszę, że zaczynając od zera rok temu, trafiłam właśnie tutaj :)
GrandeOW
Posty: 676
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 07:38
3
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Imię: Tomek
Been thanked: 67 times
Wiek: 40

Musieliśmy się minąć czasowo z wyprawami na akwarystyczne wydarzenia. Ja zacząłem dopiero w 2018 roku aktywniej zwiedzać akwarystyczną Polskę, ale za to od tego czasu staram się być na wszelkich wydarzeniach.

W Muzeum w Drozdowie niestety w tym roku trochę się pozmieniało, ale w dalszym ciągu mam nadzieję, że wystawa Adasia zostanie na swoim miejscu.

Po raz kolejny witam na forum i dzięki za tę wizytówkę.
Adams2121
Posty: 408
Rejestracja: poniedziałek 22 mar 2021, 11:01
3
Imię: Tomasz
Has thanked: 43 times
Been thanked: 25 times

GrandeOW@ zdjęcie z Drozdowa - 2013/4 rok.
Kupa ciekawych ludzi. Dużo ciekawsze prelekcje - moim zdaniem. Wykłady - osobistości rzekłbym, każdy z innej dziedziny. Jeśli chodzi o Polskę - mało gdzie tyle wiedzy można było usłyszeć.
ODPOWIEDZ