Neon Zoo

Różne aspekty akwarystyki.
Awatar użytkownika
Miro
Imię: Mirek
Has thanked: 23 times
Been thanked: 18 times

Jest na ul . Grochowska 54 nowy sklep akwarystyczny.
Czy ktoś już odwiedzał ten sklep ?
Mają ciekawe godziny otwarcia

Poniedziałek: 10:00-18:00

Wtorek: 10:00-18:00

Środa: 10:00-18:00

Czwartek: 10:00-18:00

Piątek: 10:00-18:00

Sobota: 9:00-15:00

Niedziela: 10:00-14:00
https://www.neon-zoo.pl/strona-g%C5%82%C3%B3wna
RyCho
Been thanked: 1 time

Ja dzisiaj tam byłem.
NEON ZOO ul. Grochowska 54 czynny poniedziałek - piątek 10oo - 18oo; sobota 9oo - 15oo; niedziela 10oo - 14oo. Jak łatwo zauważyć 7 dni w tygodniu, Tel. 607 333 505. Byłem tam dzisiaj, dojazd idealny, róg Grochowskiej i Podolskiej. Parking dla samochodów przed sklepem. Przystanki tramwajowe w obie strony też przed sklepem. Zbiorników z rybami kilkadziesiąt. W zbiornikach czysto. Ryby zdrowe i są spore podrostki oraz dorosłe okazy. Kupiłem Ochotkę mrożoną polską. Pan mi zaproponował ochotkę mrożoną holenderską i też ją kupiłem. Otrzymałem wiadomość że w czwartki przywożą nowe rybki chociaż ja tam nie widziałem pustych zbiorników. Ja polecam ten sklep bo można zadzwonić i nie jechać na pusto.
Awatar użytkownika
EyeQueue
Imię: Andrzej
Has thanked: 5 times
Been thanked: 34 times

Sklep poleca użytkownik z jednym postem, akurat polecającym sklep...
No nie wiem...
Z drugiej strony strona sklepu wygląda jeszcze na prowizorkę, zdjęcie tytułowe robione chyba kalkulatorem, button "OLX" prowadzi stronę logowania na konto użytkownika.
Trochę większa aktywność na fejsbuku, a tam informacja, że pandy po 12 zeta, ale za to ładne i polskie. No i tak się zastanawiam, co to za odmiana paletek "blue daimąd"... :rotfl: (Tak, wiem, czepiam się, ale musicie się przyzwyczaić)
Z fejsbuka wynika też, że to niekoniecznie nowy sklep, tylko nowa lokalizacja, wcześniej w Kobyłce. No to jak na nienowy sklep to ta strona zupełnie nie powala. Z drugiej strony ważniejsze, żeby ryby były zdrowe. Trza po prostu podjechać i samemu zobaczyć.
Si possides amicum, in tentatione posside eum et non facile credas illi. (Sir 6:7)
Ceterum censeo Unionem Europaeam esse delendam. (EyeQueue)

ʎuмızp ozpɹɐq ʇsǝ! ʇɐıмş
Jarzy
Has thanked: 48 times
Been thanked: 24 times

Byłem i widziałem. Mam od nich 8 galaxy. W czasie łapania pan nie gwarantował,że złapie mi samic i samców ile zechcę. Słabo,bo w Tapajosie bez problemu. Ryby zdrowe i tyle mogę powiedzieć. Sklep mały. Roślin mało. Akwariów trochę jest,ale raczej stndard. Dojazd miodzio-zaraz koło przystanku tramwajowego.
Następnym razem pewnie pozwiedzam sklep nieco dłużej ;)

@EyeQueue Nie bój żaby. Rycho to stary użytkownik Fawy. Miałem okazję go poznać ;)
jarks
Has thanked: 67 times
Been thanked: 3 times

Byłem tam 22 grudnia pierwszy raz, bardzo miła atmosfera, w ofercie rybki, krewetki i ślimaki (na żyjątka głównie zwracałem uwagę, ceny dość przystępne, a że byłem dzień wcześniej w tapajos, porównywalne lub nieco tańsze w przypadku niektórych interesujących mnie gatunków) oraz trochę gratów akwarystycznych.
Co mnie szczególnie pozytywnie zaskoczyło to informacja sprzedawcy, że jednego gatunku rybek niestety dzisiaj nie może mi sprzedać bo akwarium w kwarantannie (z podobną sytuacją spotkałem się w tapajos, był to inny gatunek co prawda, ale wiara w sprzedawcę rośnie :).
Wg informacji właściciela sklep przeniesiony z trasy Wołomin-Warszawa, gdzie funkcjonował blisko 25 lat
Awatar użytkownika
kasaks
Imię: Kamil
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Miałem styczność z tym sklepem jeszcze w Kobyłce. Żałuję, że się przeniósł, bo zawsze byłem zadowolony z zakupów. Ryby w dobrej kondycji i zawsze można było znaleźć coś ciekawego. Czasem można było jedynie trafić na gorszy dzień sprzedającego, ale komu się taki nie zdarza? Jak będę miał okazję, to na pewno zajrzę w nowej lokalizacji.
Awatar użytkownika
sum
Imię: Krzysiek

Byłem dwa razy. Kupiłem Rodostomusy i bez zarzutów.
Tak jak już było wcześniej wspomniane sklep przeniesiony z Kobyłki. Przy pierwszej wizycie rozmowa z właścicielem i wspominki starych warszawskich sklepów. Super pogawędka. Dzisiaj wchodzę i znajoma twarz. Facet z Topajosa pracuje teraz w Neonku. Pogadaliśmy, powspominaliśmy. Pozytywny gość. To jest to co lubię najbardziej w tego typu sklepach.
Co prawda ostatnio wypadłem z "obiegu" ale wydaje mi się, że ceny ryb są dobre. Ja będę kibicował, mam nadzieję, że sklepik utrzyma się na Grochowie.
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.
Jarzy

@sum Mówisz o tym łysym? Wydawał się znajomy ;)
Awatar użytkownika
Miro
Imię: Mirek
Has thanked: 23 times
Been thanked: 18 times

Jak dla mnie nie jest istotne czy sklep jest fb czy nie, czy w sklepie jest nowoczesny wystrój czy nie.
Dla mnie w takich sklepach b. ważna jest jakość towaru . Nie jest istotne czy zapłacę 12 czy 18 zł za rybkę ( kupuję raz na parę lat - to nie chleb)
ważne żeby była zdrowa.
Awatar użytkownika
sum
Imię: Krzysiek

Nie kojarzę.
Szczupły, niewysoki facet około pięćdziesiątki. Robił w Topajosie kilka lat.
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.
Awatar użytkownika
inerkoma
Been thanked: 12 times

Byłem w zeszłym tygodniu. Jutro wybieram się po Pielegniczki Boliwijskie. Fajny kameralny sklep z miłą obsługą.
A bleak garden to cry When my inamorato died...
Jarzy

@inerkoma Kiedyś kupiłem boliwijki w Bocji na mokotowie. 3 sztuki. Wszystkie padły z czasem,ale obwiniam tylko siebie. Bo woda była za słona ;)
DanielP
Been thanked: 15 times

Nigdy nie byłem w tym sklepie ale przeglądałem ich ogłoszenia na olx. Oferta jest ciekawa ale większość zdjęć jest podglądowa z internetu:-(
Jarzy

Kolejna wizyta. Mieszane uczucia. Po raz kolejny panu nie chciało się wyłapywać zwierzaków wg. płci. Tym razem raczków CPO, poprzednio razbor galaxy. Ani Tapajos (galaxy) ani Ketrab (raczki) nie mieli problemu z odróżnieniem i odłowieniem wg. zamówienia.
Awatar użytkownika
inerkoma
Been thanked: 12 times

Byłem dzisiaj. Niestety w pierwszym tygodniu po zakupie padło mi 5 Rodostomusów w tym jeden zanim wypuściłem z torebki po przewiezieniu do domu. Sklep wykazał postawę pro-kliencką mianowicie zaproponował mi 5 kolejnych ryb za free - zaznaczę, że nie miałem takich oczekiwań. W zasadzie nie miałem żadnych oczekiwań i roszczeń wobec sklepu. Bywa że ryby zwyczajnie zdychają. To na co dziś zwróciłem uwagę to martwe ryby przynajmniej 5 zbiornikach i w dwóch takie które wykazują oznaki choroby - w tym Boliwijskie, które kupiłem tydzień temu. W mojej ocenie ryby tydzień temu były w bardzo dobrej formie, dziś już mam odmienne zdanie na ten temat. Czy to oznacza,że sklep daje w tej materii ciała, ciężko powiedzieć. Zalecam natomiast dokładne oględziny ryb przed zakupem. Atmosferę i obsługę oceniam bardzo dobrze.
A bleak garden to cry When my inamorato died...
ODPOWIEDZ