Co to mi wyrosło, czyli prośba o identyfikację

Dobór, utrzymanie i pielęgnacja roślin w akwarium.
sibelius
Posty: 83
Rejestracja: piątek 19 mar 2021, 19:36
3
Has thanked: 8 times
Been thanked: 19 times

Hej.

Zabierając się za świąteczne porządki zajrzałem tam, gdzie często nie zaglądam, czyli na spodnią stronę klapki od pokrywy, a tam takie kuriozum. Glonem toto nie jest, na mikrozorium nie wygląda. Ktoś ma pomysł?
Załączniki
waw1.jpg
waw2.jpg
Awatar użytkownika
zzyx
Posty: 204
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 15:23
3
Lokalizacja: Warszawa - Dolny Mokotów - Sielce
Imię: Iwona
Has thanked: 58 times
Been thanked: 75 times

Jak duże to jest i jakie rośliny masz w akwarium? Przyglądam się, ale nic mi do głowy nie przychodzi. Tam głębiej w szczelinie po prawej trochę wygląda jak wątrobowiec Monosolenium tenerum, zwany pelia, ale on nie ma w formie emersyjnej takich niby-liści. Przychodzi mi na myśl Ceratopteris sp.
Awatar użytkownika
Poranna Witaj Zmiano
Posty: 469
Rejestracja: wtorek 16 mar 2021, 08:33
3
Has thanked: 79 times
Been thanked: 28 times

zzyx pisze: niedziela 18 gru 2022, 15:49 Ceratopteris sp.
Też mi przypomina różdżycę, (wersja nadwodna).
Kiedyś. Nie ma takiego dnia tygodnia.
sibelius
Posty: 83
Rejestracja: piątek 19 mar 2021, 19:36
3
Has thanked: 8 times
Been thanked: 19 times

Toto jest małe, ok 1,5 cm wysokie. Za nim to zielone glony są.
Pelii nie posiadam, tylko subwasertang, ale to nie to, a różdźycę ostatni raz miałem 10 lat temu.
eva
Posty: 2178
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 09:51
3
Lokalizacja: Ochota
Imię: Ewa
Has thanked: 483 times
Been thanked: 166 times

@sibelius trochę podobna do lobelli cardinalis, ale to może być sto innych roślin akwariowych. Może jakaś szczepka przyszła na innej roślinie/mchu. Jeśli to by była lobellia to liście nadwodne powinny się wybarwiać na ciemnozielony, a pod spodem liścia brązowy/czerwony. W akwarium jasno zielone.
sibelius
Posty: 83
Rejestracja: piątek 19 mar 2021, 19:36
3
Has thanked: 8 times
Been thanked: 19 times

@eva , Lobelii nigdy nie miałem, a od co najmniej dwóch lat roślin nie dokładam, tylko ujmuję.
Z liściastych to mam anubiasy, schismatoglottisa, rotalę, pogostemona octopusa, bucki, rogatka, mikrozorium philipine, krypty i krynię. Żeby się zasiało, to musiałoby zakwitnąć, a kwitną mi tylko bucefalandry.
ODPOWIEDZ