Boraras Brigittae i Urophthalmoides do Bojka?

eva
Posty: 2178
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 09:51
3
Lokalizacja: Ochota
Imię: Ewa
Has thanked: 483 times
Been thanked: 166 times

A co sądzicie o towarzystwie Rasbor (Boraras brigittae lub urophthalmoides) do bojownika.? To są szybkie ryby, a on szybki nie jest. Jakby miały małe stadko 10-12 sztuk, to chyba by znajdowały schronienie w swoim stadku? Temperatura też chyba odpowiednia. Czy uważacie, że bojek dlugopłetwiec będzie zagrożeniem dla razborek? Albo one dla niego? Mogą podgryzać mu płetwy?
Awatar użytkownika
EyeQueue
Posty: 434
Rejestracja: środa 03 lis 2021, 20:14
2
Lokalizacja: Rembertów(-Ursynów)
Imię: Andrzej
Has thanked: 12 times
Been thanked: 101 times
Wiek: 52

Mam spore wątpliwości, bo albo razborki będą zestresowane obecnością wielkiej ryby, albo bojek obecnością ruszającego się drobiazgu, który zmieściłby się do pyska, ale ucieka, albo zestresowane będą wszystkie ryby.
Miałem kiedyś bojowniki w 160 L, ale szczerze — to nie było to. Bojownik, zwłaszcza rasowy, powinien być w centrum zbiornika i rozpraszacze nie są moim zdaniem potrzebne.

Jeśli się upierasz, postaw większe szkło i dorzuć większe razbory, jak Trigonostigma espei lub T. hengeli, które pasują i torfiastą wodą, i rozproszonym światłem, i temperaturą. Wtedy może i bocje się zmieszczą lub piskorki...
Si possides amicum, in tentatione posside eum et non facile credas illi. (Sir 6:7)
Ceterum censeo Unionem Europaeam esse delendam. (EyeQueue)

ʎuмızp ozpɹɐq ʇsǝ! ʇɐıмş
eva
Posty: 2178
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 09:51
3
Lokalizacja: Ochota
Imię: Ewa
Has thanked: 483 times
Been thanked: 166 times

@EyeQueue rezygnuję całkiem. Będzie sam.Może więcej ślimaków dokupię.
A w jakim sensie rasowy? Bo ten jest weloniasty z kiepskiego sklepu. To nie halfmoon (chyba).
DanielP
Posty: 548
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 22:43
3
Has thanked: 51 times
Been thanked: 102 times

Najlepsze rozwiązanie. Dla bojka będzie ono zdecydowanie najlepsze:-)
ODPOWIEDZ