Silikon zwykły

Różne aspekty akwarystyki.
sibelius
Posty: 83
Rejestracja: piątek 19 mar 2021, 19:36
3
Has thanked: 8 times
Been thanked: 19 times

Hej

Jestem w trakcie przerabiania pokrywy na ledy, bo została mi ostatnia para teósemek na zmianę, a w okolicznych sklepach już nie mają.
Wyciąłem część koryta na statecznik, żeby wlazła jeszcze jedna świetlówka i teraz powolutku kleję "uchwyt" do niej.
Mam silikon akwarystyczny i nim kleję, ale w związku z tym mam pytanie: czy do takiego klejenia czy zatykania niepotrzebnych otworów w pokrywie mogę użyć zwykłego silikonu bez dodatków? Nie sanitarnego oczywiście.
Awatar użytkownika
EyeQueue
Posty: 434
Rejestracja: środa 03 lis 2021, 20:14
2
Lokalizacja: Rembertów(-Ursynów)
Imię: Andrzej
Has thanked: 12 times
Been thanked: 101 times
Wiek: 52

Jaki to jest „zwykły silikon bez dodatków”. Pytam, bo jedyny, który znam, to akwarystyczny właśnie. Jeśli jest bez dodatków, to jest de facto akwarystyczny. Sam sylikon nie jest toksyczny.
Si possides amicum, in tentatione posside eum et non facile credas illi. (Sir 6:7)
Ceterum censeo Unionem Europaeam esse delendam. (EyeQueue)

ʎuмızp ozpɹɐq ʇsǝ! ʇɐıмş
eva
Posty: 2178
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 09:51
3
Lokalizacja: Ochota
Imię: Ewa
Has thanked: 483 times
Been thanked: 166 times

EyeQueue pisze: poniedziałek 27 lut 2023, 22:26 Jaki to jest „zwykły silikon bez dodatków”. Pytam, bo jedyny, który znam, to akwarystyczny właśnie. Jeśli jest bez dodatków, to jest de facto akwarystyczny. Sam sylikon nie jest toksyczny.
A taki sanitarny jak wyschnie to można go wsadzić do akwarium? Pytam, bo mąż mi tym skleił karmnik z rurki. Już z miesiąc temu, ryby żyją. Ponad dobę się suszył.
Awatar użytkownika
ahr
Posty: 546
Rejestracja: niedziela 14 mar 2021, 20:36
3
Lokalizacja: Słodowiec
Imię: Piotr
Has thanked: 41 times
Been thanked: 89 times

Głównym problemem silikonu sanitarnego są wszystkie dodatki grzybo- i pleśniobójcze. Te dodawane żeby ludziom grzyb nad wanną nie rósł.
"I may be an idiot, but I'm not stupid"
Awatar użytkownika
EyeQueue
Posty: 434
Rejestracja: środa 03 lis 2021, 20:14
2
Lokalizacja: Rembertów(-Ursynów)
Imię: Andrzej
Has thanked: 12 times
Been thanked: 101 times
Wiek: 52

ahr pisze: wtorek 28 lut 2023, 08:03 wszystkie dodatki grzybo- i pleśniobójcze
Czytaj: trucizny
Niekoniecznie zadziałają ostro, czyli w sposób zauważalny od razu. Bardziej prawdopodobne jest niekorzystne działanie długotrwałe, związane z powolnym uwalnianiem toksyn. Wówczas nadmiarowe zgony, skrócony czas życia, podatność na inne choroby mogą przejść niezauważone lub niepowiązane z rzeczywistą przyczyną. Podobnie zresztą, jak dla żywicy sosnowej...
Si possides amicum, in tentatione posside eum et non facile credas illi. (Sir 6:7)
Ceterum censeo Unionem Europaeam esse delendam. (EyeQueue)

ʎuмızp ozpɹɐq ʇsǝ! ʇɐıмş
Awatar użytkownika
radmac
Posty: 635
Rejestracja: niedziela 14 mar 2021, 22:29
3
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 19 times
Been thanked: 84 times
Wiek: 3

EyeQueue pisze: wtorek 28 lut 2023, 12:36 Bardziej prawdopodobne jest niekorzystne działanie długotrwałe, związane z powolnym uwalnianiem toksyn. Wówczas nadmiarowe zgony, skrócony czas życia, podatność na inne choroby mogą przejść niezauważone lub niepowiązane z rzeczywistą przyczyną. Podobnie zresztą, jak dla żywicy sosnowej...
proszę rozwiń. Nie to że wsadzam zaraz szyszki do akwa, ale dobrzy by było wiedzieć :)
Wawariat
ODPOWIEDZ