Na Narodowym

Wydarzenia i spotkania, w których uczestniczymy.
Awatar użytkownika
Miro
Posty: 690
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 12:28
3
Lokalizacja: Warszawa - Centrum
Imię: Mirek
Has thanked: 58 times
Been thanked: 50 times

DanielP
Posty: 556
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 22:43
3
Has thanked: 52 times
Been thanked: 106 times

Byłem na tym wydarzeniu. Akwarystyki nie było dużo a za to kolejka straszna i w środku tłumy. Dobrze, że byłem relatywnie wcześnie ponieważ później to już nie było miejsca żeby się gdzieś ruszyć a co dopiero obejrzeć to co jest na stoiskach.
Awatar użytkownika
Winter
Posty: 127
Rejestracja: środa 17 mar 2021, 11:31
3
Lokalizacja: Sadyba
Imię: Magda
Been thanked: 13 times

Te targi to była masakra. Ja weszłam zupełnym przypadkiem innym wejściem (błogo nieświadoma, co się dzieje gdzie indziej. Piszę, żeby nie było, że taka ze mnie cwaniara ;), ale wewnątrz nie dało się wytrzymać. Upiorny tłum, duchota i tabuny dzieci. Z komentarzy na FB wynika, że dużo osób myślało, że to jakaś wystawa, a nie giełda. Stąd tak dużo ludzi.
Z akwarystyki - kupiłam ładne roślinki, więc byłam zadowolona, bo po to poszłam.
DanielP
Posty: 556
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 22:43
3
Has thanked: 52 times
Been thanked: 106 times

Jak dla mnie sama inicjatywa stworzenia wydarzenia alternatywy dla zooegzotyki jest ok ale to, że organizatorzy zooegzotyki ograniczają możliwości wystawiania się wystawcom na innych giełdach jest podłe. Moim zdaniem czym więcej takich imprez, tym lepiej dla promocji akwarystyki, terrarystyki i o to powinno w tym chodzić. Kwestia miejsca, kolejek i ilości wpuszczanych osób kupujących powinna być przemyślana i odpowiednio zmodyfikowana na przyszłość przez organizatorów.
Ostatnio zmieniony środa 06 mar 2024, 11:03 przez DanielP, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Winter
Posty: 127
Rejestracja: środa 17 mar 2021, 11:31
3
Lokalizacja: Sadyba
Imię: Magda
Been thanked: 13 times

DanielP pisze: wtorek 05 mar 2024, 17:31 organizatorzy zooegzotyki ograniczają możliwości wyastawiania się wystawcom na innych giełdach jest podłe
Ale jak to?
DanielP
Posty: 556
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 22:43
3
Has thanked: 52 times
Been thanked: 106 times

Sam nie wiem jak to się odbywa ale taka informacja podana była w materiale zamieszczonym powyżej.
Awatar użytkownika
cinek1916
Posty: 438
Rejestracja: niedziela 14 mar 2021, 21:56
3
Has thanked: 69 times
Been thanked: 35 times

DanielP pisze: wtorek 05 mar 2024, 17:31 Jak dla mnie sama inicjatywa stworzenia wydarzenia alternatywy dla zooegzotyki jest ok ale to, że organizatorzy zooegzotyki ograniczają możliwości wystawiania się wystawcom na innych giełdach jest podłe. Moim zdaniem czym więcej takich imprez, tym lepiej dla promocji akwarystyki, terrarystyki i o to powinno w tym chodzić. Kwestia miejsca, kolejek i ilości wpuszczanych osób kupujących powinna być przemyślana i odpowiednio zmodyfikowana na przyszłość przez organizatorów.
Z tego co się orientuję to krzywa akcja wyszła kilka lat temu (jak jeszcze wystawiałem się z szafkami) z drugiej strony a decyzja organizatorów Zooegzotyki jest jej pokłosiem.

Więcej nie będę pisał bo to sprawa między organizatorami obu giełd.
DanielP
Posty: 556
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 22:43
3
Has thanked: 52 times
Been thanked: 106 times

Kto by nie było winny z organizatorów to i tak rykoszetem dostaną niewinni pasjonaci.
Awatar użytkownika
EyeQueue
Posty: 441
Rejestracja: środa 03 lis 2021, 20:14
2
Lokalizacja: Rembertów(-Ursynów)
Imię: Andrzej
Has thanked: 12 times
Been thanked: 103 times
Wiek: 52

Albo organizatorzy, jak ktoś z wystawców się w końcu wkurzy, bo to karalne jest chyba. Nieuczciwa konkurencja.
Si possides amicum, in tentatione posside eum et non facile credas illi. (Sir 6:7)
Ceterum censeo Unionem Europaeam esse delendam. (EyeQueue)

ʎuмızp ozpɹɐq ʇsǝ! ʇɐıмş
DanielP
Posty: 556
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 22:43
3
Has thanked: 52 times
Been thanked: 106 times

Screenshot_20240315_163532_Facebook.jpg
Nie zauważyłem aby dobrostan zwierząt na PGE był gorszy aniżeli na Zooegzotyce.
Awatar użytkownika
Poranna Witaj Zmiano
Posty: 482
Rejestracja: wtorek 16 mar 2021, 08:33
3
Has thanked: 86 times
Been thanked: 28 times

Jaki to "dobrostan zwierząt" gdy są w mikro pojemnikach i narażone na mega stres przez ciagłe gapienie sie zwiedzających, oczywiście lokum tak aranżowane by zwierzątko nie miało możliwości ucieczki/schronienia się. A jak widzę węże w szufladach to mam ochotę je wszystkie wypuścić. ;)
Z w/w przyczyn takie przybytki omijam...
Kiedyś. Nie ma takiego dnia tygodnia.
boro1
Posty: 825
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 12:22
3
Lokalizacja: Błonie
Has thanked: 37 times
Been thanked: 42 times
Wiek: 48

DanielP pisze: piątek 15 mar 2024, 16:38 Screenshot_20240315_163532_Facebook.jpg

Nie zauważyłem aby dobrostan zwierząt na PGE był gorszy aniżeli na Zooegzotyce.
bezczelność najwyższy poziom.
Awatar użytkownika
Winter
Posty: 127
Rejestracja: środa 17 mar 2021, 11:31
3
Lokalizacja: Sadyba
Imię: Magda
Been thanked: 13 times

DanielP pisze: piątek 15 mar 2024, 16:38 Nie zauważyłem aby dobrostan zwierząt na PGE był gorszy aniżeli na Zooegzotyce.
Właśnie usiłowałam przypomnieć sobie jakieś różnice w prezentacji zwierząt na obu imprezach, ale chyba pamięć mnie zawodzi....
Awatar użytkownika
Miro
Posty: 690
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 12:28
3
Lokalizacja: Warszawa - Centrum
Imię: Mirek
Has thanked: 58 times
Been thanked: 50 times

No i jest kara od Pana Blizniak2 za krytykę ZooEgzotyka 😲
Na " sąsiednim " forum od niedzieli jest zaproszenie na " ZooEgzotyka Warszawa 7 KWIETNIA 2024r. - bilety za 1 zł dla forumowiczów" a dla Wawarium O (czytaj zero) 😉😀
Jak TO forum teraz się podniesie ....🤔
Ostatnio zmieniony wtorek 26 mar 2024, 15:41 przez Miro, łącznie zmieniany 1 raz.
DanielP
Posty: 556
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 22:43
3
Has thanked: 52 times
Been thanked: 106 times

Jeżeli faktycznie Wawarium nie dostanie biletów to będzie to w moim odczuciu źle świadczyło o organizatorze ewentu. Najwyraźniej ważniejsze od promowania akwarystyki są zyski. Jak dla mnie to żadna łaska i strata ponieważ bywałem na kilku tych imprezach raczej z ciekawości. Większość swoich ryb nabyłem od sprawdzonych hodowców i importerów. Z drugiej zaś strony szkoda mi osób, które chętnie skorzystałyby z rabatów.
boro1
Posty: 825
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 12:22
3
Lokalizacja: Błonie
Has thanked: 37 times
Been thanked: 42 times
Wiek: 48

a te Targi na narodowym to jakaś cykliczna impreza?
DanielP
Posty: 556
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 22:43
3
Has thanked: 52 times
Been thanked: 106 times

Nie mam pojęcia. Byłem tam pierwszy raz.
Awatar użytkownika
Poranna Witaj Zmiano
Posty: 482
Rejestracja: wtorek 16 mar 2021, 08:33
3
Has thanked: 86 times
Been thanked: 28 times

@Winter uchyl rąbka tajemnicy i pokaż swoje nowe akwarium. :)
Kiedyś. Nie ma takiego dnia tygodnia.
Awatar użytkownika
Miro
Posty: 690
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 12:28
3
Lokalizacja: Warszawa - Centrum
Imię: Mirek
Has thanked: 58 times
Been thanked: 50 times

boro1 pisze: wtorek 26 mar 2024, 11:20 a te Targi na narodowym to jakaś cykliczna impreza?
w wawie na razie nie widać
https://www.bilety24.pl/nfrontbuy/salee ... ire=556019
Awatar użytkownika
cinek1916
Posty: 438
Rejestracja: niedziela 14 mar 2021, 21:56
3
Has thanked: 69 times
Been thanked: 35 times

Porozmawiałem z Rafałem- blizniak2 i trochę mi naświetlił sytuację o co chodzi.

Myliłem się bo to nie jest ta sama konkurencyjna impreza i ci sami organizatorzy co kilka lat temu. To są inni ludzie.
Za to działania podobne.

Biletów nie przyznał nam "za karę", bo nawet nie wiedział o tym wątku, tylko po prostu wcześniej nie było zainteresowania na forum.

Jeżeli bedzie miał ochotę to sam odniesie się do tej sprawy, ja nie naciskam.
Awatar użytkownika
Miro
Posty: 690
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 12:28
3
Lokalizacja: Warszawa - Centrum
Imię: Mirek
Has thanked: 58 times
Been thanked: 50 times

cinek1916 pisze: piątek 29 mar 2024, 18:45 Biletów nie przyznał nam "za karę", bo nawet nie wiedział o tym wątku, tylko po prostu wcześniej nie było zainteresowania na forum
" poniedziałek 29 sty 2024, 00:36

Przesyłam listę kodów rabatowych:

NICK - KOD RABATOWY
Kiql - 1ZLAKWA-978-1OQV
Kiql - 1ZLAKWA-978-DMQW
jasiek_WPR - 1ZLAKWA-978-WY6A
jasiek_WPR - 1ZLAKWA-978-DOUC
kukula - 1ZLAKWA-978-JGNR
kukula - 1ZLAKWA-978-54KI
"
Awatar użytkownika
Poranna Witaj Zmiano
Posty: 482
Rejestracja: wtorek 16 mar 2021, 08:33
3
Has thanked: 86 times
Been thanked: 28 times

@Miro To nie pierwsza decyzja o braku kodów, masz ochotę iść, to się zapisz u somsiadów. :D
Kiedyś. Nie ma takiego dnia tygodnia.
Awatar użytkownika
cinek1916
Posty: 438
Rejestracja: niedziela 14 mar 2021, 21:56
3
Has thanked: 69 times
Been thanked: 35 times

Miro pisze: piątek 29 mar 2024, 20:48
cinek1916 pisze: piątek 29 mar 2024, 18:45 Biletów nie przyznał nam "za karę", bo nawet nie wiedział o tym wątku, tylko po prostu wcześniej nie było zainteresowania na forum
" poniedziałek 29 sty 2024, 00:36

Przesyłam listę kodów rabatowych:

NICK - KOD RABATOWY
Kiql - 1ZLAKWA-978-1OQV
Kiql - 1ZLAKWA-978-DMQW
jasiek_WPR - 1ZLAKWA-978-WY6A
jasiek_WPR - 1ZLAKWA-978-DOUC
kukula - 1ZLAKWA-978-JGNR
kukula - 1ZLAKWA-978-54KI
"
Dobrze, wiesz lepiej :)
Blizniak2
Posty: 52
Rejestracja: niedziela 14 mar 2021, 22:12
3
Been thanked: 11 times

Pierwszy raz wszedłem w ten wątek i zobaczyłem co tu piszecie.
Niestety jak widzę domysły i bzdury wzięły górę i najprościej jest pisać hejty.

Oczywiście żaden z wystawców, który był na PGE nie będzie naszym wystawcą z kilku powodów. Po pierwsze nie wyobrażam sobie wpuścić wystawców u których są padnięte ryby w akwariach. A to miało miejsce niestety na tamtej imprezie.
Widok 30 brzanek w kilku litrach widy też powinien Wam dać wiele do myślenia. A podobnych przykładów można mnożyć wiele.
Dodatkowo raport weterynarzy z STP był bardzo negatywny pod kątem kondycji różnych zwierząt i również nie wyobrażam sobie, żeby ZooEgzotyka była kojarzona z takimi Wystawcami. Ponieważ w internecie pojawiało się masakrycznie dużo komentarzy w tym temacie, nie mogę sobie, jako Organizator, pozwolić na obecność podobnych podmiotów na renomowanej imprezie.

A teraz o tym, ze dobór wystawców jest zdaniem jednego z forumowiczów "nielegalny". Jako Organizator mam pełne prawo wybierać Wystawców. Nie mam żadnego obowiązku brać każdego, który się zgłosi, bo inaczej bym miał 3/4 hali w pająkach i terrariach. Jest to normalne na każdym prywatnym evencie.
Gdyby było inaczej, to na koncertach Rockowych byście mieli wykonawców typu Zenek Martyniuk "ZGŁOSIŁEM SIĘ I MUSIELI MNIE W ZWIĄZKU Z TYM PRZYJĄĆ"
Tyle w tym temacie.

A przy okazji dodam, że kwietniowa ZooEgzotyka będzie największą edycją pod kątem ilości stoisk akwarystycznych i ryb.

A dlaczego wawarium nie miało wątku o kodach rabatowych?
Ponieważ ilośc zainteresowanych ostatnio była tak nikła, że dało się zauważyć brak zainteresowania forumowiczów.
Nie mam więcej nic do do dania w temacie, tym bardziej że nie mam się z czego tłumaczyć.
Miłego dnia!
Rafał Kozera
www.akwarium.info.pl
www.ZooEgzotyka.pl
GrandeOW
Posty: 687
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 07:38
3
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Imię: Tomek
Been thanked: 69 times
Wiek: 40

Miro pisze: poniedziałek 25 mar 2024, 20:33 No i jest kara od Pana Blizniak2 za krytykę ZooEgzotyka 😲
Na " sąsiednim " forum od niedzieli jest zaproszenie na " ZooEgzotyka Warszawa 7 KWIETNIA 2024r. - bilety za 1 zł dla forumowiczów" a dla Wawarium O (czytaj zero) 😉😀
Jak TO forum teraz się podniesie ....🤔
Mirek, bywały takie Zooegzotyki, że nie było kodów, ale to przecież nie jakaś kara. Sam doskonale wiesz, że zainteresowanie ze strony Wawarium było ostatnio mniejsze. Myślę, że jak ktoś chciał kupić tańszą wejściówkę to sobie poradził. Myślę poza tym, że gdyby było takie zapotrzebowanie to Rafał na pewno przekazałby nam jakieś kody jakby do Niego napisać.

Odnośnie samego wydarzenia na Narodowym to nie mogę wiele powiedzieć, bo na nim nie byłem. Natomiast po samym wydarzeniu była spora burza odnośnie niektórych (i to warto powiedzieć że tylko niektórych) wystawców, gdzie stwierdzono nieprawidłowości. To, że na pierwszy rzut oka nie było widać różnic w asortymencie w porównaniu chociażby z Zooegzotyką to nie znaczy że ich nie było. W necie bez trudu można znaleźć raport weterynarzy z STP, o którym pisze @Blizniak2.Większość zwierząt w przypadku których stwierdzono nieprawidłowości zostały po prostu zdjęte ze stoisk i stąd może takie wrażenie, że wszystko było ok. Poza tym nie oszukujmy się, dla każdego z nas (tak przynajmniej myślę) takie rzeczy jak wielkość sprzedawanych gekonów itp. to nie jest coś co rzuci w oko. Myślę, że na naszym forum nie ma specjalistów od gadów itp. żeby mogli zobaczyć takie szczegóły. Dla zwykłego zjadacza chleba to pewnie wszystko wydawało się ok, ale skoro są przyjęte pewne standardy (właśnie na potrzeby dobrobytu zwierząt) to dobrze kiedy ich się przestrzega, a tak niestety nie było na każdym stoisku (wg tego raportu).

Jedynie co ja mogę powiedzieć od siebie to dobrze byłoby Rafał (@Blizniak2) abyś definitywnie nie zamykał się na wystawców, co do których nie było uwag, bo takich było przecież sporo. Niektórzy z nich dostali odłamkowym tylko dlatego, że "znaleźli się w złym miejscu, o niewłaściwym czasie", a ze swojej strony niczym nie zawinili. Śledząc trochę wątki na FB wielu z nich miało żal, że wrzucono ich to tego samego kotła. Wiadome jest to, że to Ty masz prawo do decyzji odnośnie wystawców, ale dobrze kiedy oni się co jakiś czas zmieniają. Jeśli są wartościowi to na pewno przysłuży się to nie tylko Zooegzotyce, ale przede wszystkim popularyzacji akwarystyki czy terrarystyki, bo nie każdy chodzi na wszystkie giełdy, a jednak każdy kolejny wystawca wnosi ze sobą trochę nowego i innego asortymentu.
ODPOWIEDZ