Oświetlenie glossy 215l

Oświetlenie naszego akwarium.
Aleksander
Posty: 7
Rejestracja: piątek 26 mar 2021, 14:11
3
Imię: Aleksander

Cześć wiem że napewno dużo było tematów jakie oświetlenie do akwarium 200l itd.
Mam nadzieję, że mój będzie nieco inny. Mam akwarium aquaela zestaw glossy. Podstawowe oświetlenie to było 2 x 16w sunny retro fit. Rozbudowałem je o 2 moduły plant ale nie satysfakcjonuje mnie 64w na 200l. Akwarium jest na ziemi ogrodowej rosliny rosną ale chciałbym wzmocnić oświetlenie. Problem w tymże skończyły mi się moduły do rozbudowania. Pewnie można dokupić ale nie sprawdzałem. Mam odłożone na to około 400zł i nie wiem co kupić. Akwarium nie ma standardowej pokrywy tylko taką jakby zakładną szynę i pod to podczepione oświetlenie oraz klapki. Zastanawiałem się nad zakupem belki aquaela plant 36w ale nie wiem czy to wystarczy oraz czy jest to opłacalny zakup. Do tego będzie to wyglądało mało estetycznie ponieważ założenie z jakim jest zaprojektowane glossy to bryła a to trochę zaburzy estetykę. Do tego mam wrażenie że belki retrofit nie doświetlają mi boków akwarium bo pare roślin mi tam nie wyrosło tal dobrze jak na środku. Dlatego pytam o waszą radę co by tutaj kupić. Musze jeszcze dodać ze w glossy na górze obudowa ma jakieś 2/3cm ze względu na tą szynę i nie wiem czy taka belka plant bedzie miała na tyle szerokie uchwyty aby to złapać. Chciałbym dodać że nie chcę się bawić w samoróbkę ze względu braku doświadczenia i czasu.Z góry dziekuję za wszystkie propozycję i rady.
Aleksander
Posty: 7
Rejestracja: piątek 26 mar 2021, 14:11
3
Imię: Aleksander

Obrazek
ODPOWIEDZ