Co to za krewetka

Ślimaki, krewetki etc.

Autor
Samotny77
Imię: Marek
Pochwalił: 1 raz

17 maja 2019, 10:40

Czy ta krewetka nie będzie krzyżować się z Blue Velvet? Jednak zanim zakupię te stadko wolę się upewnić, aby nie zniszczyć sobie mego stadka Blue Velvet. Zadałem to pytanie sprzedawcy odpisał: "Podobno nie ale pewien nie jestem. U mnie żyją razem". Zamieszczam ogłoszenie wraz ze zdjęciem może ktoś zidentyfikuje i podpowie.
https://www.olx.pl/oferta/krewetki-baba ... zHIjg.html
Awatar użytkownika

birdy
Imię: Grzegorz
Został pochwalony: 1 raz

17 maja 2019, 10:53

Będą się krzyżować jak ta lala :) Jak nie chcesz sobie zepsuć linii bv to lepiej odpuść.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Autor
Samotny77

17 maja 2019, 11:03

birdy pisze:
17 maja 2019, 10:53
Będą się krzyżować jak ta lala Jak nie chcesz sobie zepsuć linii bv to lepiej odpuść.
A możesz mi powiedzieć po czym rozpoznałeś i dlaczego? Chciałbym się nauczyć na przyszłość.
Awatar użytkownika

radmac
Imię: Jarek
Pochwalił: 3 razy
Został pochwalony: 19 razy

17 maja 2019, 11:15

może zacznijmy od tego, że obiegowa nazwa "babaulti" odnosi się do kundli/odpadów/itp krewetek z tej samej rodziny (czy jak to się zwie) co RedCherry, BLueVelvet, wszelkie Rili, etc etc. czyli noecardina davidi (nie wiem czy nadążam za zmianami nazw).
natomiast właściwa "Caridina babaulti" to już inna krewetka która by się nie mieszała z Twoimi. Są odmiany Green, Tiger i coś tam jeszcze i są dużo rzadziej dostępne w sprzedaży, a już szczególnie na OLX czy allegro. Są po prostu dużo trudniejsze w obsłudze od neocardin.
I tak z założenia - wszystkie krewety sprzedawan jako "babaulti" i wyglądające jak szaro-bure, często z jasnym paskiem na grzbiecie - to kundle neocardin.
poszukaj w necie jak wygląda prawilna babaulti green albo tiger (też stripes) i jakie mają ceny versus to co wkleiłeś.

edit:
Dżizus, teraz spojrzałem w OLX co Janusze biznesu oferują jako "babaulti"... 90+% to zwykłe paskudy odpadowe z hodowli... i to po iście ułańskich cenach. Ech... szkoda słów.
Ostatnio zmieniony 17 maja 2019, 11:20 przez radmac, łącznie zmieniany 1 raz.
Roma locuta, causa finita

Autor
Samotny77

17 maja 2019, 11:19

radmac dzięki wielkie za wyjaśnienie teraz już wiem. Odpuszczam temat.
ODPOWIEDZ