Stary zbiornik, nowa obsada

Wszystko co dotyczy akwarystyki a nie pasuje do innych tematów

Autor
Karolus
Imię: Robert
Został pochwalony: 1 raz

31 sie 2019, 09:59

Po "redukcji" obsady spowodowanej przyduchą muszę na szybko (w miarę) pomyśleć o czymś nowym. Liczę na jakieś Wasze podpowiedzi.
Zbiornik 80cm, panorama (więc coś koło 102L), ze starej obsady został otosek, samica bojownika, trzy kiryski i dwa zbrojnik niebieskie.
Filtracja: Unimax 250, oświetlenie aquaell LED Sunny i plant (po 16W), rośliny, spora żabienica, 2-3 spore anubiasy i może kilka trawek zostanie.
Do tego kilka korzeni i kamieni.
Chodzi mi po głowie coś w stylu stadka neonków (15-20szt) do tego parka pielęgniczek kakadu i może jeszcze kilka kirysków, ew otosków do kompletu.
Tylko czy to nie za dużo szczęścia w 100L?
Teraz mam kiryski sterby, czy jeśli kupiłbym powiedzmy 5szt. pand to nie będzie między nimi jakiś problemów?
Ew. co myślicie o połączeniu 10szt neonków i 10 szt redostomusów? będą pływać w jednej ławicy (tak twierdzi człowiek w zoologu) czy raczej nie wydziwiać i kupić jeden gatunek?
Awatar użytkownika

inerkoma
Imię: Konrad
Pochwalił: 36 razy
Został pochwalony: 71 razy
Kontakt:

31 sie 2019, 10:06

O jakich Neonach myślisz? Ani Czerwone ani Innesa nie będą pływać w ławicy nawet jeśli połączysz je z Rodostomusami. Miałem kiedyś takie połączenie. Rodostomusy owszem ale wyżej wymienione Neony nie. Jeśli chcesz mieć Neony które naturalnie będą pływać w ławicy to Simulansy. Czerwone i Innesa musiałbyś zmusić do tego wpuszczając im jakiego agresora, może Kakadu dała by radę je zagonić - ciężko powiedzieć. A może zainteresuje Cię Bystrzyk Barwny Minor?
No judge me no, No f**k around, No trust no one, No criticize, No fake smiles, No sympathize, No enemies, No redneck s**t...

Autor
Karolus

31 sie 2019, 10:22

hmm... zawsze wydawało mi się że neonki to właśnie ryba typowo ławicowa... no ale jak widać człowiek uczy się całe życie :)
Co do innych rybek, to jest mały problem... w zasadzie to akwarium dzieciaków, wczoraj byłem z córa w zoologu i wybór padł na neonki, rodostomus, ew. ich mix.
Musiałbym poszukać jakiś dobrych argumentów (czytaj, ładne kolorowe itd), ledwo wczoraj wybyłem małej z głowy "odblaskowe" danio...
Awatar użytkownika

inerkoma
Imię: Konrad
Pochwalił: 36 razy
Został pochwalony: 71 razy
Kontakt:

31 sie 2019, 10:29

Ciężka sprawa zatem. Jeśli już mają być Neony to lepiej Innesa nie są tak podatne na zmiany parametrów wody co nie znaczy że przetrzymają wszystko
No judge me no, No f**k around, No trust no one, No criticize, No fake smiles, No sympathize, No enemies, No redneck s**t...
Awatar użytkownika

duch amazonski
Imię: DAREK
Pochwalił: 74 razy
Został pochwalony: 28 razy
Kontakt:

31 sie 2019, 14:36

Moim zdaniem neony to ryba ławicowa, tylko ciężko ta lawice zobaczyć w małych zbiornikach przy kilku/kilkunastu szt..
Gdzieś widziałem filmik, rybki ładnie się przemieszczaly w zwartej grupie. Tylko ich tam było około 1k ;), a zbiornik chyba 2,5k ? pojemności
„Życia nie mierzy się sumą oddechów, a ilością chwil, które zapierają dech..”
------------------------------
KSU- Wygnany z raju.

Autor
Karolus

01 wrz 2019, 13:36

w 2,5k pojemności to wszystko musi wyglądać pięknie :)
ODPOWIEDZ