Akwariusze

Tutaj prezentujemy albo same się prezentują zaprzyjaźnione fora i strony
Awatar użytkownika

Autor
GrandeOW
Imię: Tomek
Pochwalił: 82 razy
Został pochwalony: 105 razy

09 lis 2019, 20:48

Myślę że większość z nas jak tu piszemy, albo czytamy słyszała, a może nawet miała możliwość poznania tej grupy.

Jeśli nie to warto nadrobić zaległości:

"Akwariusze to drużyna złożona z wielu żywiołów i charakterów.Jednak to co bezsprzecznie nas łączy to miłość do akwarystyki oraz szacunek dla natury.W naszych szeregach działają pasjonaci z wieloletnim doświadczeniem oraz różnorodnej specjalizacji,którymi dzielimy się chętnie z innymi.Jesteśmy zgranym zespołem opartym na przyjaźni oraz zaufaniu.W życiu prywatnym również jesteśmy przyjaciółmi,na których zawsze można liczyć.Naszą misją jest edukacja oraz propagowanie pięknego hobby jakim jest akwarystyka.Działania Akwariuszy skierowane są do dzieci i młodzieży choć nie obca jest nam praca z osobami wykluczonymi czy zmarginalizowanymi.Dzięki naszym sponsorom oraz niezliczonej rzeszy przyjaciół w środowisku akwarystycznym wyposażamy placówki wychowawczo-opiekuńczo-edukacyjne w akwaria,które pomagają dzieciom i młodzieży w zdobywaniu oraz rozwijaniu praktycznego doświadczenia w opiece nad podwodnymi światami.Stawiamy na rozwój akwarystycznych pasji oraz wspomagamy młodych i starszych hobbystów wiedzą teoretyczną i praktyczną czerpiąc ogromną satysfakcję z realizowanych projektów oraz pracy z dziećmi i resztą naszych beneficjentów.Nasze działania dają wymierne efekty co dodaje nam skrzydeł.My poprostu lubimy mokrą robotę!"

Tekst zaczerpnięty ze strony Akwariuszy z Facebooka, ale myślę że to co wyżej jest napisane to jedynie kropla w morzu i można napisać jeszcze więcej.

https://www.facebook.com/Akwariusze-1579328102357968/

Powyższe słowa oczywiście nie są wyssane z palca, bo grupa działa na prawdę bardzo prężnie. Tuż przed weekendem wykonywała 2 akwaria w dwóch różnych ośrodkach, a na swoim koncie ma już ich niezwykle dużo.

Być może nie wszyscy wiedzą, ale malutką cegiełkę do zaaranżowania powyższych zbiorników dołożyło również Wawarium. Rośliny, które zostały po ostatnim spotkaniu Wawarium, a także roślinki przekazane później przez Lea i ahr przesłałem do Białegostoku. Nie było tego może bardzo dużo, ale z pewnością coś zostało wykorzystane.

Dla wszystkich, którzy ze strony Wawarium zaangażowali się w akcję składam serdeczne podziękowania, a dla smaczku wrzucam podziękowanie (w dość nietypowej formie) już bezpośrednio od Akwariuszy oraz (jak mniemam) Beneficjentów całej akcji.
Podziękowanie.jpg
Podziękowanie.jpg (156.95 KiB) Przejrzano 73 razy
Nasze Wawarium o ile się nie mylę jest na samym dole na lekko wygiętej karteczce.

Więcej zdjęć z aktywności grupy na stronie FB Akwariuszy, ale również na forum akwariumonline.pl, na którym głównie działają. Oczywiście na Wawarium też są Ich przedstawiciele.
Awatar użytkownika

miewan
Imię: Mann am Boden
Pochwalił: 17 razy
Został pochwalony: 9 razy

09 lis 2019, 21:22

Widziałem i ilość i wiem o sposobie Waszej pomocy.
Z Naczelnym Akwariuszem jest tak, że nigdy nie wiadomo co i gdzie pisać (np.dzisiaj dostałem po uszach za wstępniak do udostępnionej na fb-wym profilu AO.pl relacji z profilu Akwariuszy :mrgreen: )
Ale myślę, że gdyby był na Waszym forum to podziękowałby sam na swój właśnie nieco pokrętny sposób.
My jako AO.pl już dawno straciliśmy nad nim i nad nimi jakąkolwiek kontrolę ( tyle, że jej nigdy nie było).
Natomiast mogę potwierdzić pełne praktyczne zastosowanie Waszych giftów, sam udzielałem się wczoraj jedynie w części „akcji OREW” głównie w zakresie porządkowym ;) :
7C3984F4-D850-4924-9D12-66D5934493D4.png
7C3984F4-D850-4924-9D12-66D5934493D4.png (1002.87 KiB) Przejrzano 62 razy
W życiu codziennym, można mieć nieco dość „natarczywości” Roberta ( taki sobie żarcik), jednak na koniec może przytoczę to co napisałem wcześniej u nas :
„Pierwszy raz uczestniczyłem w akcji której adresatem są dzieci doświadczone przez los, widząc ich napięcie w oczekiwaniu, radość z obserwacji, a teraz oczekiwanie na ryby , tego się nie da opisać, to się odczuwa jak kop w wygodne dupsko.
Natomiast zaczynam rozumieć czemu Akwariusze brną i brną w tej swojej misji.”
Obrazek
Awatar użytkownika

Miro
Imię: Mirek
Pochwalił: 64 razy
Został pochwalony: 79 razy

09 lis 2019, 21:59

miewan pisze:
09 lis 2019, 21:22
są dzieci doświadczone przez los, widząc ich napięcie w oczekiwaniu, radość z obserwacji, a teraz oczekiwanie na ryby ,
mam wrażenie że dla takich chwil warto to robić .
Awatar użytkownika

Autor
GrandeOW

09 lis 2019, 22:10

Myślę że to jest takie zwieńczenie dla organizatora i wykonawców, ale owoce tej pracy zostają na bardzo długo dla podopiecznych. Bardzo ciekawe prelekcje były w Drozdowie. Dotyczyły one wpływu akwarium (głównie ryb) na dzieci z pewnymi deficytami. Myślę że akwarium w takim miejscu nie tylko zdobi, ale przede wszystkim pomaga...
Awatar użytkownika

Miro

09 lis 2019, 22:14

GrandeOW pisze:
09 lis 2019, 22:10
ciekawe prelekcje były w Drozdowie. Dotyczyły one wpływu akwarium (głównie ryb) na dzieci z pewnymi deficytami.
ale adresatem takiej prelekcji nie powinni być akwaryści ale opiekunowie takich dzieci.
Awatar użytkownika

Autor
GrandeOW

09 lis 2019, 22:18

Miro pisze:
09 lis 2019, 22:14
adresatem takiej prelekcji nie powinni być akwaryści ale opiekunowie takich dzieci
1. Nawet akwaryści mają dzieci w domu.
2. Inny wydźwięk dla akwarysty ma taka akcja jak powyżej.
Awatar użytkownika

Miro

09 lis 2019, 22:26

GrandeOW pisze:
09 lis 2019, 22:18
. Nawet akwaryści mają dzieci w domu.
ale akwaryści o takich rzeczach to wiedzą.
Awatar użytkownika

Autor
GrandeOW

09 lis 2019, 22:28

Miro pisze:
09 lis 2019, 22:26
ale akwaryści o takich rzeczach to wiedzą.
Wszyscy? Myślę że im więcej takich prelekcji tym lepiej.

Poza tym prelekcje na Dniach Akwarystyki nie są tylko dla akwarystów, ale dla wszystkich ludzi.
ODPOWIEDZ